menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #150241  
Nieprzeczytane 15-04-2021, 11:53
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Nie mam czasu a jakiś kocioł w sieci jest. Napiszta ludziska cośta Bodnarowi zrobiły? Wywaliłyśta go w końcu? Przeczytam przy okazji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150242  
Nieprzeczytane 15-04-2021, 12:16
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Komuchy, TW i towarzysze dopięli swego.
Onet Wiadomości
Trybunał Konstytucyjny zdecydował w sprawie kadencji Adama Bodnara. Chce go usunąć.

Mowę końcową w TK wygłosił towarzysz Piotrowicz.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150243  
Nieprzeczytane 15-04-2021, 12:40
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 606
Domyślnie

I...Wójcik.....ten Wójcik od Ziobry
Cytat:
Fundusz Odbudowy stwarza bowiem zagrożenie "uwspólnotowienia długów" zaciągniętych przez państwa Unii Europejskich.

Komentując słowa wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, który powiedział, że w głosowaniu nad ratyfikacja Funduszu liczy na "wszystkich rozsądnych", w tym na Solidarną Polskę, Wójcik stwierdził, że SP "ma zupełnie inną ocenę niż marszałek Terlecki".

- Trzeba dzisiaj zapytać, czy marszałek Terlecki chciałby płacić za długi obywateli innych państw - powiedział polityk.

"A gdyby tak wasza matka"
.....

Znaczy gdyby tak w związku z tym długiem Polska wpadła w tarapaty, to co by to było... samodzielna klapa i plajta jako juz bywało, czy korzystamy z pomocy wspólnoty?
Gracja, czy Portugalia skorzystały z europomocy i jakoś dziś larum nie głoszą, choć z własnej woli w tarapaty popadły.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150244  
Nieprzeczytane 15-04-2021, 12:46
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 606
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Komuchy, TW i towarzysze dopięli swego.
Onet Wiadomości
Trybunał Konstytucyjny zdecydował w sprawie kadencji Adama Bodnara. Chce go usunąć.

Mowę końcową w TK wygłosił towarzysz Piotrowicz.

To była oczywista oczywistość i nikt rozsądny chyba nie przypuszczał, że KACZYŃSKI wrzucając rezunów i hunwejbinów z ich usług nie będzie korzystał.

Bo w końcu na kiego grzyba mu ten RPO? Tylko mendzi i jest jak wrzód na zdrowem podogoniu KACZYŃSKIEGO.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150245  
Nieprzeczytane 15-04-2021, 13:03
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 606
Domyślnie

Jak sie komu mózg lasuje
to takie snuje ...snuje.

Cytat:
Zdaniem wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego „nie ma nikogo, kto chciałby przyspieszonych wyborów”.

- Razem w Zjednoczonej Prawicy dostajemy więcej - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem 24. - W sondażach nasi koalicjanci znajdują się poniżej progu wyborczego i kończą polityczne życie. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie i przyspieszonych wyborów nie będzie - dodał Terlecki.

Jak zaznaczył wicemarszałek Sejmu, najlepiej byłoby przekonać koalicjantów, żeby „nie utrudniali funkcjonowania obozu Zjednoczonej Prawicy”. - Nie ma w Sejmie możliwości budowania innej większości. Trwa badanie możliwości działania z grupą Pawła Kukiza - przyznał.

Gdyby mu się nie lasowało pod czuprynem, to by policzył, że Kukiz to 6 szt, a te dwie przystawki to ponad 30-ci....i trochę.
Chyba, że Witek przebłaga BRAUNA za wredność i despekt jaki mu uczyniła w sejmowym domu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150246  
Nieprzeczytane 15-04-2021, 13:16
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Na RPO Bąkowski, bije żonę, morduje psa, właściwy człowiek PiS na właściwym miejscu, z wykształcenia stolarz -tapicer, waham się czy stanowisko ambasadora nie było by lepsze. Może szkoda takiego luminarza na RPO
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150247  
Nieprzeczytane 15-04-2021, 13:32
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 606
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Na RPO Bąkowski, bije żonę, morduje psa, właściwy człowiek PiS na właściwym miejscu, z wykształcenia stolarz -tapicer, waham się czy stanowisko ambasadora nie było by lepsze. Może szkoda takiego luminarza na RPO

No i nie zapominaj, że to wybitny katolik jest i ma poparcie kolegi PROBOSZCZA.
Ale skoro Piotrowicz może być sędzią w TK, to czemu Bąkowski nie miałby być lepszy od Bodnara?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150248  
Nieprzeczytane 15-04-2021, 13:41
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 606
Domyślnie

A tu w sejmie cieplutko....

