Wyświetl Pojedyńczy Post
  #10  
Nieprzeczytane 29-08-2010, 12:44
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Ewo !

Wszyscy mamy naszą Planete pod stopami i musimy o nią dbać na każdym kroku. Zawsze byłem jej wielbicielem i popierałem każdą akcję mającą na celu jej ochronę. Brałem od dziecka w każdej akcji sadzenia lasu, czy sprzątaniu otoczenia. Jestem stronnikiem Greepeace i wszelkich akcji ochrony środowiska.
Kiedyś, będąc w lesie, oprócz grzybów zbierałem puszki po piwie, torby plastikowe itp. razem z synem wynosiliśmy do pojemnika, który stał na brzegu lasu. Syn robi to teraz automatycznie. Wnuczek się uczy od niego.
Ewuniu ! Ptaszki mnie interesują teraz ze wzgłędu na to, że lubimy obydwoje z żoną jak odwiedzają nasz balkon. Teraz to są przede wszystkim wróbelki, ale zimą odwiedzają nas także sikorki bogatki, rzadziej modraszki, bo jest wyjątkowo mało na naszym osiedlu. Ale, grunt, że są.
Dwiedzam też ich budki lęgowe na całym świecie.
Cieszę się, że coraz więcej jest ludzi troszczących się małe ptaszki i u nas.
Bocianki to odrębny rozdział. W tym roku, ich sezon zbliża się ku końcowi. Odlatują, albo już są w drodze do ciepłych krajów, ale już za pół roku powrócą. A wraz z nimi wróci nadzieja.
Dziękuję Ci,Ewuniu, za słowa "pilnuj sie".

Na Mazurach i w Bieszczadach byłem wielokrotnie jako "studenciok" i kiedy jeszcze miałem fiata, ale teraz nie mogę już fruwać po świecie.
W Zakopanem i w Białowięży niestety nigdy nie byłem, choć byłem już bardzo blisko.
W końcu, nie można być wszędzie .

Wcale się nie dziwię, że Mazury podobają się Niemcom i mam nadzieję, że będą przez nich chętnie odwiedzane, tak jak Gdańsk jest licznie odwiedzany przez niemieckich tutrystów niemieckich.

Polska powinna ich chętnie gościć u nas jako turystów sentymentalnych.
Wielu z nich tu się urodziło, wychowało, czasami żyło z nami długie lata, dlaczego więc teraz, kiedy jesteśmy z nimi razem w Unii, miałoby to być jakimś... TABU.
Wydaje mi się, że pod względem przesadzasz ?
Odpowiedź z Cytowaniem