menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 27-01-2021, 23:29
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Nik nie pomyślał by dać mu paszport dyplomatyczny i zająć sie jego stanem zdrowia.


69-letnia Albina Baziak od 14 lat opiekuje się niepełnosprawnym prawnukiem. Michał nie widzi, nie wstaje z łóżka i nie mówi. Pani Albina całkowicie mu się poświęciła. Kobiety nie stać na rehabilitację, bez której 14-latek nie przeżyje. Dlatego pani Albina postanowiła sprzedać dom.

Albina Baziak mieszka we wsi Witków w woj. dolnośląskim. Kobieta od 14 lat jako rodzina zastępcza zajmuje się swoim prawnukiem. Matka Michała była zbyt młoda, by się nim opiekować. Dlatego kobieta wraz z mężem postanowiła wychować chłopca.

https://interwencja.polsatnews.pl/re...GzZuH1VP4cevjs
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 29-01-2021, 10:01
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Mężczyzna, który spłodził niepełnosprawne dziecko niczego nie musi,
może swobodnie opuścić rodzinę całkiem bezkarnie,
nawet specjalnie nie spotyka się z potępieniem,
od kobiet wymaga się poświęcenia.


Tak wam zależy na życiu? Oddajcie mi moje. Od 17 lat opiekuję się dzieckiem z niepełnosprawnością. Nie mam czasu, pracy, życia prywatnego


Po porodzie syna zamieszkała ze swoim mężem. Niedługo później mąż zaczął ją bić i gwałcić. Marta nie była w stanie się sama utrzymać – musiała zajmować się dzieckiem z niepełnosprawnością, a wszystkie prace, jakie podejmowała, nie wystarczały na życie jej i syna. Mąż zarabiał lepiej. Lubił też to podkreślać – wydzielał jej każdą złotówkę. Zdarzało się, że nie miała na kromkę chleba. Głodowała.

Oczywiście, zgłaszała przemoc męża na policję, ale to nic nie dawało. Podobnie jak Niebieska Karta. W końcu zapisała się w kolejce do mieszkania socjalnego, by zyskać niezależność. Na inne nie było jej stać.


https://wtv.pl/marta-280121-ms-dziec...vNmx6ICyKIoRKQ
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 30-01-2021, 09:07
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Znamienne, że pracownica szpitala nie wspomniała ani słowem o żadnym ojcu czuwającym na zmianę z wykończonymi matkami na tych twardych krzesełkach.
Warto wspominać o braku OJCÓW w życiu tych nieszczęśliwych dzieci.
Że nie wspomnę o roli dziadków ze strony tych ojców.

https://www.facebook.com/photo/?fbid...27504680601758
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 31-01-2021, 15:25
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Nie widzieć, nie słyszeć, nie mówić

Wyrok TK...., rządowe, poselskie i te wszystkie inne projekty pomocy dla Kobiet z embriopatologiczna ciążą, dla Opiekunów Dzieci z niepełnosprawnościami, obietnice te wczorajsze i te z przed roku, i pięciu lat, martwe przepisy prawa, wielkie słowa, zerowe i małe gesty, obiecane środki finansowe na papierze, na konferencjach i w wystąpieniach..
I głos tych najbardziej zainteresowanych niesłyszalny przez włodarzy ...


