Wyświetl Pojedyńczy Post
  #37  
Nieprzeczytane 11-07-2011, 22:35
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Ojanno i Pluto !

Jacque Fresco uważa , że w przyszłości produkowane będą rzeczy by trwać, bo będą wykonywane z trwałych surowców i wymieniać się będzie w nich podzespoły.Podzespoły będą projetowane z surowców podlegających recyklingowi, rzeczy z surowców biodegradalnych , przyjaznych dla środowiska, nie zanieczyszczających go, nie niszczących go.
Jest to zaprzeczeniem obecnej ekonomii, w której żywotność jest przewidywana na ściśle o0kreślony czas. Rzeczy są tak projekyowane, żeby się nie opłaciło ich naprawiać i zużywały się , w celu podtrzymania cyklu konsumpcyjnego, podstawowego mechanizmu systemu monetarnego.
Film P.Josepha Zeitgeist : Moving Forward , świetnie to wyjaśnia.
Ja mam takie gadżety , a jest ich sporo, które fizycznie są jeszcze sprawne , a moralnie do wyrzucenia, naprawianie ich jest bez sensu, tylko zanieczyszczają moje najbliższe środowisko, czyli mieszkanie, ale są ozdobą półek i kątów.
To się nazywa zbieractwo mimo woli. Myślęw o tym, jak się tego pozbyć bez zanieczyszania dalszego środowiska.
I pomyśleć, że kiedyś puszki po pepsi, czy coca-coli służyły do dekoracji półek !
Do zanieczyszczenia dalszego ąrodowiska mam: wieże 3-skladnikową, 2 magnetowidy, radio dwukasetowe, telewizor Philips, i inne jeszcze e-gadgety.
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson