Wyświetl Pojedyńczy Post
  #13  
Nieprzeczytane 09-11-2017, 20:21
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Polecam i reklamuję film - premiera jego odbyła się 3 listopada,
ale dla seniorów kino Luna w Warszawie zawsze w czwartki proponuje najnowsze filmy po 10 złotych , a film ten to :
Młynarski .Piosenka finałowa

Film trwa 1,5 godziny
,ale czas leci szybciutko, bo jest to
ostatni wywiad/ale nie tylko/ i dawniejsze
wywiady z Wojciechem Młynarskim-całość tworzy wspaniałą biografię przeplataną piosenkami w wykonaniu samego Wojciecha
Młynarskiego , oraz piosenek z jego......... tekstami.... wierszy jak;
"kocham cię życie" -E.Geppert,
"przepiękna wiolonczelistka" Skaldowie, oraz "wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał,"
piosenka kabaretowa "w Polskę idziemy..." i wiele, wiele innych.

Artur Andrus wypowiadając się w filmie twierdzi , że Wojciech Młynarski był ;
literatem ,poetą, bardem ulicznym, świetnym obserwatorem -tekstami ubranymi muzyką był reporterem życia , a swoimi tekstami dawał dużo do myślenia.
Przekazywał swoimi utworami rzeczywistość jaka nas otaczała , ale lawirując słowami umiejętnie , aby nikogo bezpośrednio nie urazić

W.Młynarski opowiada widzom jak było z utworem "róbmy swoje "
- jak piosenka była odbierana przez skrajnie myślące osoby;

Wałęsa swoim kolegom powtarzał ....róbcie swoje tak jak śpiewa Młynarski, a...
gen.Jaruzelski swoim towarzyszom powtarzał - róbcie swoje tak jak śpiewa Młynarski.... i każdy robił swoje, a sam Wojciech Młynarski sprowokowany słowami panów; Wałęsy i Jaruzelskiego dopisał ostatnią zwrotkę :
Róbmy swoje,
A Ty, Widzu, brawo bij,
Róbmy swoje,
A ty nasze zdrowie pij,
Niejedną jeszcze paranoję
Przetrzymać przyjdzie robiąc swoje, kochani,
Róbmy swoje,
Żeby było na co wyjść!
W filmie wypowiada się wielu celebrytów między innymi Magda Zawadzka..Andrus, J.Gajos , Gustaw Holubek , Marian Opania i wielu wielu innych - łącznie z rodziną, która opowiada o chorobie i życiu osobistym.
Cytat:
„Piosenka to jest taki drobny twór, który może bardzo sprowokować do myślenia, ale niestety nie jest w stanie go zastąpić" - mówi Wojciech Młynarski. W ponad 3500 tysiącach piosenek sportretował mu współczesnych, tworząc Kronikę Polski i Polaków. Jego „W Polskę idziemy", „Niedziela na głównym" , „Róbmy swoje", czy „Jeszcze w zielone gramy” wciąż pozostają najtrafniejszymi i najdotkliwszymi obrazami Polski. W tych jego miniaturach wyraźniej odbijał się PRL niż na przykład w trzytomowej powieści – mówi w filmie Janusz Głowacki. Nieznane dotąd archiwalia, fotografie, teledyski, niektóre powstałe specjalnie na potrzeby filmu, przypominają najpiękniejsze jego piosenki.

Wojciech Młynarski trafnie i finezyjnie opisywał w swoich utworach rzeczywistość Polski, świata, pisał o uczuciach , namiętnościach, wielkich emocjach, a wszystko robił perfekcyjnie nikomu bezpośrednio nie wytykając całego zła które wyczyniał , bo dla innych to było samo dobro.
Obiektywnie , bo dobro i zło oceniamy tak jak w danej chwili wybieramy to co dla nas najlepsze/tfuu egoiści/ i na jakim stołku siedzimy,

a gwiazdorzyć lubi wielu z nas i właśnie
W poprzednim roku Mistrz napisał chyba ostatni swój wiersz KRAKOWIACZEK.
Opublikował w telewizji, internecie, ale tylko tekst -oprawy muzycznej jeszcze nie ma , ale to kwestia czasu i z pewnością jakaś/jakiś młoda/dy wokalista wyśpiewa KRAKOWIACZKA.
Ja , aby wędrował po kraju zrobiłam pokaz pps .
Starałam się bardzo choć- przecież -ważna jest treść - a przede wszystkim puenta

https://www.easypaste.org/file/NASEJetc/Krakowiaczek.Wojciech.Mlynarski.Krakowiak.krakowia k.wersja.instrumentalna.wykonanie.Dance.Orkiestra. ppsx?lang=pl
kliknij w link.
wybierz wolne pobieranie/darmowe/
nie klikaj myszką po każdym slajdzie - samo zrobi fiku miku

A moje przemyślenia:
był taniec chochoła, jest taniec z gwiazdami i nie daj Boże w przyszłości taniec z szablami/ale jedynie Ravela
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem