Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1033  
Nieprzeczytane 17-11-2019, 17:10
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 755
Domyślnie

Polecam obejrzenie nowego filmu Agnieszki Holland "Obywatel Jones". Temat filmu, losy głównego bohatera, czas, w którym wszystko się dzieje, są tragiczne. Bohaterem jest młody niespełniony polityk, Gareth Jones, który jako dziennikarz jedzie do Moskwy przeprowadzić wywiad ze Stalinem. Interesuje go przede wszystkim, skąd ZSRR czerpie fundusze na gigantyczny rozwój przemysłu zbrojeniowego. Nieprzekonany udaje się na Ukrainę - a jest to szczytowy czas wielkiego głodu. Młody, rzetelny dziennikarz chce pokazać światu, co widział na Ukrainie, lecz jest to nie na rękę amerykańskiemu wpływowemu dziennikarzowi, autorowi nieprawdziwych reportaży z Rosji.
Bardzo podobały mi się zdjęcia - czasem nieostre, dublujące się twarze (dwulicowość? nieszczerość?) i obrazy (deja wu?)
Oglądając miałam wrażenie, że pomimo historycznych wydarzeń będących istotą filmu, występuje tu wiele aktualnych problemów, np. dziennikarska uczciwość, relatywizm w ocenie faktów, korupcja.
Nie wyszłam z kina radosna, ale zachęcam do obejrzenia tego filmu.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem