Wyświetl Pojedyńczy Post
  #1055  
Nieprzeczytane 06-01-2013, 17:02
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 608
Domyślnie

Cytat:
Bianka napisała-Ostatku, nie przejmuj się.
"Bohomazy" Michała Anioła, Leonarda, Botticellego, Perugino, Rafaela i tysiąca innych "pacykarzy" malujących Madonnę wiszą w największych muzeach Europy, odwiedzanych przez miliony zwiedzających... Że też tylu ciemnych ludzi łazi po tych muzea
O co te spory to nie wiem. Nigdzie nie napisałem że popieram agresje w stosunku do dzieła artystycznego to proszę mi nie wmawiać nie prawdę.Słynne były dyskusje o JPII przyciśniętego meteorytem.Jedni za inni przeciw .Odbiór sztuki jest indywidualny a sądy estetyczne są nieraz wydawane apodyktyczne domagające się uznania.
Ja bym sobie nie powiesił ba ścianie obrazu Madonny z Klasztoru w Częstochowie , bo mi się normalnie nie podoba.Nie gustuję w tego typu malarstwie i na 5 obrazów wiszących w moim pokoju nie ma tam takiego i nigdy by mi nie przyszło do głowy bym sobie coś takiego powiesił.
Oczekiwanie jakiegoś szczególnego hołdu dla obrazu i piania zachwytów och, ach bo kilkaset osób chce się do niego modlić ja mogę mieć inne zdanie.

Bianko to że znasz malarzy i oglądałaś ich dzieła w muzeach europy i chcesz tego autora nieznanego , obrazu z Częstochowy porównywać do innych to twoja sprawa.Dla mnie to nie są obiektywne sądy estetyczne dzieła a tylko grają wasze emocje.Co to jest piękno i jak go odbieramy http://www.youtube.com/watch?v=w5iFtsjLneA W kolejnym odcinku poświęconego filozofii cyklu wykład profesora Jana Hartmana o Pięknie. Dowiemy się o istniejących koncepcjach piękna. Czy piękno da się sprowadzić do jakiegoś kanonu? Czy piękno jest usytuowane miedzy subiektywizmem a obiektywizmem?
Odpowiedź z Cytowaniem