Wyświetl Pojedyńczy Post
  #12  
Nieprzeczytane 09-08-2007, 22:37
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Z wielkim pietyzmem przechowuje serwetki koronkowe robione przez ukochana moja Babunie ,zegar scienny bardzo stary podarowany przez Nia , pioro wieczne "Pelikan" ktore przynioslo m i szczescie na maturze,pierwsze niezgrabnie kreslone rysunki mojej wnusi.....
W holu mam stara poniemiecka maszyne do szycia a w zasadzie jej korpus - ktora symbolizuje miejsce urodzenia Mojego Ojca .- przysiolek o nazwie "Stara Maszyna" w jednej z podkrakowskich wsi
Mam bardzo duzo zdjec rodziny mojego meza / w drugim holu na scianach/ - z okresu I -szej Wojny Swiatowej a takze ,Pilusudzkiego,,Biskupa Sapiechy ,,Moscickiego ...
Pon iewaz Ojciec meza byl oficerem 3 Pulku Strzelcow Podhalanskich to i z tego okresu nie brakuje okolicznosciowych fotek - rowniez sa one
"powieszone" w holu obok babek meza w pieknych bogatych strojach mieszczanskich - bo z takiej warstwy spolecznej sie wywodzi rod mojego meza /nieskromnie powiem ze mam bardzo ladnie brzmiace rzadko wystepujace w Polsce nazwisko ktorego korzenie siegaja XIV w o czym informuje tablica pamiatkowa umieszczona na jednym z kosciolow .....
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"