Wyświetl Pojedyńczy Post
  #9  
Nieprzeczytane 16-04-2008, 14:39
asiok asiok jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 16
Domyślnie

Dziękuje za pochwałę - aż się zarumieniłem

Co do Toshiby - generalnie jest to doskonały wybór. Od zawsze robili bardzo porządnie wykonany sprzęt z dobrych podzespołów, z działającym oprogramowaniem.

Niestety... aktualnie powstał poważny problem. Otóż praktycznie niemożliwe jest kupno Toshiby z Windowsem XP - wszędzie ładują tą nieszczęsną Vistę.... Nie chciałbym się tu rozpisywać na temat jej zalet i wad - byłoby to pismo na wiele, wiele stron.... Ma jednakże jedną niezaprzeczalną, ogromną wadę - jest niesamowicie wprost wolna... Jestem przekonany, że jeśli zdecydowałabyś się na zakup nowej, nowoczesnej Toshiby z dwurdzeniowym procesorem, 2GB pamięci ram itd. to okaże się.... że ta stara L20 z Windows XP chodzi szybciej! Ciężko wybrnąć z tego problemu... Aby chcieć pozostać z XP widzę dwa rozwiązania:
1. Kupić nowego notebooka z Vistą w wersji Business - ta wersja daje prawo do legalnego zainstalowania Windows XP Professional.
2. Kupić notebooka z dowolną Vista i... dołożyć ok. 250 zł na Windows XP Home pl oem.

I tu pojawia się kolejny problem - producenci tacy jak Toshiba związani są z Microsoftem różnymi umowami i w związku z nimi może się okazać, że odnalezienie na stronie internetowej Toshiby właściwych sterowników jest naprawdę utrudnione.... Dobrze byłoby się umówić ze sklepem, gdzie go kupujemy aby oni zainstalowali najpierw tego Windowsa na notebooku aby stwierdzili, czy jest to możliwe.
A tak z innej beczki - czy na pewno potrzebujesz nowy notebook? Bo czasem obserwuje sytuacje jak ludzie wymieniają sprzęt bez potrzeby.... Ale to już zupełnie inna historia.
pozdrawiam
asiok

P.S. Przepraszam za chaotyczny styl ale muszę już lecieć i nie mam czasu cyzelować tej wypowiedzi :-)

Ostatnio edytowane przez asiok : 16-04-2008 o 14:42.
Odpowiedź z Cytowaniem