Wyświetl Pojedyńczy Post
  #18809  
Nieprzeczytane 22-06-2022, 20:07
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 413
Domyślnie Dobrej nocy...

Cytat:
Napisał Bachorek
spanko
bez snów ...a może trochę fantazji aby sny były
kolorowe i bajkowe...?

Podobno człowiek może w pewnych warunkach
programować swoje sny.Nie wiem dokładnie
ale może coś znajdę na ten temat.






Cobb (Leonardo DiCaprio) jest specjalistą w dziedzinie ekstrakcji – wydobywania informacji wprost z ludzkich snów. Zarabia miliony, lecz mimo to nie może dostać tej jedynej rzeczy, na której mu naprawdę zależy: bliskości dzieci. Jest bowiem człowiekiem poszukiwanym przez amerykańskie władze w związku z podejrzeniem o dokonanie morderstwa. Kiedy zatem kontaktuje się z nim pewien japoński biznesmen i w zamian za wykonanie zlecenia oferuje wyczyszczenie kartoteki, Cobb mówi "tak". Problem w tym, że zadanie wydaje się niemożliwe do realizacji, a przynajmniej piekielnie trudne. Cobb jednak organizuje ekipę, przygotowuje plan i rusza w świat sennych marzeń, by dokonać incepcji – zasadzenia w umyśle śpiącego obcej idei tak, by przyjął ją za własną.

To, co następuje później to kino sensacyjne pełną gębą. Intryga się komplikuje, zwroty akcji następują jeden za drugim tak, że niczego już nie można być pewnym. Kto jest kim, gdzie przebiega granica między jawą a snem – wystarczy chwila nieuwagi, a można się zupełnie pogubić. Pościgi, strzelaniny, piętrzące się problemy, a wszystko to wewnątrz snu, który osadzony jest wewnątrz innego snu, który osadzony jest wewnątrz kolejnego snu, który... Przy Cobbie i jego towarzyszach ekipa Oceana sprawia wrażenie przedszkolaków bawiących się pluszowymi misiami.

/Recenzja z netu/

Obejrzałam i podziwiałam zdjęcia ...poza oczywiście grą aktorów...
Incepcja moim skromnym zdaniem jest możliwa nawet bez usypiania człowieka , wiele rzeczy można każdemu wmówić na trzeżwo to kwestia manipulacji itd....
Wszyscy wszystkimi manipulują niestety taka jest prawda - goła....albo naga jak kto woli ...

Ostatnio edytowane przez Siri : 22-06-2022 o 20:16.
Odpowiedź z Cytowaniem