Wątek: Eutanazja
Wyświetl Pojedyńczy Post
  #17  
Nieprzeczytane 12-01-2013, 17:29
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ada 33
Dlatego zgoda jeśli mówimy o eutanazji na życzenie, tylko proszę odpowiedz mi na takie pytanie: jak zabezpieczyć się przed decyzją osoby niepoczytalnej, nieświadomej swych decyzji,ubezwłasnowolnionej?
Skąd pewność,że chce popełnić samobójstwo?
Ado, mówimy wyłącznie o etanazji na życzenie osoby zainteresowanej. Nadinterperatacja jest sugerowanie, że spadobiercy będą zabijać staruszka dla majtku, lub z innych niecnych powodów. Nigdy nie słyszałam o dyskusji nad prawem osób trzecich do decydowaniu o eutanazji innej osoby. Przypomina mi to dyskusję o aborcji, która to dyskusja sugerowała, że będzie nakaz jej wykonywania. Jakoś nikt z przeciwników nie zauważył, że chodziło o prawo do.., a nie o nakaz. Podobnie z eutanazją, chodzi o prawo człowieka do śmierci na swoje własne, wyrażone w sposób zawarowany w prawie, życzenie i tyle.
Osoby ubezwłasnowolnione nie będą miały prawa do wyrażenia takiej woli i w związku z tym nie będą mogły prosić o eutanazję. Jeżeli jednak popełnią samobójsto, na co żadne prawo nie ma mocy, to popełnią, odpowiedzą karnie ci, którzy nie dopilnowali ubezwłasnowolnionego. Myślę jednak, że będą to wyjątkowo rzadkie przypadki, a i artykuł z KK nie będzie dotyczył eutanazji.
Odpowiedź z Cytowaniem