menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2201  
Nieprzeczytane 02-06-2010, 23:02
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Pluto,

słyszałam Poncyliusza i bardzo mnie zdumiał, bo prezes, jako mężczyzna ten prawdziwy, musi wykonać dwa trudne zadania: zbudować dom, co nie będzie takie trudne, i spłodzić syna. Ale z kim? no i czy akurat trafi mu się męski potomek?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2202  
Nieprzeczytane 02-06-2010, 23:04
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Do mnie nie napisał a szkoda !
No jak śmiał!
Chcesz namiary?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2203  
Nieprzeczytane 02-06-2010, 23:24
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

[quote=POLA]
Cytat:
I jak tam po konsumpcji? żyw i zdrów jeszcze?
Jakos tam jeszcze zipie i nie takie gaworzenia sa w stanie mnie uszkodzic na zdrowiu
Cytat:
Otóż poudaję sobie Greka i z mojego oglądu usznego wystąpień pary owej wynika to mianowicie, że:
- IV RP będzie, a jakże, tylko na użytek kampanii się jej nie numeruje
- z Rosją, czyt. Putinem i icnnim prezydentem zadawać się nie można, ale z ludem rosyjskim - jak najbardziej, bo ci pierwsi kiedyś się wzajemnie pozagryzają, a lud rosyjski przetrwa
- należy też wykorzystać potencjał polski, tylko zapomniałam już jaki i do czego, ale to nie szkodzi, w wielokropek można wpisać cokolwiek

To ja poudaje drugiego i powiem tak: Rosjanie wybieraja swoje wladze w/g regul mniej-wiecej demokratycznych[z lekkim odchylem na "mniej", ale jednak] i teraz wyobraz sobie, ze Kaczynski jako prezydent[tfu! na psa urok!] bedzie sie podobnie zachowywal i slal manifesty do ludu Rosji pokazujac gdzie ma ruskie wladze panstwowe. Ja wiem jedno. gdyby tak sie dzialo w kierunku odwrotnym, to bym sie zdenerwowal. To wlasnie idealnie pokazuje gdzie Kaczynski ma zdrowy rozsadek o ktorym z Jadwinia mamrotal.
Cytat:
A nad spocikiem się nie spociłeś? krótki był i raczej nieobciążający intelektualnie.
To czym bylo sie spocic?
Cytat:
Bartek mnie jedynie zmartwił w herbie niejako, bo próchno się z niego sypie, co uważam za niedobry symbol.
Jakiegoś dębu młodszego o zdrowszym korzeniu czy rdzeniu nie było?
Polu! Ktore mialas na mysli uzywajac "próchno się .... sypie"?
Kowal dosc zwawo sie ruszal, choc blaznowal jak uczniak przedgimnazjalny, kiedy chce sie popisac przed starszyzna.
A "korzen"??? ...... jest takie powiedzonko o debie i "korzeniu", ale malo cenzuralne, wiec zostanmy przy herbie i prochnie. Tak bedzie lepiej i cenzor nie bedzie musial uzywac nozyczek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2204  
Nieprzeczytane 02-06-2010, 23:38
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
słyszałam Poncyliusza i bardzo mnie zdumiał, bo prezes, jako mężczyzna ten prawdziwy, musi wykonać dwa trudne zadania: zbudować dom, co nie będzie takie trudne, i spłodzić syna. Ale z kim? no i czy akurat trafi mu się męski potomek?

Z tym domem to chyba zazartowalas okrutnie.
Prezes ladnie powiedzial powiedzial o samolocie, ze "cos sie popsulo" wiec pewnie taki z niego budowlaniec, ze jak mu sie co popsuje, to "sam" naprawia. A dom to chyba z wycinanek zbudowac moze potrafic. Choc nie zalozylbym sie o piwo.
A w kwestii potomka, to moze Poncyliusz costam costam, albo sekretarz generalny...
Jak wczesniej rzeklem na Polanskiego to on jakos marnie wyglada.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2205  
Nieprzeczytane 03-06-2010, 00:02
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

A ja pamiętam takie hasła: Partia ta sama ale nie taka sama, co zresztą okazało się g.. prawdą.
Zatem jak słyszę: Prezes ten sam ale nie taki sam to tego.....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2206  
Nieprzeczytane 03-06-2010, 00:07
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

[quote=pluto37]
Cytat:
Napisał POLA
...Kaczynski jako prezydent[tfu! na psa urok!] bedzie sie podobnie zachowywal i slal manifesty do ludu Rosji pokazujac gdzie ma ruskie wladze panstwowe. Ja wiem jedno. gdyby tak sie dzialo w kierunku odwrotnym, to bym sie zdenerwowal. To wlasnie idealnie pokazuje gdzie Kaczynski ma zdrowy rozsadek o ktorym z Jadwinia mamrotal.
Nie będzie słał, kiedy prezydentem zostanie, on będzie żądał, on będzie walczył, choćby z całym światem, nieważne, skłóci nas ze wszystkimi, a potem ogłosi, że to świat winien.
Cytat:
Polu! Ktore mialas na mysli uzywajac "próchno się .... sypie"?
Toż napisałam, z Bartka się sypie i dlatego nie bardzo to szczęśliwy herbik dla prezesa, analogia jakaś niebezpieczna dla ludu z wyobraźnią.

Z domem da radę, specjalistów zatrudni, a w kwestii potomka? no cóż, Polański też niby wyglądu marnego, a jaki kogut. Pozory czasem mylą, a potencjał prezesa gdzieś tam głęboko schowany przed wścibskim okiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2207  
Nieprzeczytane 03-06-2010, 01:09
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

[quote=POLA]
Cytat:
Napisał pluto37
Nie będzie słał, kiedy prezydentem zostanie, on będzie żądał, on będzie walczył, choćby z całym światem, nieważne, skłóci nas ze wszystkimi, a potem ogłosi, że to świat winien.
Nie ma takiej mozliwosci. Teraz to bedzie sobie mogl pobiegac po palacu za kotem i pobujac na zyrandolu. Ci wszyscy zdazyli juz go poznac i najwyzej znowu jakis germanski szmatlawiec bedzie mial ucieche.
Cytat:
Toż napisałam, z Bartka się sypie i dlatego nie bardzo to szczęśliwy herbik dla prezesa, analogia jakaś niebezpieczna dla ludu z wyobraźnią.
Aaaa, to moze cos opatrznie z tym Bartkiem wyszlo, bo juz myslalem, ze to nowy pseudonim artystyczny kandydata
Cytat:
Z domem da radę, specjalistów zatrudni,
Eeee! tak to kazdy glupi z mamona potrafi. Tak sie nie liczy.
Samodzielnie i wlasnemy rencyma trza.
[quote]
Cytat:
a w kwestii potomka? no cóż, Polański też niby wyglądu marnego, a jaki kogut.

No dobra! Ale Romek wesoly byl od ...zawsze to i na stare lata wprawy mu nie ubylo. Trening czyni mistrza.
Cytat:
Pozory czasem mylą, a potencjał prezesa gdzieś tam głęboko schowany przed wścibskim okiem.
Wprawdzie "w starym piecu diabel pali", ale jak diabel stary, to czasem i podpalka nie pomaga
W kazdym razie jemu jedynie jezor jako-tako sprawny sie ostal, ale tyz jakis marnawy w porownaniu z dawnymi czasy.
Co dobrze rokuje na przyszlosc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2208  
Nieprzeczytane 03-06-2010, 05:41
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Pytanie

Już przeszło 500 postów.
Kto otworzy następną część wątku?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2209  
Nieprzeczytane 03-06-2010, 06:24
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 585
Domyślnie

Cytat:
Napisał emka46
Już przeszło 500 postów.
Kto otworzy następną część wątku?

To moze pytek?
Jesli Pola zaspala
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2210  
Nieprzeczytane 03-06-2010, 11:18
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Co tacy niecierpliwi? , przecież jeszcze się da poupychać to i owo, nie?
Oszczędna jestem, Bronek tak powiedział o Wielkopolanach, to i dostosować się muszę, trza wykorzystać każde miejsce, poza tym...teraz taka moda...pojechać na krawędzi możliwości.

Zaraz otworzę kolejną odsłonę, spokojnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2211  
Nieprzeczytane 03-06-2010, 11:25
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie A TO POLSKA WŁAŚNIE. (cz.5.)

