Wyświetl Pojedyńczy Post
  #215  
Nieprzeczytane 15-09-2017, 20:49
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
OK

Cytat:
Napisał danusiia
Witam serdecznie!Znalazłam Was i widzę tu dużo znajomych!A więc podzielę się chętnie moimi przemyśleniami. Jak już poznam kogoś kogo pokocham,kogoś stanu wolnego,odpowiadającego moim kryteriom to wezmę ślub!To jest kwestia mojej wiary i postępowanie zgodnie z dekalogiem.Może jestem niedzisiejsza,staroświecka ale niech to będzie do końca naszych dni legalnie-z aneksem do testamentu aby moi spadkobiercy nie wyrzucili mojego męża na bruk jak ja odejdę wcześniej!!Każdy zresztą ma prawo do szczęścia i do miłości i to wcale nie chodzi o seks.Zresztą w tym wieku??Co myslicie?Zgadzacie się ze mną?

Danusiiu - Ty już wszystko poukładałaś - postawiłaś wręcz pytanie retoryczne - oczekujesz aby ktoś z nas postawił tylko kropkę. Wybacz, tę kropkę musisz sama postawić lub nie ..... rozważanie "aspektów prawnych" sytuacji uczyni z ewentualnego ślubowania (na którym tak Ci zależy) - akt cywilno-prawny (umowę). Czy owa miłość, o której piszesz nie straci wtedy swojego piękna. Czy da się później każde zdarzenie w ewentualnym, wspólnym życiu, rozważać i decydować w aspekcie praw majątkowych - mam olbrzymie wątpliwości. W swoim życiu rozwiązałaś wiele poważnych problemów, wiec i tym razem wybierzesz właściwie - tylko idź za głosem serca. Spadkobiercy są ważni a czy Ty nie jesteś ważna? Jeżeli chodzi o sprawy majątkowe - można je zrównoważyć przed ślubem: np. zapisując własnym dzieciom posiadany majątek a pozostawiając sobie prawo dozgonnego użytkowania lub zachowanie odrębności majątkowej małżonków wnoszonej do związku. Pozostanie ewentualnie kwestia majątku wspólnego zgromadzonego w trakcie trwania związku. To też jest do rozwiązania w testamencie. Szczegółowego rozwiązania prawnego, nie szukaj jednak na tym forum ale u dobrego prawnika i notariusza i bądź szczęśliwa. Zasługujesz na szczęśliwe życie i na dobry seks też (seks jest przecież dopełnieniem miłości) - trzymam kciuki. Powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem