Wyświetl Pojedyńczy Post
  #5  
Nieprzeczytane 14-03-2017, 14:21
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krycha.
Każdy sprzęt ma swoje wady i zalety, dokładną wiedzę jakie, ma tylko posiadacz danego cacka.

Formaty e- booków można przekonwertować.
Ja mam czytnik Kindle Amazon w wersji angielskiej. Ma kilka lat i jako gadżet tego typu, jest już stary.

Wszystkie formaty książek np. z Chomika , zmieniam na pliki MOBI w Calibre - PDF też.

W bibliotece poukładałam je w pliki z nazwiskiem autorów.

Na każdym czytniku, mieści się spora biblioteka na kilka tysięcy tomów.

Obsługa i użytkowanie jest bardzo łatwe,
Ważną zaletą, jest możliwość ustawiania wielkości czcionki.

To tyle z mojej strony w kwestii ogólnej.
Jeśli chodzi o Twój wybór, niestety nie pomogę, nie znam praktycznie tego sprzętu.

Dziękuję Krysiu za odpowiedź, jestem zdecydowana na kupno PocketBook Touch Lux 3, który choć zbliżony, jest inny od Twojego czytnika. Przede wszystkim ma menu w wersji polskiej. Dla mnie to bardzo ważne. Nie znam jęz. angielskiego. Na forach użytkowników cieszy się uznaniem i dobrymi ocenami.Testy fachowców też są b. pozytywne.
Konwertuje się w razie potrzeby z pdf / bo jeszcze nie wiem czy to będzie potrzebne /do epub. Zresztą na razie nie posiadam na temat wiedzy praktycznej, wszystko sie okaże gdy go będę miała w ręku. Myślę, że nie ma ideałów, każdy może posiadać drobne usterki, do których się pewnie przyzwyczajamy.... czytniki co roku są coraz bardziej ulepszane, niepotrzebnie dodawane różne gadżety z audio i muzyką... mnie ma służyć tylko do czytania, audiobooków słucham na odtwarzaczach.

Pozdrawiam bardzo serdecznie.
__________________
''Absurdem jest żądać od człowieka, aby nigdy się nie zmieniał."
http://donkaja0335.blog.onet.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem