Wyświetl Pojedyńczy Post
  #4  
Nieprzeczytane 31-07-2019, 22:37
senior66 senior66 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 275
Domyślnie c d

googletłumacz
'Świnki morskie'
Cipro ma długą historię użycia w wojsku amerykańskim, co najmniej od 1989 r., Kiedy to testowano go na żołnierzach w Egipcie w poszukiwaniu biegunki podróżnych.
Powszechnie stosowano ją w wojnie w Zatoce Perskiej, chociaż liczba osób, które faktycznie ją wzięły, nie jest dobrze udokumentowana.*Byli żołnierze, którzy napisali „Military Times”, powiedzieli, że wzięli białe tabletki, które, jak się później okazało, były Cipro, kiedy lek stał się bardziej znany i rozpowszechniany.
„Jestem jedną z tych świnek morskich, które brały te pigułki od weteranów walk morskich” - napisał jeden z byłych członków służby.*„Jestem w 100% związany z obsługą [niepełnosprawność VA] z powodu toksycznej zupy, na którą byliśmy narażeni i tych cholernych pigułek”.
Eksperci od wojny biologicznej i emerytowany generał piechoty morskiej Walter Boomer, który przewodził I MEF podczas wojny w Zatoce Perskiej, podjął środki ostrożności, ponieważ zagrożenie atakiem wąglika było uzasadnione.
We wrześniu 1990 r. Irak osiągnął produkcję wąglika na skalę przemysłową, zmagazynował 30 ton medium potrzebnego do dalszego wzrostu i nie miał żadnych zastrzeżeń co do rozpoczęcia ataków chemicznych na własnych ludzi.
„Obejrzeliśmy [wąglika] z taką samą powagą, jak ich potencjał do użycia broni chemicznej; ... [Dowództwo centralne USA] przedstawił mi te opcje, że gdybyśmy zostali zaatakowani, zapobiegłoby to wybuchowi epidemii, więc przy tej informacji była dość prosta decyzja - powiedział Boomer.
Naukowcy spędzili lata próbując ustalić, co mogło spowodować, że 250 000 weteranów wojny w Zatoce Perskiej rozwinęło wiele i często wyniszczających objawów po wojnie.
Ponieważ objawy są zróżnicowane, a oddziały były narażone na różne zagrożenia środowiskowe, od pożarów szybów naftowych, pestycydów, szczepień, leków i prawdopodobnie czynników nerwowych, naukowcy twierdzą, że trudno będzie ustalić przyczynę.
Ale Ridenhour uważa, że ​​ostatnie ostrzeżenie FDA może wyjaśnić niektóre z jego objawów.*„Wyraźnie mówi„ neuropatia obwodowa ”i to właśnie mam - powiedział.
W 2000 r. FDA zatwierdziła Cipro w celu zapobiegania wąglikowi wziewnemu po ewentualnym narażeniu, pierwszym antybiotyku zatwierdzonym jako leczenie w przypadku ataku biowarstu.
Podczas ataków wąglika w 2001 r. Tysiące pracowników US Postal Service, White House, US Capitol i innych miejsc przyjęło Cipro.*Departament Zdrowia i Opieki Społecznej poprosił o dostarczenie 12 milionów ludzi dawek przez 60 dni.
Podczas gdy Cipro i inne fluorochinolony są powszechnie przepisywane, ich stosowanie ustabilizowało się od 2002 roku. W ramach DoD recepty na fluorochinolony w rzeczywistości zanikają, spadając o 14 procent od 2009 roku, według danych Pentagonu.https://www.militarytimes.com/2013/1...F2wNee0bBCUPk0
__________________
wolność to świadomość ograniczeń
Odpowiedź z Cytowaniem