Wątek: Majorka 2013
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #2  
Nieprzeczytane 14-10-2013, 00:26
JanuszB's Avatar
JanuszB JanuszB jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 7 487
Domyślnie

1.Wstęp

Rozmowa końcem roku 2012

Żona: - gdzie jedziemy na wakacje w przyszłym roku ???
Ja: - jak to gdzie, do Chorwacji, jest rok 2013 więc trzeba jechać 13 raz
Żona: ale ja mam dość Chorwacji, ja nie umiem pływać, woda zimna, wszędzie skały, nie ma gdzie spacerować po plaży jak nad polskim morzem ...
Ja: - no to gdzie ... jeśli nie Chorwacja ... ale Bałtyk odpada
Żona: - to może powtórka Turcji albo jakaś grecka wyspa, znajomi chcą lecieć na Korfu ...
Ja: - ok. biorę się za przeglądanie ofert biura Itaka.

W styczniu 2013 na pierwszy ogień została wzięta Korfu, na tej wyspie był mój brat i polecał jako fajne miejsce na wakacje, a Itaka ma 30 % zniżki na wczasy zamawiane początkiem roku.
Po przejrzeniu kilku ofert i dyskusji ze znajomymi, rozminęły się nasze preferencje co do wyboru miasta i hotelu na wyspie, ja za zarezerwowałem pobyt na Korfu w drugiej połowie lipca w hotelu z opcją HB, natomiast znajomi zrezygnowali z Korfu i zarezerwowali pobyt w hotelu z opcją all inclusive na Majorce.

W lutym spotkała mnie niespodzianka w postaci „jubileuszówki” za 40 lat pracy.

Porównałem cenowo ofertę wczasów na Korfu z ofertą wczasów na Majorce w hotelu, który wybrali znajomi.
Hotel ten jako jeden z nielicznych posiadał opcję pobytu z all inclusive lub z HB, okazało się, że opcja HB była nieznacznie droższa niż HB na Korfu – zdecydowałem, że lecimy na wakacje wspólnie ze znajomymi.
Ponieważ w terminie pobytu (14.07. – 29.07) jaki zarezerwowali znajomi były jeszcze miejsca w hotelu, bez problemu zmieniłem w ITACE moją rezerwację z Korfu na Majorkę.

CDN – Lekcje geografii i historii (nieobowiązkowe)
__________________
Internetowy odtwarzacz audio
http://s0.radiohost.pl:2199/start/48040/
Cropelkowe Rodzinne Radyjko
Odpowiedź z Cytowaniem