menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Uroda > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.uroda.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 26-07-2008, 18:32
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Stopy w wakacje - komentarze


Komentarz do artykułu: Stopy w wakacje
--------------------
Stopy powinny być zadbane przez cały rok tak samo jak twarz, włosy, dłonie, ciało.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 26-07-2008, 18:48
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

No wlasnie, pozna wiosna na ktoryms forum ukazal sie watek:<zakladamy klapki, a nasze stopy zaniedbane> Pani prosila o rady; jak, czym etc. Myslalam,ze higiena i estetyka przez caly rok jest tak oczywista, a tu masz!! Moja refleksja: mozna sie nauczyc, ale podstawy wynosi sie z domu..Nie rozumie tez tlumaczenia,<nie mam czasu> lub<mam dzieci>.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 26-07-2008, 18:59
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Tak jest droga Ewelinko

Cytat:
Napisał ewelina55
No wlasnie, pozna wiosna na ktoryms forum ukazal sie watek:<zakladamy klapki, a nasze stopy zaniedbane> Pani prosila o rady; jak, czym etc. Myslalam,ze higiena i estetyka przez caly rok jest tak oczywista, a tu masz!! Moja refleksja: mozna sie nauczyc, ale podstawy wynosi sie z domu..Nie rozumie tez tlumaczenia,<nie mam czasu> lub<mam dzieci>.
o całokształt powinno się dbać nieustająco a nie okazjonalnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 26-07-2008, 19:08
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Ja chce o zdrowiu stóp odrobinkę
Dwa "odcinki" rozpoczynające budowę człowieka -stopy i głowa , które na pozór tak odległe nie moga bez siebie funkcjonować.Kiedyś człowiek chodził boso i nikt nie myślał o przemyśle obuwniczym.Z czasem człowiek zamknął stopy w przemyślnych klatkach, butach,które swą smukłością, wysokością mają wabić oczy, dodawć seksu nie myśląc, że z czasem ten "przywilej" zdeformuje plecy, stawy, palce, cała postawę, przysporzy bółow głowy, zawrotów,żylaków....Stopy niosą nas przez całe życie.Cały komfort życia zaczyna sie od stóp.KIlkaset receptorów w stopach ma powiazanie ze wszystkimi narządami w naszym organizmie(akupresura).2/3 miesni ciała znajduje sie w stopach i nogach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 26-07-2008, 19:24
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

Basiu powiem krotko: mojej mamy nigdy nie widzialam bez starannej fryzury, manicure,pedicure i jakie to byly czasy? Nie bylo zmywarek, automatycznych pralek etc. I ja z siostra, a tato trener, byl gosciem w domu. Ale pamietam tez moja babcie wypielegnowana. I to babcia edukowala mnie i siostre, miala duzo czasu i cierpliwosci, no i wiedze...Ale mam kolezanke, ktora nie miala w rodzinie takich autorytetow. a mimo to nabyla oglady juz gdy spotkalysmy sie w liceum.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 26-07-2008, 19:26
vega's Avatar
vega vega jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 444
Domyślnie

Jak dbacie o stopy?
Lepszy pumeks czy tarka?
Jakie maści na zrogowaciały naskórek są najlepsze?
Jakie kremy do stop najchętniej kupujecie?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 26-07-2008, 19:46
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

Ja w zimie 2x w miesiacu, a w lecie raz w tygodniu robie pedicure.. w miedzy czasie codziennie po natrysku robie masaz calej stopy, po wszesniejszym wklepaniu kremu do stop..Nauczylam sie sama, gdyz w dzisiejszej dobie mam lek przed gabinetami..Mojej kolezanka po wizycie w salonie zostala czyms zainfekowana..Jezeli pielegnuje sie systematycznie, to naprawde niewielkim wysilkiem uzyskujemy super efekt.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 26-07-2008, 19:49
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

A jeszcze dodam, ze w buty nalezy inwestowac..Dobra firma, skora i dobrze wyprofilowany obcas.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 26-07-2008, 19:51
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Ja wolę pumeks ale nie ten łagodny, ani nie ten "szklany"bardzo ostry ,bo on drapie, rani a nie ściera-jest taki pośredni-bardzo skuteczny.
Moczę 2 x w tygodniu w wodzie z sodą-bardzo zmiękcza.
Masuję sobie stopy choć raz w tygodniu mascią nagietkową (ale tylko dlatego tą mascią, bo ją sama robię i po prostu mam)dodając wit E.Generalnie nie używam kosmetyków drogeryjnych tylko takie swoje.Powinno sie gimnastykować stopy i palce, ale na to juz czasu mi brakuje( czasem pzred spaniem pod kołdrą potrenuję palcami)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 26-07-2008, 20:00
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

Malwinko i tak trzymaj!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 26-07-2008, 20:05
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Masz rację dobre buty li tylko ze skóry a nie jakies tam c"hinki", wyprofilowana podeszwa no i obcas nie wyższy niż 4cm ( ja wiem to niektóre z nas boli, ale tak mowi norma zdrowotna)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 29-07-2008, 21:42
vega's Avatar
vega vega jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 444
Domyślnie

Malwino, Ewelino - podziwiam Was, pięknie że tak dbacie o stopy. Aż mi wstyd - nie moczę, nie chodzę do pedicur i scieram naskorek i wcieram kremy tylko raz na jakis czas. Buty lubię kupować dobre-ze skory, wygodne i na obcasie nie wiekszym niz 4 cm (chociaż to)
Zainteresowalam sie tym tematem poniewaz ostatnio czesto, zwlaszcza po dlugim marszu po miescie boli mnie część przednia stopy, nawet zrobila sie jakby bruzda i ona jest bolesna.
hm
-moze jakas maść powinnam kupic?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 29-07-2008, 22:07
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Jeśli dbamy o coś codziennie, systematycznie, to nie ma przy tym dużo pracy.
Po prostu , każego dnia przecieram piety najpierw tarką, a następnie łagodnym pumeksem i na koniec wcieram dobry krem do stóp. Codziennie !!!!
Podobnie jest z paznokciami u rąk i u stóp.
Raz w tygodniu piłuję, nakładam świeży lakier.
Ponieważ robię to systematycznie, nie muszę na te czynności tracić dużo czasu.
A gdyby nawet, to przecież dbanie o siebie to sama przyjemność.
Nie wszyscy możemy sobie pozwolić na wyjazdy do SPA. Tam zrobiliby to za nas...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 29-07-2008, 22:09
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Vega

jak bruzda? Odgniotłaś stopę .... jezeli odgniotłaś to wcieraj maść, jeżeli nie odgniotłaś to maszeruj do lekarza miła koleżanko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 29-07-2008, 22:11
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Jadziu

Cytat:
Napisał jp50
Jeśli dbamy o coś codziennie, systematycznie, to nie ma przy tym dużo pracy.
Po prostu , każego dnia przecieram piety najpierw tarką, a następnie łagodnym pumeksem i na koniec wcieram dobry krem do stóp. Codziennie !!!!
Podobnie jest z paznokciami u rąk i u stóp.
Raz w tygodniu piłuję, nakładam świeży lakier.
Ponieważ robię to systematycznie, nie muszę na te czynności tracić dużo czasu.
A gdyby nawet, to przecież dbanie o siebie to sama przyjemność.
Nie wszyscy możemy sobie pozwolić na wyjazdy do SPA. Tam zrobiliby to za nas...
robię identycznie, dodam że używam lakierów, odżywek i zmywacza do paznokci f-my Sally Hansen.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 29-07-2008, 22:17
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Uwaga

Cytat:
Napisał Basia
jak bruzda? Odgniotłaś stopę .... jezeli odgniotłaś to wcieraj maść, jeżeli nie odgniotłaś to maszeruj do lekarza miła koleżanko.

Tak Vego z tym nie ma zartow..Ja radzilabym Tobie podobnie jak Basia wizyte u dermatologa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 29-07-2008, 22:18
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Basiu, ja na Twoje piękne paznkocie zwróciłam uwage kiedy oglądałam zdjęcia z Twojego pobytu nad morzem.
Ja nie stosuje czerwonego lakieru, lubię jasne kolory. Natomiast u kogoś bardzo mi sie taki kolor podoba. A Ty jesteś szatynką, to nic dodać nic ująć.
Tym bardziej, że czerwony kolor musi być nałożony perfekcyjnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 30-07-2008, 12:06
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Vego - najwazniejsza w zdrowiu, pielęgnacji, edukacji i innych dziedzinach jest nie tyle co specyfik ( choć też istotny)ale systematyczność.Co z tego, że zedrzesz sobie do bółu piety, bo akurat masz wolną chwilę, wmasujesz krem, po czym pzrypomniesz sobie o nich za miesiąc i zobaczysz "zółwia" na pietach- natrzesz kremem, który nie ma którędy wniknąć?Trzeba o wszystko dbać nawet po trochu, ale systematycznie.Ja wiem, ze czasem sie nie chce, ale...albo, albo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 30-07-2008, 12:11
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Vega jeśli mozesz - napisz- jaka bruzda, jak wygląda i w którym miejscu dokładnie stopy jest umiejscowiona i jaki rodzaj bólu odczuwasz.Interesują mnie dolegliwości zwiazane ze stopami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 30-07-2008, 16:29
grazyna grazyna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 1 125
Domyślnie

Zawsze chodze w domu na bosaka, nie cierpie kapci, które zakładam tylko dorywczo. "Stopasów" wypięlęgnowanych raczej nie posiadam, bo stale urzęduje boso. Tylko, że butów nie kupuję wygodnych oszczedzam...kupiłam juz 2 pary klapek, te ostatnie za około 40 złotych, niestety, obcieraja jak nie wiem co.....Kolekcjonuje niewygodne buty. Marza mi sie buty ze skóry i wygodne ale takie jak bym chciała miec to kosztują kilka setek, więc poprzestaję na zakupie takich za pare złotych , dalej kolekcjonuję "niewygodaski", które po jakimś czasie okazują sie zdatne do ewentualnego noszenia. Z wiekiem dbam o detale w wyglądzie coraz mniej, borykając sie z bólem głowy i innymi pobolewaniami wieku starszego, po prostu mi się nie chce....
__________________
Grazyna
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.