menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.edukacja.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 28-10-2011, 16:37
~gość: 109.243.27.xxx's Avatar
~gość: 109.243.27.xxx
 
Posty: n/a
Post Nauka języków obcych a wiek - komentarze


Komentarz do artykułu: Nauka języków obcych a wiek
--------------------
ja tam bym się chyba wstydzila… pewnie jakies mlodziaki by mnie zaraz przegoniły i się wymadrzaly…
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 28-10-2011, 18:23
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ach, co tez opowiadasz- ucze sie czwarty rok angielskiego- i wcale nie czuje się gorsza-powiedziałabym nawet , ze jestem pilniejsza od mlodych.pewno, ze akcent, slowka mlodsi przyswajaja szybciej, ale tym sie nie przejmuje- najwazniejsze , ze szare komorki są stale pobudzane do wysilku....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 28-10-2011, 19:40
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Babciela, masz całkowitą rację. Od czasu gdy zostałem stypendystą ZUS też uczę się angielskiego, to już też ze 4 lata.
Uczę się przez platformę Supermemo.net (http://www.supermemo.net.pl/), brałem też udział w kursie w realu. We wspomnianym portalu można nawet mieć lekcje z lektorem on-line za pośrednictwem Skypa.Możliwości jest wiele.
Problem tylko w tym, bo nie mam z kim pogadać.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 28-10-2011, 20:45
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał 109.243.27.xxx
Komentarz do artykułu: Nauka języków obcych a wiek
--------------------
ja tam bym się chyba wstydzila… pewnie jakies mlodziaki by mnie zaraz przegoniły i się wymadrzaly…

Nigdy nie jest za pozno na jakakolwiek nauke. Mlodziaki? Zartujesz
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 28-10-2011, 23:39
liha11's Avatar
liha11 liha11 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: śląskie
Posty: 391
Domyślnie

senior jest w lepszej sytuacji niz mlodziez, ma bogatsze slownictwo i szersze oraz glebsze rozpoznawanie kontekstow wyrazowych
w jezyku polskim jest bardzo wiele slow zaczerpnietych z jezykow, ktorych sie uczymy
nie moge zapomniec takiej czytanki z jez. rosyjskiego :
- mezczyzna byl w czasie wojny na dalekiej polnocy kraju i przywiozl sobie stamtad pingwina, trzymal go w mieszkaniu i kiedy gral na harmoszce to pingwin przed nim tanczyl
zapytuje : jaka jest skutecznosc tego tekstu w nauce jez.rosyjskiego ? ktore slownictwo z takiego tekstu jest niezbedne uczennicy i w przyszlosci wykorzysta je w rozmowie z rosjaninem ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 30-10-2011, 23:38
~gość: 46.113.9.xxx's Avatar
~gość: 46.113.9.xxx
 
Posty: n/a
Post

Nie sądzę. Chodziłam z koleżanką chociaż długo mnie musiała namawiać i to nie jest droga przez mękę. Zupełnie inaczej niż mogłoby się wydawać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 31-10-2011, 10:30
Esia Esia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 134
Domyślnie

szczerze mówiąc teraz miałabym czas żeby zapisać się na język, ale na pewno nie na taki ogólnodostępny kurs. Gdyby był taki dla osób w moim wieku, to nie zastanawiałabym się, ale z młodymi nie chcę chodzić i nie chodzi tu o żadne stereotypy, tylko zwyczajnie nie czułabym się dobrze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 31-10-2011, 11:28
~gość: 188.33.83.xxx's Avatar
~gość: 188.33.83.xxx
 
Posty: n/a
Post

Dokładnie. nie ma się co wstydzić. Młodsi az tak zdolni nie są. Poza tym są leniwi. W Speak Up nadrabialam pracowitością i niejeden dwudziestolatek patrzył na mnie z podziwem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 31-10-2011, 14:47
Esia Esia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 134
Domyślnie

wiesz co pracowitością to można nadrabiać w domu, jak się przygotowujesz na zajęcia, ale tak na lekcji dla mnie to byłby jednak stres. Znajoma chodziła na indywidualne lekcje z lektorem i bardzo sobie chwaliła, szkoda tylko, że to taka droga inwestycja
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 17-02-2012, 15:03
tomeh tomeh jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Stargard
Posty: 339
Domyślnie

mi się wydaje że wiek nie ma znaczenia, liczy się tylko chęć
__________________
Serwis ToTemat.pl artykuły i filmy tematyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 21-10-2016, 23:49
~gość: 89.66.74.xxx's Avatar
~gość: 89.66.74.xxx
 
Posty: n/a
Post

Seniorzy powinni uczyć się językó obcych! Nie rozumiem, dlaczego niektórzy uważają, że są za starzy. Ja sama zapisałam się na kurs dla seniorów w empik school, a moje dzieci się dziwiły, że mi się w tym wieku jeszcze chce... a co przepraszam bardzo? Jak mam 65 lat to już nie mogę się uczyć? Zdziwione były niesamowicie, a ja już teraz po włosku to mówię momentami lepiej od nich, takie mamy na kursie tempo. A teraz jeszcze dzieciaki zaskoczę bo w najbliższe Święta zamiast być w domu, to męża do Włoch zabieram!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 06-11-2016, 15:52
~gość: 83.20.48.xxx's Avatar
~gość: 83.20.48.xxx
 
