Wyświetl Pojedyńczy Post
  #309  
Nieprzeczytane 13-12-2008, 13:02
Wielki fan's Avatar
Wielki fan Wielki fan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 3 075
Domyślnie To nie te Święta!

Cytat:
Napisał Psubrat
A nawet więcej - dopóki też... nie włożył. Oto ta opowieść Janowa, z piękną puentą:

A Tomasz, jeden z dwunastu, którego zowią Dydymus, nie był z nimi, gdy był przyszedł Jezus. I rzekli mu drudzy uczniowie: Widzieliśmy Pana. Ale im on rzekł: Jeżeli nie ujrzę w ręku jego znaków gwoździ, a nie włożę palca mego w znaki gwoździ, a nie włożę ręki mojej w bok jego, nie uwierzę. A po ośmiu dniach byli zasię uczniowie jego w domu, i Tomasz z nimi. I przyszedł Jezus, gdy były drzwi zamknięte, a stanął w pośrodku nich, i rzekł: Pokój wam! Potem rzekł Tomaszowi: Włóż sam palec Twój, a oglądaj ręce moje, i ściągnij rękę twoją, i włóż ją w bok mój, a nie bądź niewiernym, ale wiernym. Tedy odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Panie mój, i Boże mój! Rzekł mu Jezus: Żeś mię ujrzał, Tomaszu, uwierzyłeś; błogosławieni którzy nie widzieli, a uwierzyli. (Jan 20,24-29)
...puenta piękna, ale opowieść post-wielkanocna!
Chociaż, skoro ostanie badania wskazują na czerwcową datę narodzin Pańskich, to i wniebowstąpienie może być w grudniu. Wszystko na opak! To prawie tak, jak tam u Ciebie, Edwardzie, stajenka bez śniegu, w środku lata...
Pozdrawiam, Wf