Cytat:
Rzeczpospolita
. Kaczyński wzywa opozycję do „opamiętania i rozsądku"

A tu ZDRADZIECKIE MORDY bezczelnie chcą ustawy gwarantującej że fundusze z EU PiS nie przewali na afery i po kumotersku dla krewnych i kumpli królika z Nowogrodzkiej

Cytat:
Kontrola społeczna nad wydatkowaniem unijnych dotacji nie jest żadnym gestem dobrem woli ze strony rządu, tylko wymogiem stawianym przez Komisję Europejską. Bez tego nikt naszego planu nie zatwierdzi – podkreśla Leszczyna. I przypomina, że warunkiem Koalicji Obywatelskiej jest fundamentalna zmiana sposobu decydowania o tym, do kogo i na co mają trafiać dotacje. Koalicja chce, by 40 proc. całego KPO było bezpośrednio dzielone przez samorządy regionalne, a 60 proc. na szczeblu centralnym (tak jest w „zwykłym", siedmioletnim budżecie UE).

Przecie taką ustawę można w jeden dzień uchwalić... DUDA świadkiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150249  
Nieprzeczytane 15-04-2021, 13:48
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
To była oczywista oczywistość i nikt rozsądny chyba nie przypuszczał, że KACZYŃSKI wrzucając rezunów i hunwejbinów z ich usług nie będzie korzystał.
.

Przecież Piotrowicz jest do specjalnych poruczeń tam gdzie nikt nie chce mieć brudnych rąk tam jego podeślą, bo kanalia wszędzie się wciśnie jak karaluch.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150250  
Nieprzeczytane 15-04-2021, 13:57
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

Nie mam wiedzy o rzeczniku czy tez niedorzeczniku,moze sie dowiem .
Ubety , kumitety, kumisariaty, w natarciu?
Potomkinie i potomki dobrze sie sprawuja?

Ostatnio edytowane przez Miran : 15-04-2021 o 14:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150251  
Nieprzeczytane 15-04-2021, 14:46
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Komuchy, TW i towarzysze dopięli swego.
Onet Wiadomości
Trybunał Konstytucyjny zdecydował w sprawie kadencji Adama Bodnara. Chce go usunąć.

Mowę końcową w TK wygłosił towarzysz Piotrowicz.

Ale że co , bo nie rozumiem ( blondie od urodzenia)?
Skoro Konstytucja mówi o PIĘCIOLETNIEJ kadencji urzędnika,
to należy ją przedłużyć do DZIESIĘCIU?
Mnie tam wszystko jedno, ale WY jesteście wyczuleni na konstytucję.
Dla mnie ten Ukrainiec był skończony po zdaniu '' naród polski uczestniczył w Holokauście''
no ale ja prezentuję czysto-polski punkt widzenia, nie sowiecki, niemiecki czy banderowski, które od zawsze szukają wspólników swych zbrodni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150252  
Nieprzeczytane 15-04-2021, 14:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 606
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Przecież Piotrowicz jest do specjalnych poruczeń tam gdzie nikt nie chce mieć brudnych rąk tam jego podeślą, bo kanalia wszędzie się wciśnie jak karaluch.
Dlatego tam jest razem z Przyłębską i Krychą Pawłowicz..
Uojciec PiSnaroda każe prać, to piorą.

No i powiedz.... czym się różni /poza wiekiem/ taki Kaleta, Ziobro, Mularczyk i reszta tego sorta od Piotrowicza?
Ten sam zapał twórczy młodszych szamboidów i chęć wykazania się ilością trupów po drodze do klamki władcy szamba...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150253  
Nieprzeczytane 15-04-2021, 14:50
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
No i nie zapominaj, że to wybitny katolik jest i ma poparcie kolegi PROBOSZCZA.
Ale skoro Piotrowicz może być sędzią w TK, to czemu Bąkowski nie miałby być lepszy od Bodnara?

Ach te polityczne ambicje a zero wiadomości. To nie wiecie, że Wróblewski kandyduje?

Hallo Houston, tu Ziemia. Obudź się, bo rakieta przypieprzy w Marsa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150254  
Nieprzeczytane 15-04-2021, 14:53
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Dlatego tam jest razem z Przyłębską i Krychą Pawłowicz..
Uojciec PiSnaroda każe prać, to piorą.

No i powiedz.... czym się różni /poza wiekiem/ taki Kaleta, Ziobro, Mularczyk i reszta tego sorta od Piotrowicza?
Ten sam zapał twórczy młodszych szamboidów i chęć wykazania się ilością trupów po drodze do klamki władcy szamba...


Może tym samym czym się różni judaszek od Szczynukowycza, czyli szerokością geograficzną.
Jeden miał czułki wystawione na zachód, drugi na wschód.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150255  
Nieprzeczytane 15-04-2021, 15:06
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie

Miran co to się dzieje?
My tu baju baju, a wojna się szykuje?
Biden wywalił 10-ciu rosyjskich dyplomatów i jakieś sankcje nałożył na Rosję? Na dodatek przejmuje SĄD NAJWYŻSZY! - Gdzie Komitet Obrony Demokracji?! KONSTYTUCJA!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150256  
Nieprzeczytane 15-04-2021, 15:22
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

Podobno Trump wygral z Hilaria przy pomocy Ruskich i w niczym im nie pomogl , nie ''odwdzieczal'' sie za pomoc, a teraz komuchy Bidena na uslugach
kacapow.
Tez pytam gdzie?

Ostatnio edytowane przez Miran : 15-04-2021 o 17:02.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150257  
Nieprzeczytane 15-04-2021, 16:08
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 606
Domyślnie

Spisek w sejmie. Rzekłbym nawet że ZAMACH i DYWERSJA bo co innego...
Cytat:
Nad Konfederacją leje się woda. Kulesza publikuje nagranie

Następnie Krystian Kamiński z tego samego ugrupowania wszedł na mównicę i poinformował o spisku przeciwko Konfederacji. Jak tłumaczył, nad posłami ich ugrupowania przecieka dach i zlatuje woda.

Chciałbym poinformować o spisku. Czy to przypadek, ze akurat nad posłami Konfederacji przecieka dach i zlatuje na nas woda? Czy możemy we wniosku formalnym wnioskować o to, żebyśmy chociaż parasolki dostali? – pytał Kamiński. – Ja uważam, ze to spisek przeciwko naszemu kołu i chcę interwencji marszałka w tym momencie – wezwał.

To chyba dodatkowa kara z nieb za to, że Braun nie był zamaskowany

A z drugiej strony to skąd zdziwienie... Kuchciński miał szmal na szable, śmiszne mundury i karabiny dla cieciów, to skąd miał wziąć go na smarowanie dachu co by przecieków niebyło

A gdyby tak niebo się zlało na KACZYŃSKIEGO???
A Śniadek nie miał parasolki???
Straszne!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150258  
Nieprzeczytane 15-04-2021, 19:27
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Nie bądźcie obojętni bo ani się nie obejrzycie jak nowe Auschwitz stanie u drzwi. To tylko taki drobny krok, zniszczenie sądów, Trybunału Konstytucyjnego, Rzecznika Praw Obywatelskich. Komunistyczny prokurator poniewiera demokratycznie wybranym rzecznikiem. Chyba większość suwerena urządziła się już w czarnej d..... w której czuje się swojsko i przytulnie.
Cóż można zrobić? Uciekać kto może, a wyznawcy niech pożywiają się pincet..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150259  
Nieprzeczytane 15-04-2021, 19:38
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Senatorowie PiS nie przypięli żółtych żonkili. Hańba.
"Zło może urosnąć
Stoję tu samotny, stoję tu z przypadku, jak prawdopodobnie całe życie. (…) Za mną jest nicość. Nicość, w którą odeszły setki tysięcy ludzi, których odprowadzałem do wagonów. Nie mam prawa mówić w ich imieniu, bo nie wiem, czy ginęli z nienawiścią, czy katom przebaczali. I już się tego nikt nie dowie. Ale mam obowiązek, żeby pamięć o nich nie zaginęła. Wiem, że potrzebna jest pamięć o tych kobietach, dzieciach, ludziach starych i młodych, którzy odeszli w nicość, zostali zamordowani bez sensu i bez powodu. (…)
Zrozumiałem wtedy, że każdy człowiek może okazać się zdolny do popełnienia tak strasznych rzeczy i że przed tym trzeba ludzi przestrzegać. (…) I dziś wciąż w każdym z nas kryje się atawistyczna skłonność do niszczenia, zabijania. Nad tą skłonnością trzeba zapanować. (…)
Trzeba więc pilnować, by kultura pielęgnowała dobroć, nie nienawiść. Wojna się skończyła, a my ciągle tego nie potrafimy. Najlepsze uniwersytety europejskie, a takim jest Sorbona, w najbardziej demokratycznym państwie, a takim jest Francja, mogły wykształcić największych ludobójców, bo takim był Pol Pot. To znaczy, że nie dość dobrze uczymy, system edukacyjny jest zły. Bo nienawiść dużo łatwiej wzbudzić, niż skłonić do miłości. Nienawiść jest łatwa. Miłość wymaga wysiłku i poświęcenia.
Pozwalamy, żeby na ulicach miast demokratycznych krajów, w imię swobód demokratycznych, odbywały się parady nienawiści i nietolerancji. To zły znak. I to nie jest demokracja, bo demokracja nie polega na przyzwoleniu na zło, nawet najmniejsze, bo ono może nie wiadomo kiedy urosnąć. Musimy uczyć w szkołach, w przedszkolach, na uniwersytetach, że zło jest złem, że nienawiść jest złem i że miłość jest obowiązkiem. Musimy walczyć ze złem tak, żeby ten, który czyni zło, zrozumiał, że nie będzie dla niego litości.
Marek Edelman, czerwiec 2005 roku"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #150260  
Nieprzeczytane 15-04-2021, 19:57
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 606
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wróżbitka
Senatorowie PiS nie przypięli żółtych żonkili. Hańba........."

A jeden KACZYŃSKI do synagogi Nożyków chadzał z kipą na głowie to może oni już tradycji po tamtym KACZYŃSKIM już nie ciągną.... Nawet /w tv pokazywali/ jak hanukowe świeczki zapalał..
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.