Posty: n/a
Post

Może kiedyś ale nie teraz na pwno
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 06-11-2016, 15:56
~gość: 83.20.48.xxx's Avatar
~gość: 83.20.48.xxx
 
Posty: n/a
Post

Dla mnie to jako seniorka mam teraz o wiele wiecej czasu niz jak pracowalam, chociaz opieka nad wnukami troche mnie ogranicza, ale to w ciagu dnia. Gdyby byly jakies dobre niedrogie kursy to nawet kolezanki bym wyciagnela na angielski. jezdzimy do Włoch, chcemy do Wiednia ale bez jezyka to jest szczerze słabo. Może ktos zna jakąś szkołę ktora robi kursy dla seniorow?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 09-11-2016, 21:36
~gość: 91.205.90.xxx's Avatar
~gość: 91.205.90.xxx
 
Posty: n/a
Post

Zanim zapisałam mamę na kurs dla osób 50+ do empiku, sprawdziłam jak wyglądają tam zajęcia i zrobili na mnie pozytywne wrażenie. Mama zaczęła się uczyć i jest zachwycona. Nie ma zajęć z młodziakami, którzy znają angielski od dziecka, tylko z ludźmi w swoim wieku. Nie dość, że uczy się języka to jeszcze nawiązuje nowe przyjaźnie i jest aktywna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 09-11-2016, 22:58
~gość: 89.230.208.xxx's Avatar
~gość: 89.230.208.xxx
 
Posty: n/a
Post

Mnie córka namówiła na naukę angielskiego, bo kupiła mi kurs dla seniorów, myślalem że po jednej lekcji to rzucę ale lubię wyzwania i jakoś tam ambicjonalnie do tego podszedłem, teraz to nawet rozmawiamy po angielsku przez telefon, tak żeby te wiadomości utrwalić, od razu się czuję z 10 lat młodszy bo jednak trzeba trochę te komórki pobudzić do pracy, na szczęście w grupie są ludzie w moim wieku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 12-11-2016, 11:59
~gość: 83.23.50.xxx's Avatar
~gość: 83.23.50.xxx
 
Posty: n/a
Post

ja to bym nie szukała specjalnych szkół dla seniorów, bo teraz prawie każda językowa ma po prostu taką grupę. Moja siostra na emeryturze dopiero zaczęła angielski. Generalnie bardzo dobrze, że wreszcie się nauczyła, bo miałam dość jak na naszych wspólnych wyjazdach tylko ja mówiłam a ona ani me ani be
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 24-11-2016, 12:34
~gość: 89.66.74.xxx's Avatar
~gość: 89.66.74.xxx
 
Posty: n/a
Post

Niby napisane kilka lat temu, ale jak bardzo wciąż aktualne. Stereotypy już nie jedną osobę zablokowały przed samorozwojem. Niestety, ale starsze pokolenia jednak mają jeszcze mocno zakodowane, że opinia innych ludzi jest bardzo ważna. Widzę po swojej mamie, ile czasu mi zajęło przekonywanie jej żeby poszła na kurs językowy a ona wciąż się kłóciła. Mówiła, że gdzie ona do młodych i tak dalej, że może jakby byli ludzie w jej wieku, to jeszcze by spróbowała, ale szkoda jej pieniędzy no i co ludzie powiedzą, że ona na stare lata się uczy. Ale ja nie daję za wygraną i na gwiazdkę jej sprezentuję kurs dla seniorów, a moja koleżanka z pracy jest w wieku mojej mamy i własnie chodzi do tej szkoły. Zadowolona jest bardzo, a energii ma więcej niż niejedna młoda kobieta My młodzi musimy pamiętać, że warto jest mobilizować rodziców, a nie tylko im przypominać w jakim są wieku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 18-05-2017, 14:18
~gość: 78.154.162.xxx's Avatar
~gość: 78.154.162.xxx
 
Posty: n/a
Post

Cześć. Uczę się języków przy użyciu . Nauczyłem się niemieckiego używając tej site. Chciałbym znaleźć dodatkowe źródła, aby ćwiczyć i poprawiać swoją wiedzę i zacząć naukę nowych języków. Jak możesz mi pomóc?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 26-06-2017, 14:35
marta60's Avatar
marta60 marta60 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Warszawa, Mazowieckie, Polska
Posty: 430
Domyślnie

Języka mozna uczyć się w każdym wieku Sama aktualnie chodzę na kurs angielskiego do speak up:
https://speak-up.pl/pl/oferta/dla-seniorow

Długo się zastanawiałam czy sie zapisać czy nie ( wiadomo,ze głowa już nie taka) jednak jestem zadowolona. Spotykam się z innymi, zajęcia są prowadzone w miłej atmosferze i co najważniejsze zaczynam już angielski powoli rozumieć. Co kiedys wydawalo mi się czarną magią.

Najwięcej zależy od naszego podejścia. Jesli będziecie sobie wmawiali,ze nigdy się nie nauczycie to tak wlaśnie będzie !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 18-10-2017, 13:48
euzebia euzebia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Posty: 257
Domyślnie

Wiek nie ma znaczenia, moim zdaniem to mity, że młodzi uczą się szybciej. Jeśli nauczyciel jest dobry to wszystko może pójść gładko. Poczytajcie: http://celnie.pl/jak-znalezc-dobrego-korepetytora i nie chodzi tu tylko o konkretne przedmioty, można znaleźć nauczyciela np. angielskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.