Wyświetl Pojedyńczy Post
  #22  
Nieprzeczytane 15-05-2011, 16:27
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał wifi
Po kilku dniach otrzymałem na prywatne konto pocztowe, którego NIE podawałem na FB zaproszenie do grupy znajomych z których kilka osób znam, ale w żaden sposób się z nimi nie kontaktowałem poprzez FB.
Nie korzystam, nie wchodzę, bo mi się nie podoba formuła ani Facebooku, ani Naszej Klasy.
Wifi,
wydaje mi się, że widzisz diabła, gdzie go (na razie!) jeszcze nie ma On chyba działa rękami osób, które Ciebie znają.
Nigdy nie zarejestrowałam się na FB. Ja też dostawałam zaproszenia, ale sądzę, że mój adres został wykorzystany bez pytania mnie o zdanie przez osoby zapraszające mnie.
Przy okazji w takim zaproszeniu jako zachętę podano mi nazwiska osób, które mogę (?) znać. I to już całkiem mi się nie podoba. W ten sposób poznałam nazwiska kilku osób z KSC, którym się wydaje, że są anonimowe.


A tak a propos danych osobowych zauważyłam niefrasobliwe postępowanie niektórych użytkowników Sieci.
Na początku miałam jedno konto pocztowe, w który widniało moje nazwisko. Podawałam ten adres tylko osobom zaufanym.
Trochę się zdziwiłam, kiedy otrzymałam przesyłkę wysłaną zbiorowo. W takiej przesyłce wszyscy adresaci mają podane jak na dłoni adresy innych. A ja, naiwna, sądziłam, że moje dane (adres, numer telefonu itp.) są bezpieczne, że nikt ich nikomu nie poda bez pytania mnie o zgodę.

Ostatnio edytowane przez Alsko : 15-05-2011 o 16:49.
Odpowiedź z Cytowaniem