Wyświetl Pojedyńczy Post
  #45  
Nieprzeczytane 09-04-2015, 11:07
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 729
Domyślnie

Dopisuję coś bardzo ważnego i ułatwiającego pracę w malowaniu komputerowym. To fakt, że można detal powiększyć ile się chce. Pomaga to niezmiernie, w przyglądnięciu się temu detalowi.
Teraz gdy patrzę na to ucho, widzę miejsca, gdzie przechodzenie koloru od ciemnego do jasnego, na dużym powiększeniu, było ułatwione. Teraz widzę to miejsce maleńkie, mogłoby być tylko w jednym kolorze, i pewnie tak by było, w malowaniu w naturze, a tutaj, widać to samo miejsce, cieniowane. Fantastycze narzędzie to malowanie komputerowe!
Cwicząc malowanie w ten sposób, pomożemy sobie w przyszłości, gdy będziemy chciali malować w realu.

Był moment gdy Helene namalowała rybkę. Ta rybka wyglądała jak z bajki, bo właśnie do bajki ona ją malowała. Nigdy nie udało mi się osiągnąć takiej precyzji. No ale, nie porównuję się do niej, bo jest ilustratorką zawodową i maluje od lat ...
ale spróbowałam namalować różne rybki, w kilku pozach i na najróżniejszy sposób. Pomagały mi w tym ich fotografie.

Ta była pierwsza namalowana dzięki zrzutom Helene, pokazawała na nich jak nakładać kolor i co robić kolejno




Tę namalowałam na podstawie zdjęcia... widać wiele niedociągnięć, spowodowanych nieumiejętnościami technicznymi.





Następne, były coraz ładniejsze, ale zmieniałam w trakcie sposoby malowania, więc nie są kompletnie podobne technicznie do siebie.









Przyjrzyjcie się, różnice są widocze.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem