Wyświetl Pojedyńczy Post
  #21131  
Nieprzeczytane 30-03-2024, 14:36
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Czy Bóg istnieje? Debatują Jacek Wojtysiak i Karol Fjałkowski
https://www.youtube.com/watch?v=1t7U5_RR7_Y



Może przytoczę dwa komentarze które są zbieżne z moimi poglądami na tematy poruszane na tym forum .

@marekmogilski8106
Wow, jestem pod wrażeniem, to było coś niesamowitego, wielkie gratulacje dla obu Panów, jestem od dzisiaj wielkim fanem! Również bardzo dziękuję wszystkim którzy przyczynili się do udostępnienia tak wartościowej debaty na YouTube, ogromna wdzięczność z mojej strony!


@shfaya
Nawet jeśli ten bóg i dusza mogły by istnieć i być niewidzialne (co jest dziecinną ucieczką w świat fantazji) to musiałby istnieć i być uchwycalny jakiś proces dzięki któremu ta dusza wpływa na nasz mózg a bóg na świat. Nawet gdybym dopuścił że ktoś ma niewidzialnego ziejącego niewidzialnym ogniem i latającego smoka w garażu to w którymś momencie ten smok musiałby być uchwytny w momęcie kiedy wpływa on na rzeczywistość. W tym momencie moglibyśmy to zjawisko zbadać. Jeśli nie ma takiego procesu interakcji a samego boga też nie możemy uchwycić to ten bóg jest nieodróżnialny od nieistniejącego boga.
Ogólnie- najpierw trzeba udowodnić że bóg wogóle jest możliwy, potem że ten bóg faktycznie istnieje a jeszcze dalej że jest to ten biblijny bóg a nie jakiś Zeus. Tak więc jak kolwiek tego profesor nie ugryzie to ma zajebiście długo drogę żeby udowodnić swoją rację bo jeszcze nie udowodnił możliwości istnienia boga.


Cała debata to 2:45 :10 jest długa ale dla tych co lubią słuchać ludzi , którzy wypowiadają się z znawstwem przedmiotu dyskusji jest intelektualnym przeżyciem .
Odpowiedź z Cytowaniem