menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 08-12-2017, 11:23
Faldony Faldony jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 110
Domyślnie leczenie alkoholizmu


Witam.Jakie metody moglibyście polecić jeśli chodzi o leczenie alkoholizmu?
Co sądzicie o wszywkach? Tę metodę stosuje klinika
Disulmed któa jest bardzo polecana we Wrocławiu. Ja osobiście jestem dosyć sceptycznie do tego nastawiony, jednak można się spotkać z naprawdę pozytywnymi opiniami na temat esperalu, więc może faktycznie coś w tym jest... Będę Wam bardzo wdzięczny za opinię, jak również i mój przyjaciel, który po dwóch latach zmagania się z choroba, w końcu podjął decyzje ę o podjęciu leczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 12-12-2017, 23:46
Vendôme's Avatar
Vendôme Vendôme jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Francja
Posty: 2 419
Domyślnie

Według mojego doświadczenia, zanim alkoholizm dotknie do ciała, to przede wszystkim jest chorobą duszy — a do tego, Esperal to niby opatrunek na drewnianej nodze.

Gorzej : zadna terapia tzw "awersyjna", czyli narzucona organizmu, tak jak np. podskórnej implantacji chemicznej substancji (np. disulfiram), nigdy nie powstrzyma na trwale pragnienia picia (poszukiwanie nietrzeźwość) chorej duszy.

Ja to nazywam zmuszoną, smutną i bolesną trzeźwość. Latwo przewidziec ze taka sytuacja nie moze dlugo trwac.

"Taki koncept bazuje sie na przypuszczeniu, iż osoba uzależniona z obawy przez nieprzyjemnymi dolegliwościami powstrzyma się przed sięgnięciem po wysokoprocentowy trunek"

Gdzie tu jest totalna trzeźwość potrzebujaca do rehabilitacji!?... Gdzie jest gleboka wlasna wola aby powrócic sie z otchłani ? Gdzie jest motywacja i pragnienie, aby żyć , a nie utopić się w morze gnoju i wstydu ?...

Last but not least : "W wielu krajach disulfiram został wycofany z lecznictwa choroby alkoholowej. Disulfiramu w postaci wszywek alkoholowych nie stosuje się między innymi w USA i Zachodniej Europie, ale zwolenników tej metody terapii znajdziemy w Rosji i krajach Europy Środkowej, w tym w Polsce"
Zrodlo : < https://portal.abczdrowie.pl/wszywki-alkoholow >

Just my few cents
__________________
Quot homines, tot sententiae
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 13-12-2017, 20:09
Antoninao Antoninao jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2017
Miasto: Legnica
Posty: 8
Domyślnie Ranking Ośrodków Terapii

Dla właścicieli ośrodków terapii proponujemy całkowicie bezpłatne dodanie Państwa ośrodka do naszej bazy. Nie wymaga to od Państwa żadnych czynności, ponieważ to nasz wykwalifikowany zespół pracowników zajmie się wszystkim od stworzenia unikatowego opisu Państwa ośrodka, poprzez zamieszczenie zdjęć prezentujących obiekt a kończąc na dodaniu pełnych danych teleadresowych. Dodamy raz jeszcze, dodanie ośrodka do naszego rankingu jest całkowicie bezpłatne i nie wiąże się z ponoszeniem żadnych kosztów.
https://osrodkiterapii.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 21-12-2017, 05:06
Vendôme's Avatar
Vendôme Vendôme jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Francja
Posty: 2 419
Domyślnie

Cytat:
Napisał Antoninao
Bla bla bla (...) dodanie ośrodka do naszego rankingu jest całkowicie bezpłatne i nie wiąże się z ponoszeniem żadnych kosztów
Czyli biznes, którego zasada jest identyczna np. do Booking.com — ale w koncu ktoś musi płacić: klient lub pacjent.

... mądrale.
__________________
Quot homines, tot sententiae
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 14-05-2018, 11:57
Cocolino Cocolino jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2018
Miasto: Kujawy
Posty: 1
Domyślnie

Witam mój znajomy korzystał z czegoś takiego jak leczenie alkoholizmu hipnozą w ośrodku w Dziwnówku http://www.psychoterapia24.pl/hipnoza bardzo sobie chwalił pobyt tam i teraz jest "Czysty" Warto spróbować terapia najmniej inwazyjna ze wszystkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 26-05-2018, 03:51
Vendôme's Avatar
Vendôme Vendôme jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Francja
Posty: 2 419
Domyślnie

... i znowu jakis jeden sobie wymyslal lukratywny biznes na cierpieniu ludzi.
__________________
Quot homines, tot sententiae
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 03-07-2018, 11:42
Faldony Faldony jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 110
Domyślnie re

Wyszedł ciekawy artykuł na temat esperalu http://www.wroclawskiportal.pl/esper...aszym-miescie/ można sie zapoznać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 29-10-2018, 13:02
adamskrzat adamskrzat jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Polska
Posty: 5
Domyślnie

Temat jest dość trudny i skomplikowany, ale najważniejsza jest psychoterapia w przypadku alkoholizmu. Bez tego terapie farmakologiczne są mało skuteczne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 29-10-2018, 17:35
Vendôme's Avatar
Vendôme Vendôme jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Francja
Posty: 2 419
Domyślnie Bonjour

Cytat:
Napisał adamskrzat
Bez tego terapie farmakologiczne są mało skuteczne
... z pewnością! Na dłuższą metę skuteczność prawie bliska zeru.
__________________
Quot homines, tot sententiae
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 12-12-2018, 09:45
Faldony Faldony jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 110
Domyślnie

Ja ze swojej strony mogę zarekomendować Sempergo - gabinet hipnoterapii w którym moja żona wyleczyła się z alkoholizmu. Początkowo sceptycznie podchodziliśmy do tematu ale już po kilku sesjach widać było znaczną poprawę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 21-12-2018, 06:34
Vendôme's Avatar
Vendôme Vendôme jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Francja
Posty: 2 419
Domyślnie

Cytat:
Napisał Faldony
Ja ze swojej strony mogę zarekomendować Sempergo - gabinet hipnoterapii w którym moja żona wyleczyła się z alkoholizmu. Początkowo sceptycznie podchodziliśmy do tematu ale już po kilku sesjach widać było znaczną poprawę.

Na swoim profilu napisales ze jestes kobieta, a tu piszesz ze twoja zona sie wyleczyla... itd.



Nie wiedziałem, że w Polsce juz jest dozwolone małżeństwo homoseksualne !
Wlasciwie juz nie wiadamo do jakiego płeću należysz. Chyba ze zwykly troll

Innymi słowami: nie tylko ze klamiesz, ale i tez zauwarzylem od dawna ze podajesz tu
reklamy dla rozne pseudo-terapie raczej zbliżone do szarlatanerii.

Dla mnie cos tutaj nie gra : wyglada jak bys mial jakis finansowy interest to tego.
Ciekawy jestem ile dostajesz za każdego kliknięcia na podanych adresów internetowych przez ciebie ?
__________________
Quot homines, tot sententiae
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 21-12-2018, 07:33
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 329
Domyślnie

Vendôme, widocznie Faldony ma dylemat, czy lepiej być mężem czy krzepką babcią

Cytat:
Faldony
Kiedyś to tak się cieszyłem z jakichś prezentów rzeczowych, a teraz to wolę coś przeżyć. Spróbować czegoś nowego. Od jakiegoś czasu mamy z żoną taki rytuał odwiedzania różnych restauracji i próbowania nowych, ciekawych potraw.
Cytat:
Faldony
Mam małe wnuki i chcę zawsze być dla nich krzepką babcią i cieszyć się wspólnymi chwilami jak najdłużej..

Może pora się zdecydować albo zajrzeć co się nakłamało na innych wątkach
Zwykły troll reklamowy, nie warto się nim zajmować.


Pozdrawiam Cię, Jean, zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów. ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 22-12-2018, 03:18
Vendôme's Avatar
Vendôme Vendôme jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Francja
Posty: 2 419
Domyślnie

Bonjour
Wzajemnie Lulko : Tobie tez zycze zdrowych i pogodnych Swiat Bozego Narodzenia.
__________________
Quot homines, tot sententiae
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 11-01-2019, 06:16
polka025 polka025 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Międzychód
Posty: 107
Domyślnie

Kochani, witajcie po dłuższej przerwie świątecznej. Chciałam zapytać Was o to, czy znacie jakiś Ranking ośrodków terapii , dzięki któremu możemy znaleźć placówkę do walki z uzależnieniami dla syna? Pogubił się chłopak, a ma jeszcze wiele życia przed sobą. Może dodatkowo znacie jakieś placówki, które nie są w takim rankingu wpisane i warto je dodać? Dzięki czemu więcej osób znajdzie pomoc, w tym my?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 11-01-2019, 12:29
Vendôme's Avatar
Vendôme Vendôme jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Francja
Posty: 2 419
Domyślnie

Witaj polka025

Nie mozna poradzic tynku na drewnianej nodze.

