Wyświetl Pojedyńczy Post
  #6  
Nieprzeczytane 26-05-2014, 19:03
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 018
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Gdyby to byli Rosjanie to czy "bawili by się" w takie pojedyncze rozstrzeliwania? Sadzę, że nie, po prostu ustawili by w szereg i rozstrzelali z karabinu maszynowego.
Takie pojedyncze zabijanie musiało wyglądać tak: Przed wykopanym dołem ustawiali po kilku i pytali : "wstępujesz do naszej Armii lub do formacji polskiej wojującej z Sowietami razem z naszym Fuhrerem?". Widząc dół z ofiarami trzeba było nie lada odwagi by odpowiedzieć NIE. Ale przypomnę rozkaz Naczelnego Dowództwa WP który mówił "z sowietami nie walczymy". Jestem na 80% przekonany, ze to Niemcy ich rozstrzelali już choćby z tego powodu, że nie posiadali za linią frontu wystarczających sił by do rozstrzelania prowadzić większe grupy jeńców.Front niemiecko-sowiecki był już daleko na wschód od Smoleńska.

Ach, uwielbiam historię alternatywną, uwielbiam, choć temat straszliwie bolesny.
Czyli sądzisz wibi, że te 22 tysiące były stawiane przed dołem, w ostatniej chwili słysząc- kaman do Kameraden?
A oni odpowiadali dumnie- paszła frycu do piekła, Hitler kaput?

Niestety wibi, możesz mnie dać pod ''stienku'', ale w ostatniej chwili zakrzyknę;
- to Sowieci!!! Niech żyje Polska!!

ps. zapomniałeś, co mieli w kieszeniach i z jaką ostatnią datą były zapiski, listy i gazety.
Odpowiedź z Cytowaniem