Wyświetl Pojedyńczy Post
  #104  
Nieprzeczytane 23-06-2015, 02:28
Vendôme's Avatar
Vendôme Vendôme jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Francja
Posty: 2 419
Domyślnie

Cytat:
Napisał kalina3
Obecnie stosuję szampony Seboradin, które są właśnie dostępne tylko w aptekach. Co do składu - aż tak bardzo się nie znam, ale na pewno nie mają żadnych zbędnych substancji zapachowych etc. Zapach jest ziołowy, nie do końca przyjemny, ale ulatnia się po wyschnięciu włosów.

Szanpon Seboradin Niger
Skladniki:
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Glycol Distearate, Cocamidopropyl Betaine, Raphanus Nigra Extract, Matricaria Extract, Nettle Extract, Balm Mint Extract, Coltsfoot Leaf Extract, Horsetali Extract, Horse Chestnut Extract, Rosemary Extract, Sage Extract, Lauryl Glucoside, Disodium EDTA, Limonen, Quaternium - 80, Coco Glucoside, Glyceryl Oleate, Glyceryl Stearate, Panthenol, Pine Oil, Parfum, Metylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Phenoxyethanol, Tea Tree Oil, Coriander Oil, Thymol, Sodium Chloride.

Wszystko co napisalem na zielono to sa wlasnie ziola (dla tego moze ma taki zapach). Oprucz ze sa i tez 3 toksyczne składniki, to nie jest taki szkodliwy szampon, dzieki tych roslin. Istnieja duzo szanpony o wiele gorsze.

Co tu mamy:
- Disodium EDTA: o tym juz napasialem przedtem
- Metylchloroisothiazolinone i Methylisothiazolinone

O co chodzi:
To sa konserwatywne cząsteczka biobójce; a więc zabijają, bakterie, drożdże, grzyby i inne mikroorganizmy proliferujących w kosmetykach, które zawierają wodę, ponieważ we wodzie maja idealne warunki do rozkwitu

Dermatolodzy z SFD (Stowarzeszenie Francuskiej Dermatologi), ruchomili alarm w grudniu 2013, ponieważ widzieli co raz bardziej kontaktowe zapalenie skóry, egzema, itd., głównie ze względu stosowanie produktów kosmetycznych zawierających tych konserwatorow : Metylchloroisothiazolinone i Methylisothiazolinone.
Te konserwatory byly dozwolone w kosmetykach od 1976 roku na bardzo niskim poziomie (0,01%), i pozniej cytowane w 2010 roku jako jednych z najbardziej alergizujących cząsteczek (chociaz prawie ich nie uzywano od 20 lat, z powodu ze bardzo alergenne i irytujące. Kiedy w 1976, Francuska Agencja Bezpieczeństwa Farmaceutyczna zalecala nieużywanie tych cząsteczek, Kosmetyka Przemysłowa rzucila się do parabenów).

Teraz odkrylo ze parabeny sa mocno podejrzane o zaburzające gospodarkę hormonalną !... I Przemysł Kosmetyczny znowu wraca do Metylchloroisothiazolinone!!!
To prawdiwy skandal, ale kto czyta skladniki!? Malo kto; prosze obserwować kupujących w sklepach — Szukaja znane nazwy i pierw wachaja i patrza na cene... Marketing przed nasze zdrowie.



Przykro mi kalina3, ale znalazlem Ci cos wlasnie gorszeko :

Seboradin, szampon, przeciw wypadaniu włosów
Skladniki
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Cocamide DEA, Sodium Laureth Sulfate,Glycol Distearate, Coco – Glucoside i Glyceryl Oleate, Glycerin Polyquaternium-7, Zapach, Butylene Glycol, Aqua i PPG-26-Buteth-26-PEG-40 Hydrogenated castor Oil, Apigenin, Oleanolic Acid,,Biotinyl Tripeptide-1, Ginseng (Panax Ginseng),Extract, Water, Glicerin, Lecithin, Sorbitol, Xanthan Gum, Hammamels Virginiana extract, Diathomeaceous earth, Disodium EDTA, Tocopheryl acetate, Glyceryl linolenate, Panthenol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Sodium chloride, Benzi alcohol, Methychlorosothiazolinone, Methylisothiazolinone.

... czyli całkowity koktajl na egzema i rozne swinstwa


Cytat:
Napisał promienna
O rety! Idę sprawdzić składy. Teraz przerzuciłam się na Pharmaceris, ale pewnie to też nie lepsze...
... nie panikuj!

Jak przed tem napisalem: "Oddzielnie lub pojedyncze, kiedy w malej dawce, duzo z tych skladnikow chemicznych nie sa za bardzo szkodliwe.

Ale dziennie, 2% tego, plus 5% tego, plus 3% tego, plus duzo innych w jednymym kosmetiku, i do tego jeszcze wielu dodatkowych procentow z innych produktow (np, dzienny krem, nocny krem, szampon, mydlo, mleczko do oczyszczania makijarzu, płyn do mycia naczyń, domowe środki czyszczące, itd.), na koncu dnia to i owo stwarza "efekt koktajlowy" — a tego zadna marka nie moze oficialnie zagwarantować ze jest bez toksyczności, ani przewidziec konsekwencje skutkow wielokrotnego uzywania tego wszystkiego razem, w czasie."


__________________
Quot homines, tot sententiae

Ostatnio edytowane przez Vendôme : 23-06-2015 o 15:25.
Odpowiedź z Cytowaniem