Wyświetl Pojedyńczy Post
  #8  
Nieprzeczytane 13-04-2012, 10:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Cytat:
Toy napisała-obserwuje goscia od dłuzszego czasu...koscioł mu zrobił jakas krzywde chyba
Nikt mi nie zrobił żadnej krzywdy i z tych przyczyn szukał bym odreagowania na kościelnej instytucji.Jestem przeciwnikiem państwa wyznaniowego i dlatego nieraz wypowiadam się i podnoszę sprawy związane z zakusami poszerzenia wpływu instytucji jakim jest kościół "jedynie słusznej religii rzymskokatolickiej".

Jestem za dopuszczeniem aborcji na żądanie kobiety bo ona powinna sama decydować o urodzeniu dziecka.Powszechnymi badaniami prenatalnymi by wykluczyć rodzenie się dzieci niepełnosprawnych z wadami genetycznymi.Refundacją zabiegu in-vitro ze środków NFZ osobom które są zdolne wychować dziecko /kryterium ekonomiczne/. Wprowadzenie w szkole edukacji seksualnej .

nutaDo nikt nie było moim zamiarem ośmieszanie tematu związanego z ilością urodzeń i starzeniem się społeczeństwa. Przecież decyzja o urodzeniu się dziecka to ważna sprawa dla ludzi młodych.Ale oni patrzą innymi oczyma na świat i wiedzą że dziecko kosztuje i też je trzeba wychować as nie tylko produkować /co rok to prorok/.

Starzenie społeczeństwa następuje bo jest lepsza opieka lekarska ,nowoczesna diagnostyka i leki.Na to ma wpływ cywilizacja i poziom naszego życia.
Natomiast dla ludzi młodych jest potrzeba stworzenia warunków do tego by im pomóc nie jednorazowo rzucając jakiś ochłap w postaci pieniędzy a stworzenia dostępności do żłobka, przedszkola,szkoły czy miejsc gdzie mogą poszerzać swoje zainteresowania poza szkołą.Mogą być też inne rzeczy które młodzi ludzie by widzieli. Na wszystko potrzebne są środki a stymulacja jest po stronie Państwa.Natomiast nie jest tędy droga którą ty proponujesz.....Przykładem jest kończąca się dziś 9-dniowa nowenna w intencji dziecka nienarodzonego w ramach akcji „Uratuj świętego” .....