Wyświetl Pojedyńczy Post
  #40  
Nieprzeczytane 06-11-2008, 11:37
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Zgadzam się, ale ten pęd na wcześniejsze emerytury jest wywołany starchem przed zwolnieniem w ostatnie chwili, zanim obejmie człowieka ochronny parasol 4-ch lat. Niestety każdy rozsądnie myślący zdaje sobie sprawę, że jeżeli zostanie zwolniony to już nikt go nie zatrudni, lepiej więc uciec na wcześniejszą emeryturę. Takie jest życie. Zdrowy piędziesięcioparolatek aż się rwie do pracy, ale z rozsądku idzie na emeryturę i potem coś kombinuje. I nie sądzę aby ustawowo mozna było temu zaradzić, nie wiem jakie jest wyjście z tej sytuacji.
Maju! W Twoich wątpliwościach jest już propozycja.Przedłużenie okresu ochronnego dla seniorów, jest już jakimś rozwiązaniem.
Wczoraj dyskutowałam z mężem na temat obecnych pikiet i manifestacji. Wyraziłam opinię, że domaganie się emerytur pomostowych, to czysty populizm. Nie chciałam powiedzieć dobitniej, że kretynizm. System emerytalny się chwieje, a związki kruszą kopie o produkowanie następnych niestarych emerytów. Mąż na to: Czy wyobrażam sobie 60 letniego nauczyciela w/f? Teraz odpowiem. Tak wyobrażam sobie! Co więcej nie sądzę, by młodzież na tym traciła, przy właściwej organizacji pracy. Taki dojrzały nauczyciel jest z pewnością o wieje bardziej odpowiedzialnym człowiekiem, niż niejeden młodzik.