Aleksandra Matczak

🔹Żyje w kraju w którym muszę zrezygnować z pracy na rzecz opieki nad Synem nie mogąc dorobić na wszystkie potrzebne dla niego leki i sprzęty bo to co dostajemy 1971 zł nie wystarcza...
🔹Żyje w kraju w którym operacje poprawiający komfort życia dzieci w stanie ciężkim robi się w większości prywatnie bo NFZ nie robi na już lub z jakiegoś innego powodu.
🔹Żyje w kraju w którym nie możemy mieć rehabilitacji na NFZ ponieważ jesteśmy pod opieką hospicyjną.
🔹Żyje w kraju w którym muszę prosić ludzi o pomoc aby kupić wózek specjalistyczny dla Syna bo NFZ odmawiaj dofinansowania ponieważ dziecko nie skończyło roku.
🔹Żyje w kraju w którym każą rodzić śmiertelnie chore dzieci zakup wózka to bagatela 18 tysięcy, fotelik do auta 8 tysięcy, leżak pod prysznic ok 2 tysięcy, turnus 2 tygodnie to koszt 6-10 tysięcy, łóżko to w ogóle hit ceny są od 2 tysięcy do 20 tysięcy złotych itd. Pewnie jest wiele różnych sytuacji o których jeszcze nie wiemy bo Wojtas jest mały i nie korzystamy z nich ale pewnie się dowiemy w przyszłości o nich...
🔹Żyje w kraju w którym prosimy ludzi dobrej woli o 1% podatku, który podczas pandemii idzie po cichu na skarb państwa...
🔹Żyje w kraju w którym osoby trzecie myślą że żyje za pieniądze z fundacji dla syna...
🔹Żyje w kraju w którym rodząc chore dziecko ludzie patrzą się na nas krzywo i omijają aby nie zacząć musieć rozmawiać z nami,
🔹Żyje w kraju w którym idąc do lekarza rodzinnego i prosząc o dokumenty aby dostać dofinansowanie na turnus rehabilitacyjny zostaje skrytykowana przez lekarza, który uznaje ze mój syn umrze gdy go tam zabiorę. A sam widział go raz przez 3 lata.
🔹Żyje w kraju w którym mając asystenta rodzinnego który ma pomagać, załatwiać i dostarczać dokumenty często nie może odebrać decyzji i pism które są dla nas bardzo ważne.
🔹 Żyje w kraju w którym kiedyś kończy się ( wszystkie mają termin dla dzieci) orzeczenie niepełnosprawności jesteśmy bez zasiłku nawet do 3 miesięcy❗❗❗my nie mieliśmy 2 miesiące.
🔹Żyje w kraju w którym opiekując się śmiertelnie chorym dzieckiem opiekun nie dostanie pieniędzy z Zusu na pochowanie dziecka. Co mają zrobić wtedy samotne matki?! Na szczęście mój mąż,nie zostawił nas jest zdrowy i na siłach iść do pracy oby ją miał w trudnej sytuacji więc będzie mógł z ubezpieczenia swojego pokryć i zorganizować pogrzeb.
🔹Żyje w kraju w którym musimy oddać pół Zasiłku jeśli dziecko umrze do 15go w miesiącu.
🔹Żyje w kraju w którym następnego dnia po śmierci dziecka muszę iść do pracy bo tracę wszystkie zasilki... Tu nie ma czasu na depresję, żałobę według kogoś kto pisał te przepisy....
🔹Żyje w kraju, gdzie w czasie pandemii Covid-19 musimy zapłacić 400zl za wizytę prywatną u lekarza, który "ze względów bezpieczeństwa" nie przyjmuje na NFZ.
A co za tym idzie, leki po tej wizycie, oraz zaopatrzenie medyczne muszę kupić za 100% odpłatności.
⭕ Najgorsze jest to, że mimo wyroku TK który padł w październiku 2020 r nic do tej pory nie zostało zmienione ani polepszone dla rodzin z niepełnosprawnym dziećmi! Nic! Dlaczego?! To był ten czas gdzie można było wprowadzić tak wiele zmian. Tyle było reportaży, wywiadów w telewizji gdzie wypowiadali się opiekunowie dzieci z niepełnosprawnością! ***** dlaczego?! Nic nie zostało zmienione... Na to pytanie pewnie nigdy nie usłyszę odpowiedzi 😔.
♿ To co państwo daje to kropla w morzu niestety bez pomocy osób trzecich: dobrej woli o wielkim sercu oraz ich wsparciu mój syn nie miałby komfortowego życia.... Taka jest prawda. To nie państwo zabezpiecza mojego syna tylko Darczyńcy którym bardzo dziękujemy ❤️
❓Dlaczego osoby które bronią dziecka nienarodzonego nie otoczą opieką tych dzieci które już są na świecie i walczą każdego dnia?! Dlaczego ktoś decyduje o moim życiu, mojej rodziny jeśli nawet nie przyjdzie i mi nie pomoże?!!! Dlaczego ktoś mi karze coś zrobić lub nie robić?! Czy te osoby przeżyją za nas życie, zaopiekują się naszymi dziećmi?! Jak moje dziecko ma być zaopiekowane gdy sprzęty rehabilitacyjne, turnusy których potrzebuje musimy sami kombinować jak uzbierać pieniądze, jaką zbiórkę zrobić przecież to taaak wielkie kwoty a państwo ma nas w nosie nie widzi udaje, że nas nie ma? Pozwala aby ceny tych sprzętów i turnusów była tak obrzydliwie wielkie...
❗Jeśli uraziłam kogoś z was to niestety nie będę przepraszać bo mówię głośno jak jest ciężko rodzinom takim jak nasza w państwie które ma nas w głębokim poważaniu. Ja nie zmuszam Ciebie czy Ciebie do miłości, oddania się w opiekę 24/7 do drugiej osoby bo wiem że to cholernie ciężka praca nie każdy da radę. Nie każdy musi dać radę! Cholera jesteśmy ludźmi mamy swoje słabości nie wszystko musimy umieć robić perfekt.
Czy ktoś Nas w końcu usłyszy?
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 03-02-2021, 09:57
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Piekło tortur dla kobiet wróciło,
a kobiety także to popierają

