Wyświetl Pojedyńczy Post
  #53  
Nieprzeczytane 16-10-2010, 22:58
Jolcik's Avatar
Jolcik Jolcik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: dolnośląskie
Posty: 3 782
Domyślnie Mieć pomysł na siebie

Ostatnio w TV Polsat Cafe emitowany był program wyłaniający młodych projektantów mody na podstawie stwarzania niewielkim kosztem ciekawych kreacji. Założenie dobre, ale efekt taki,że zdaniem jurorów ciekawie można wyglądać tylko wtedy ,gdy zrobi się z siebie nieestetycznego dziwaka.Chociaż jestem rocznikem48,to nie jestem pruderyjna ,ani zatwardziała w patrzeniu na modę ale nie mogę zgodzić się z tym ,że dziewczyna,która ma na sobie kilka numerów za dużą marynarkę starszego brata,przepasaną paskiem, wygrywa z dziewczyną ubraną estetycznie,bo ta w marynarce prezentuje własny sposób na siebie. Wyglądać ciekawie ,to nie znaczy zrobić z siebie dziwaka.Na szczęście ja nie mam z tym problemu ,bo mam własne spojrzenie na elegancję ,ale co mają powiedzieć kobiety, które chcąc wyglądać dobrze zwracają się do takich autorytetów mody. Młodej,zgrabnej dziewczynie we wszystkim jest dobrze,ale co mają powiedzieć seniorki,z mankamentami figury, dlaczego żaden projektant mody nie zrobił kariery na zmierzeniu się z tym tematem.Każda kobieta rodzi się i umiera pozostając kobietą i nawet jeśli w pewnym wieku zaczyna mówić, że już jej nie zależy na wyglądzie, oszukuje siebie ,bo ma wpisane wewnętrznie, by być atrakcyjną. Nasz rynek odzieżowy nie wychodzi naprzeciw takim osobom i dlatego większość poddaje się siedząc w zaciszu domowym bo"z czym ,a raczej w czym do ludzi"tendencje są takie ,że w tej sprawie nie nastąpią zmiany ,dlatego uważam, że kobiety powinny na tym forum dyskutować , wymieniać rady i doświadczenia.Nie jestem zwolennikiem stylu Maryli Rodowicz ,ani królowej Anglii z całym szacunkiem dla tych pań ale szukajmy własnego stylu, zgodnego z naszą psychiką.
Odpowiedź z Cytowaniem