Wyświetl Pojedyńczy Post
  #3  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 06:05
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 762
Domyślnie Firefox. Ekran – Paski, Zakładki, Karty

Na poniższych screenach widzimy ekrany Firefoxa i Internet Explorera.







Paski.
Dwa pierwsze paski: menu (Plik, Edycja..) oraz tzw. nawigacyjny ("Wstecz", "Do przodu") - różnią się nieco w przeglądarkach.
Zwłaszcza ten nawigacyjny w IE jest trochę upośledzony. Zamiast "Wstecz" i "Do przodu" ma strzałki.
Natomiast "Odśwież" oraz "Zatrzymaj" ma ukryte, wyrzucone do góry - ikony: zielone zagięte strzałki oraz czerwony "X".
W FF ja w prawym górnym rogu ekranu umieściłem ikonki z nazwami dodatków, jakie mam zainstalowane.
W domyślnym ustawieniu ich nie ma.

Najniższe dwa paski, to: pasek Zakładek, i pasek Kart.
Od razu
widzimy różnicę - w Internet Explorerze nie ma paska Zakładek.
W FF w pasku Zakładek umieszczamy nasze strony n a s t a ł e. Takie "zawsze na wierzchu", z których często korzystamy.
Widzimy, że w FF w pasku tym mam: KSC, cztery inne fora, dwa hostingi, Galeria KSC, Tłumacz ang., Pogoda.
Mogłoby być ich więcej, ale z tych akurat najczęściej korzystam.

Karty.

Do paska Kart "wskakują" strony otwierane z linku, z Googli, lub w inny sposób.
Widzimy, że zarówno w FF jak i w IE mam trzy te same karty:
Wiadomości.., Klub Senior Cafe, Forum-CHIP.
Również zmieści się ich w tym pasku więcej, nawet kilkanaście.

W FF kolejność kart w pasku można zmieniać, a ich nazwy modyfikować.
Karty usuwa się klikając na "x" po prawej stronie nazwy karty.
W pasku można szybko przechodzić z jednej karty do drugiej, co jest bardzo wygodne.
Jak widać na zrzucie ekranu, podczas mojej "sesji", korzystałem w ten sposób jedynie z 3 kart-stron. Jeżeli się uwzględni 10 zakładek, to miałem 13 możliwości w jednym oknie.
Ktoś inny może sobie ustawić inne strony w zakładkach i wybierać inne w kartach.
Aktualnie używana (aktywna) karta jest zawsze jasna (beżowa).

Kartę z paska Kart można przenieść do paska Zakładek. Metodą "drag&drop" (przeciągnij i puść).
Ostatnio zamkniętą kartę można przywrócić do paska.
Należy kliknąć prawym na wolne miejsce paska (za ostatnią kartą) i wybrać (kliknąć) "Przywróć zamkniętą kartę".

Otwieranie kart można/trzeba tak ustawić, ażeby każda następna otwierała się za poprzednią (na prawo). Jeżeli się tego nie zrobi, to będzie się otwierała "zamiast".
Do tego celu (i nie tylko) potrzebny jest dodatek Tab Mix Plus.
Prócz tego daje on jeszcze opcję "Menadżera sesji".
M.s. pozwala ustawić sesję tak, że jutro i później, FF włączać się będzie z wczorajszymi ustawieniami.


Ostatnio edytowane przez Stefan : 29-11-2009 o 03:36.
Odpowiedź z Cytowaniem