Z mojego doświadczenia wynika, że konwencjonalne terapie nie gwarantują długotrwałej remisji choroby alkoholowej, a nawet w perspektywie średnioterminowej.
Głównym powodem jest to, że alkoholizm jest przede wszystkim chorobą duszy i że "medyczne" kuracje detoksykacyjne na wycofanie - ograniczone w czasie - nigdy głęboko i trwale nie zmieniaja psychiki.
Drugi powód został kilkakrotnie wspomniany na tutajszych fora o choroby alkoholowej: tylko trzeźwy alkoholik może pomóc drugiemu alkoholikowi, a takie wsparcie wymaga więcej lub mniej czasu — do tego właśnie służą mitingi AA


Przede wysztkim, na początku, moglabys sie skontakowac z Al-Anon, gdzie, wedlug mnie, można uzyskać przydatne i wiarygodne informacje.

To sa ludzie, którzy tak jak i ty, martwią się, że ktoś z bliskich pije za dużo. Choroba alkoholowa wpływa na każdego członka rodziny. Otoczenie pijącego zostaje przez tę chorobę jakby „napromieniowane”, zachowanie najbliższych zmienia się, choć oni sami często tego nie widzą. Rodziny i przyjaciele alkoholika otrzymują w Al-Anon szansę uczenia się od siebie nawzajem, jak – mimo choroby – żyć w sposób satysfakcjonujący i szczęśliwy.
Wiecej tu : https://pl.wikipedia.org/wiki/Al-Anon

- Tutaj sa numery telefoniczne i adressy internetowe: http://al-anon.org.pl/spotkaniamityngi/
- Sprawdź czy Al-Anon jest Ci potrzebny : http://al-anon.org.pl/dla-nowo-przybylych/-
- Co daje udział w grupie Al-Anon, (na podstawie pracy magisterskiej: Al-Anon jako grupa wsparcia dla współuzależnionych członków rodzin z problemem alkoholowym. Akademia Podlaska w Siedlcach, Wydział Humanistyczny, Instytut Pedagogiki) http://www.psychologia.edu.pl/czytel...e-al-anon.html


Jezeli chcesz, moglabys i tez sie poimformowac o AA-Polska https://pl.wikipedia.org/wiki/Anonim...olicy#W_Polsce
- Dyzur : http://aa.org.pl/
- Regionalne szczegoly kontaktowe : http://fundacja.aa.org.pl/fundacja/?regiony-aa,33
- Miejskie numery telefoniczne (zobacz "Poland"): http://anonpress.org/phone/europe.php#Poland

No, i to tyle na razie
__________________
Quot homines, tot sententiae

Ostatnio edytowane przez Vendôme : 12-01-2019 o 09:48.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 01-05-2019, 11:30
kowdan kowdan jest teraz online
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 438
Domyślnie

Po pierwsze to osoba uzależniona musi wykazać chęć do podjęcia leczenia. Jesli nie ma chęci do pokonania nałogu to nawet najlepsza terapia nie będzie dawała dobrych rezultatów. Tego po prostu trzeba chcieć. Często osoba musi znaleźć się na samym dnie, aby uświadomić sobie, ze nałog niszczy zarówno zdrowie, rodzinę jak i drenuje portfel.

W wielu przypadkach dobre efekty daje psychoterapia.Samodzielnie często osoba nie ma odpowiedniej dozy siły aby pokonać nałóg.

Ze swojej strony polecam Strefę Myśli w Warszawie:
http://strefamysli.pl/terapia-uzaleznien/

Ośrodek specjalizuje się w leczeniu uzależnień.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 01-07-2019, 15:20
tostzdzemem tostzdzemem jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Kraków
Posty: 11
Domyślnie

Mój wujek próbował kilku przymusowych leczeń, ale dopóki sam nie wykazał inicjatywy to cały czas wracał do picia. Wcześniej chodził też przez jakiś czas prywatnie do psychiatry. Jakiś czas później wysłali go na leczenie do poradnia alkoholowa kraków. Z tego co pamiętam to on korzystał z opcji terapii indywidualnej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 08-07-2019, 13:48
Judy Judy jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Kraków
Posty: 10
Domyślnie

Ja sama korzystałam z pomocy psychoterapia uzależnień Kraków i nie wstydzę się polecać tej terapii każdemu, kto potrzebuje pomocy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 31-10-2019, 11:00
Nielatający Nielatający jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 1
Domyślnie

Jak ktoś ma problemy z alkoholem to ma spory problem. Tego typu problemy są przekichane.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 18-01-2020, 11:21
mroziok mroziok jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Poznań
Posty: 12
Domyślnie

Alkoholizm jest straszny, gdyż zabiera duszę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Leczenie stomatologiczne kasia_szn zachodniopomorskie 0 12-12-2011 22:26
Trwa Kampania na rzecz leczenia alkoholizmu - komentarze Rayton Ogólny 18 16-01-2010 19:21

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.