Wyświetl Pojedyńczy Post
  #24  
Nieprzeczytane 22-03-2023, 20:45
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie Zestawienie moich chorób niezakaźnych i ich przyczyny.

Witam. Przyczynę dla chorób niezakaźnych mojego organizmu ustaliłem w książce pt. - "Leczenie reumatyzmu osteoporozy własnym organizmem", podtytuł - Na podstawie własnych doświadczeń, wydanej w 2006r. Przedstawiam w niej prowadzone badania teoretyczne i eksperymentalne na własnym organizmie. Dodatkowo do tych materiałów włączam dyskusję, jaką prowadziłem w Internecie w ciągu 12 lat na temat mego zdrowia.
Ustalona przyczyna dla chorób niezakaźnych posiada następujące brzmienie:
Przyczyną chorób niezakaźnych , objawiającą się nieprawidłowym krążeniem krwi /nieprawidłowym odżywianiem/ w komórkach i tkankach chorych miejsc organizmu - jest niepodporządkowywanie się w codziennym życiu prawom przyrody, takim jak: 1/ odżywianie, 2/ ruch - praca mięśni, 3\ temperatura ciała człowieka, 4/ ciążenie grawitacyjne, 5/ ruch kapilarny płynów ustrojowych w kanalikach kostnych, 6/ ból - najlepszy przyjaciel człowieka.
Poniżej przedstawiam temat, jak w tytule z podziałem na trzy części; 1/ Rodzaj choroby, 2/ Ilość chorób dla danego prawa przyrody, 3/ prawo przyrody dla określonej choroby.

1. Choroba oziębionych stawów - 13 chorób - prawo przyrody - temperatura.
2. Choroba ręka w górę - 1 choroba - prawo p. - ciążenie grawitacyjne.
3. Choroba oziębionych zatok czołowych - 1 choroba - prawo p. - temperatura.
4. Choroba żołądka zimnych pokarmów na czczo - 1 choroba - prawo p. - temperatura.
5. Choroba osteoporoza, rzeszotowienie kości - 1 ch. - prawo p. - ruch kapilarny w kanalikach kości.
6. Choroba jelita grubego z zaparcia - 1 ch. - prawo przyrody p. - pożywienie.
7. Choroba nadciśnienia z nadmiernego solenia pokarmów - 1 ch. - prawo przyrody - pożywienie.
8. Choroba cukrzycy typu 2 z nadmiernego spożycia słodyczy. - 1 ch - prawo p. - pożywienie.
9. Choroba oziębionej krtani 1 ch. - prawo p. - temperatura.

Prawo przyrody - ruch - praca mięśni, jako przyczyna występuje we wszystkich chorobach. Wynika to z budowy i działania organizmu człowieka. Rozróżnia się dwa rodzaje krwi tzw. krew tętniczą, krążącą w wyniku pracy serca i krew żylną, poruszaną głównie przez pracę mięśni. Krew tętnicza transportuje składniki odżywcze w jedną stronę, do komórek i tkanek organizmu, natomiast z powrotem krew żylna zabiera produkty rozkładu.
Należy podkreślić, że o zdrowiu organizmu człowieka decydują nie tylko wymienione tutaj przyczyny jako wiodące, lecz wiele innych praw przyrody. Organizm człowieka jest bardzo skomplikowanym organem i maksymalnie wykorzystuje wszystkie czynniki, jakie występują w działaniu żywego organizmu. Pozdrawiam.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem