Wyświetl Pojedyńczy Post
  #47  
Nieprzeczytane 09-01-2008, 23:11
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał kufa86
Oj, widzę, że przyznanie się do błędu boli bardziej jak myślałem
1. proste krzyżówki to Mendel?
2. wskaż mi, proszę, podręcznik w którym pomylono pojęcia genu i chromosomu.
3. komuna to nomenklatura
4. dlaczego tak nisko szacujesz to forum, a przynajmniej wiedzę jego uczestników?
Widzę szefie, ze dbasz o to, bym poziom adrenaliny miala na właściwym wysokim poziomie i nie oddała się błogiemu lenistwu. Więc tłumaczę Ci po kolei.
Wstęp! Miałeś okazję osobiście stwierdzić, ze przyznaję się do błędów. Ba! Nawet przepraszam!
1.Oczywiście. Gdy jeszcze zaglądałam do podręczników genetyki, każdy od Mendla zaczynał. Potem stopniowo konfrontował te informacje z najnowszymi zdobyczami wiedzy.
2.Przegięcie! Celowe podejrzewam! Odkrycie Watsona to druga połowa XX wieku. Trzeba doliczyć jeszcze trochę lat na wyjaśnienie lub obalenie wcześniejszych ustaleń wiedzowych. Nazwa - gen jest dużo starsza. Pod nią kryje się nośnik cech dziedzicznych. I w tym sensie, w uproszczeniu, jest ciągle aktualna. Natomiast struktury moleklarne genu, struktury na poziome komórki to informacje dla dociekliwych, lub zainteresowanych.
3.Tu nawet nie chce mi się języka strzępić, bo doskonale wiesz co to słowo znaczy.
4. Wręcz przeciwnie, bardzo wysoko cenię wiedzy uczestników tego forum. Uważam, że jako zbiorowość, to ogromna siła.Nie wiem tylko dlaczego przy poruszaniu błahych tematów miałabym zaniechać języka potocznego.
Jeśli myślisz, że nie wiem, iż mnie "podpuszczasz" , to też się mylisz. Nie wiesz tylko,że lubię ludziom dawać zadowolenie z samych siebie.