29 lat temu była zmuszona do urodzenia dziecka z bezczaszkowiem. Przez wyrok TK koszmar wrócił

... W 9. tygodniu ciąży lekarka zauważyła, że z płodem coś jest nie tak. Napisała na karcie ciąży "wada letalna płodu". Powiedziała, że muszę myśleć teraz o sobie, żeby nic mi się nie stało, żebym mogła nadal być mamą dla mojego 5-letniego synka.
Do mnie niewiele docierało, jakby między mną a lekarką była gruba ściana. W pamięci utkwiły mi tylko słowa, że ciąża sama się rozwiąże — dojdzie do samoistnego abortowania płodu. Dziecko nie ma szans na przeżycie, ale nie można go też zgodnie z prawem usunąć.

...W 9. tygodniu ciąży lekarka zauważyła, że z płodem coś jest nie tak. Napisała na karcie ciąży "wada letalna płodu". Powiedziała, że muszę myśleć teraz o sobie, żeby nic mi się nie stało, żebym mogła nadal być mamą dla mojego 5-letniego synka.
Do mnie niewiele docierało, jakby między mną a lekarką była gruba ściana. W pamięci utkwiły mi tylko słowa, że ciąża sama się rozwiąże — dojdzie do samoistnego abortowania płodu. Dziecko nie ma szans na przeżycie, ale nie można go też zgodnie z prawem usunąć.

... Lekarze położyli mnie na sali septycznej, podłączyli wszystkie kroplówki i... czekali. Prawo zabraniało im wykonania cesarskiego cięcia mimo tego, że dziecko już nie żyło.

https://mamadu.pl/150545,urodzila-dz...kWNsvzjVgmcWNU

a prawda jest taka

https://www.facebook.com/photo.php?f...7 3162&type=3
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 13-02-2021, 09:03
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Depresja i brak wsparcia ze strony rodziny?

Morderca Adamowicza ciągle na obserwacjach bo poprzednie opinie biegłych nie pasują do czyjegoś planu.
Kaja Godek już skazała matkę zabójczynię.


Tragedia w Turzanach.
Co z matką zabitych dzieci? Nowe fakty

Cytat:
Wcześniej z informacji przekazanym mediom przez bliskich kobiety wynikało, że miała ona problemy natury psychicznej.

