Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1046  
Nieprzeczytane 06-01-2013, 13:54
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Gaduła

Cytat:
Napisał pluto37
No to może dyskutujmy o samej wierze, bądź niewierze, a nie o tych, którzy bredzą o atakach.
Albo przynajmniej oddzielajmy te kwestie jakoś wyraźniej.
Od pierwszego posta napisanego w KSC nt. religii proszę o spokojne rozmowy, argumenty, takt i umiar. Nie wspominam o ocenie wiernych lub niewiernych, bo to jest oczywiste. Nie powinno być podobnych ocen, a oceniające innych userów wpisy – niezależnie od ich wartości – winny wylatywać w kosmos.

Nie popieram ataku na obraz Madonny. Nigdy nie napiszę o nim ‘bohomaz’, a nawet tak nie pomyślę. Ikony (obraz jest ikoną) były/są pisane wg ustalonych reguł. Kulturowo i religijnie szacunek do obrazu powinien być podkreślany. Z tego co wiem... zamachu dokonał chrześcijanin oburzony kultem i czcią oddawanym obrazowi... kłóciło się to z przekazem starotestamentowym. Wyobrażam sobie, co by się działo, gdyby zamachowiec był ateistą lub mahometaninem czy buddystą. Krzyk pewnie byłby podwójny.
Dla mnie podobny czyn jest chory, daleki od normalności. Coś podobnego mówiłam po zniszczeniu posągów Buddy w Afganistanie. Dla ścisłości – nie zrobili tego ateiści.

Prosiłam i proszę o szacunek dla naszych przekonań i wiary. I o szacunek dla ateistów.
Określa nas człowieczeństwo... i tego się trzymajmy. Oddzielajmy wiarę od religii. Piszmy o dogmatach i przesłaniach różnych religii bez ocen. Opierajmy się na faktach, nie na emocjach.
Uf, wygłosiłam apel... po raz kolejny. Po co? Heh, po nico!

Dla porządku dodam, że i w Polsce nie ma większych problemów z zarejestrowaniem nowej grupy religijnej. Byleby była, choć z grubsza, zgodna z Kellerem... tutaj widzę pewien problem, mam wydanie z 1968 roku, wielu odłamów religijnych w książce zwyczajnie nie ma (np. bahaizm, kult cargo, Latający Potwór Spaghetti)...
Cytat:
Napisał Mar-Basia
Zdarza sie, ze katolik nie ma grobu....np stracil zycie w katastrofie samolotowej, spadl w glebokie wody "jakiegos" tam oceanu, zjadly go rekiny.
Zdarza się... jeden z moich ulubionych królów nie ma grobu. Władysław Warneńczyk. Na Wawelu znajduje się pusty grób – cenotaf. Z czasów najnowszych – cenotaf Lecha Kaczyńskiego na Powązkach. Na każdym cmentarzu znajdzie się wiele tablic upamiętniających... zaginionych zmarłych. Taka była nasza historia. Niepokorna, rozrzucająca współziomków po świecie...
Cytat:
Napisał koala
Nie rozumiem sugerowanego ateistom obowiązku dbania o groby pod presją środowiska
I już chciałam się najeżyć... gdy zobaczyłam wpis Estelki. Oczywiście, możesz cytować mój blog i wpisy; jest mi bardzo miło. Szkoda, że nie zauważyłam próby dyskusji, nikt z wierzących nie usiłował udowodnić, że święto istnieje od początku chrześcijaństwa i ma umocowanie tzn. potwierdzenie w Biblii.

Jeśli chodzi o Zmartwychwstanie Pańskie... pewnie (znów) się narażę wierzącym... ale naocznych świadków nie było. Nie mówią o tym Ewangelie synoptyczne, apokryfy, a nawet Ewangelia Issy. Dowodem był pusty grób...
Ponieważ podajecie różne linki, dołożę jeszcze jeden... o takiej samej (czyli żadnej) wartości dowodowej. Pozostaje jedynie wiara.... która jak pisałam – przestanie być wiarą jeśli zostanie udowodniona. Na razie jest wiarą i jak każdą inną, szanuję.
"Według Nowego Testamentu Jezus został ukrzyżowany, umarł, zmartwychwstał i wstąpił do nieba. Ale są też inne wersje jego historii: wiele z nich opowiada o tym, że nie umarł na krzyżu, lecz został uratowany przez uczniów i dokończył żywota, gdy był już w podeszłym wieku. Tylko gdzie?"
http://gwiazdy.com.pl/component/cont...e-groby-jezusa
Wacuniu... o wieku Wszechświata pisali już kabaliści... dobrze pisali, zgodnie z obecną wiedzą.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem