Wyświetl Pojedyńczy Post
  #366  
Nieprzeczytane 28-01-2021, 19:32
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 887
Domyślnie A, Witej, Witej

Witom. Giotka ,fajnie napisałaś .Coś w tym rodzaju robię nalewki, ale zamiast cukru daję miód. Ona sto razy zdrowsza ta nalewka od cukru. Nigdy nie daję cukru , ewentualnie czasami dam cukru ale trzcinowego do danej nalewki. Tak jak pisałaś - robiłem już z tymi owocami.Jeszcze na koniec podbijam ziołami nalewki żeby miały aromat,i zapach.Np. bazylia, anyż, kardoman do agrestowej . Gałka muszkatowa chili -bardzo dobra do nalewki malinowej. Tak dużo owoców to nie mieszam jak podałaś. Rum jest bardzo dobry podbijać nalewki, nie do każdej się nadaje.
Ale zawsze spirytus wlewa się na samym końcu. Spirytus nie można od razu zalewać owocami trzeba go rozcieńczyć do 70%, bo inaczej pali owoce.
Ostatnio zrobiłem nalewkę winogron ze śliwkami węgierek z pestkami, nawet częściowo nawet je rozbijałem na lepszy aromat. Węgierki dawałem dzikie , takie małe one są. Dobrze muszą być dojrzałe.
Ale wszystkie zioła zalewam do małych małpek , wsypuje zioła i zalewam spirytusem 70% .. na 21 dni. Po tym czasie , można odlać z tych ziółek lub można dać wtedy jako przyprawy do danej nalewki :: po parę kropli tylko -- na zapach, aromat. I wtedy wychodzi nalewka doskonała.
Pozdrawiam Cię . Odpisz jak masz ochotę.


__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem