Wyświetl Pojedyńczy Post
  #41  
Nieprzeczytane 05-01-2009, 22:46
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał seniorka61
Synowej matka nadużywa alkohol i z jej ojcem rozwiodła się gdy synowa miała parę miesięcy i nie zaprosiła jej na święta co do finansów to syn bardzo dobrze zarabia i to nie stanowiłoby powodu.Jedno co zauważyłam to jak bardzo syn oddala się od nas nie zadzwoni nie zapyta jak sie czujemy czy nam coś nie dolega (pracuje na drugim końcu Polski i zjeźdza do domu raz na miesiąc),tylko liczy się rodzina synowej która stale u nich się gości.Jak rozmawiam o tym z samym synem to z raz zadzwoni i zapyta co u nas i na tym koniec.
Seniorko, jeszcze raz przeczytałam cały wątek i utwierdzam się w przekonaniu, że tylko Twoja dobra relacja z synową załatwi całą sprawe.
Przynajmniej ja bym tak zrobiła.
Sama piszesz, że syn ciężko pracuje z dala od domu, że przyjeżdża do domu raz na miesiąc.
On jak przyjedzie to chce się nacieszyć swoją rodziną i nie zawsze starcza mu czasu dla rodziców. Choć powinno....
A wtedy , gdybyś dobrze żyła z synową , ona by go nakłaniała by Was odwiedzić lub zaprosić do siebie. Ja tak to sobie wyobrażam....bo ja tak bym postąpiła....
Dam Ci jedną rade, możesz tak zrobić lub nie....decyzja należy do Ciebie...
Piszesz że młodzi mieszkają 10km od Ciebie. A więc blisko.
Kupiłabym jakiś (skromny, na miarę Twoich możliwości )prezent i sama, bez zaproszenia, pojechała do synowej.
Pojechałabym zobaczyć jak się urządzili, zawiozłabym jakiś drobiazg na nowe mieszkanie.
Próbowałabym przekonać ja na swoją strone. Pochwaliłabym jak ładnie mieszkają , że sobie dobrze dają rade.....
Spróbuj, to nic nie kosztuje....a możesz wiele zyskać...
Jak poprawisz stosunki z synową to i z synem będzie o"cay...
Pamiętaj, mąż jest głową , ale żona szyją....Jak ona go nakręci tak on będzie chodził....
Życzę Ci powodzenia i jak najlepszych układów ze swoimi dziećmi.
Ja takie mam, bardzo dobrze układa mi się z moją synową.....choć na początku bywało różnie....
Odpowiedź z Cytowaniem