Dziennik "Fakt" dotarł do informacji, że mąż kobiety chciał jej odebrać dzieci. - Ostatnio usłyszała, że ma wyjść z domu, ale dzieci zostaną z ojcem. Ona mówiła, że będzie o nie walczyć w sądzie. Mąż ją wyśmiał - powiedział tabloidowi jeden z mieszkańców

https://wiadomosci.wp.pl/tragedia-w-...OsYilJLvtaBCsw

opinie pod tekstem strszne
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 26-02-2021, 11:33
KarinaMa KarinaMa jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: WPIS SPONSOROWANY
Posty: 275
Domyślnie

To nigdy nie są proste sprawy i trzeba być tego świadomym. Jeśli obawiacie się, że mogłoby się to zdarzyć u Was, to od razu sięgnijcie po jak najlepsze wsparcie. Wiem, że Klinika Psychomedic oferuje pomoc psychologiczną, również w czasie ciąży. W https://psychomedic.pl/tokofobia-zas...skiego-ciecia/ możecie poczytać o tokofobii i sposobach poradzenia sobie z nią.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 14-03-2021, 10:25
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał KarinaMa
To nigdy nie są proste sprawy i trzeba być tego świadomym. Jeśli obawiacie się, że mogłoby się to zdarzyć u Was, to od razu sięgnijcie po jak najlepsze wsparcie. Wiem, że Klinika Psychomedic oferuje pomoc psychologiczną, również w czasie ciąży. W https://psychomedic.pl/tokofobia-zas...skiego-ciecia/ możecie poczytać o tokofobii i sposobach poradzenia sobie z nią.

Porada jest bardzo cenna (https://psychomedic.pl/cennik/

ale nie rozwiąze problemów FINANSOWYCH NIEZBĘDNYCH NA LECZENIE, RECHABILITACJĘ, SPRZĘT RECHABILITACYJNY... NIEPEŁNOSPRAWNYCH DZIECI

I CZAS NA ODPOCZYNEK dla OPIEKUNÓW

reklama chyba nie na miejscu
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 14-03-2021, 11:17
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 710
Domyślnie

Amelio to jest zwykły reklamiarski troll, który tutaj zarabia
Ponad sto postów i każdy jest reklamą.

Dziwie się tylko admninistracji że na to pozwalają
Chyba że maja z tego profity ...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 15-03-2021, 08:21
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał tar-ninka
Amelio to jest zwykły reklamiarski troll, który tutaj zarabia
Ponad sto postów i każdy jest reklamą.

Dziwie się tylko admninistracji że na to pozwalają
Chyba że maja z tego profity ...

Jestem zwolenniczką wolnego rynku,
ale te ceny muszą doprowadzać do jeszcze większej rozpaczy i beznadziei rodziców i opiekunów niepełnosprawnych dzieci i dorosłych dzieci,
którzy nie otrzymują pomocy od państwowej służby zdrowia
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 09-04-2021, 15:12
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Ruch pro-life zrobił swoje

Po zakazie aborcji zapomniano o kobietach: Jestem matką żebraczką.
Pomóżcie, nie wymagajcie heroizmu


„Jestem mamą Bartka, dziecka, którego rozwój i życie lekarze nazywają cudem” – mówi Grochowska. „Ale jestem również matką żebraczką” – dodaje.

https://oko.press/po-zakazie-aborcji...box=1617652809
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zamach w Tunezji - ostrzeżenie dla podróżujących i infolinia MSZ dla rodzin - komentarze 31.174.243.xxx Ogólny 0 19-03-2015 10:29
opieka nad dziećmi firma Praca, wolontariat 0 03-03-2013 15:47
Hiszpania dla seniorów i ich rodzin z Warszawy travel-senior Turystyczne 0 30-08-2011 16:56
Połowa polskich rodzin leczy się prywatnie - komentarze ciekawski Ogólny 3 14-11-2008 10:08

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.