Otwieram kolejną działkę i życzę skutecznej uprawy oraz owocnych plonów...odrobaczywionych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2212  
Nieprzeczytane 03-06-2010, 11:36
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Z tymi plonami będzie latoś mizernie
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2213  
Nieprzeczytane 03-06-2010, 11:45
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Nie ma takiej mozliwosci. Teraz to bedzie sobie mogl pobiegac po palacu za kotem i pobujac na zyrandolu. Ci wszyscy zdazyli juz go poznac i najwyzej znowu jakis germanski szmatlawiec bedzie mial ucieche.
To też...ale niebezpieczeństwo konfliktu coraz bliżej, po wygranej prezesa.
Cytat:
Aaaa, to moze cos opatrznie z tym Bartkiem wyszlo, bo juz myslalem, ze to nowy pseudonim artystyczny kandydata
Niezręczność się stała, z tym Bartkiem w tle.
Wypadek przy pracy. Jedni mają Bartka, innym dają sztuczny atrybut męskości. Niepotrzebnie, wszak udowodnił Bronek wielokrotnie, do czego oryginał służy. Palikot zresztą też i Arłukowicz nie ma racji w pewnym podejrzeniu.
Cytat:
Eeee! tak to kazdy glupi z mamona potrafi. Tak sie nie liczy.
Samodzielnie i wlasnemy rencyma trza.
No co Ty, niedzisiejszy jakiś, technologia poszła do przodu, dzisiaj cudzymi wystarczy.
Cytat:
No dobra! Ale Romek wesoly byl od ...zawsze to i na stare lata wprawy mu nie ubylo. Trening czyni mistrza.
Konsensus.
Cytat:
Wprawdzie "w starym piecu diabel pali", ale jak diabel stary, to czasem i podpalka nie pomaga
W kazdym razie jemu jedynie jezor jako-tako sprawny sie ostal, ale tyz jakis marnawy w porownaniu z dawnymi czasy.
Co dobrze rokuje na przyszlosc.
Nie ma konsensusu. Jak podpałka dobra, to i ogień się wznieci.
Jęzor nadal sprawny, tylko jeszcze na lekkim przyhamowaniu, ale już się odwija, już pobrzmiewa siłą...rażenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2214  
Nieprzeczytane 03-06-2010, 11:47
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Z tymi plonami będzie latoś mizernie
Na naszej działce? wprost przeciwnie, niezależnie od wyniku wyborów.
Przewiduję obfitość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2215  
Nieprzeczytane 03-06-2010, 11:51
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Na naszej działce? wprost przeciwnie, niezależnie od wyniku wyborów.
Przewiduję obfitość.
Moim zdaniem, Plony będą na wysokim poziomie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2216  
Nieprzeczytane 03-06-2010, 12:54
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Jestem po nocnych

kursach dokształcających w pewnej stacji.

Otóż jedna ze słuchaczek, zapomniałam imienia, dzwoniła w sprawie wyjaśnienia przyczyn katastrofy samolotu.
Ona bardzo dobrze przyjrzała się Tuskowi i Putinowi podczas ich samotnej wędrówki po sopockim molo, a ponieważ ma niezwykły dar odczytywania z ust, wie, co mówili ci dwaj zdrajcy i bandyci, wyczytała, że uknuli oni spisek, umówili się, że zrobią, no i stało się.

Ona z zawodu jest pielęgniarką, co prawda już emerytowaną, ale nie szkodzi, pewno ten dar posiadła w szkole, a tego się nie zapomina i dlatego wie z całą pewnością, o czym gadali ci wredni dwaj faceci. Naiwni, świadków nie było, ale się przeliczyli, bo ona czujna jak psica podwójna, wyniuchała spisek. Jako żywo - zaplanowali tę zbrodnię i już. Powinni być skazani, z Putinem to byłby kłopot, żeby go dopaść, ale Tuska - się da.
Nawet się teraz boi, czy nie zginie za tę ujawnioną prawdę. Ks. dyżurny ją pocieszał, że nie należy się bać, że trzeba mówić prawdę, bo tylko ona nas uzdrowi i wyzwoli.

Słuchaczka owa, dla uwiarygodnienia swojej rzetelności i właściwych, patriotycznych korzeni, pochwaliła się, że należała do harcerstwa, ale potem do pionierów to już nie, skądże, czasu na takie wygłupy nie miała.

Sugestie też były dotyczące milczenia kapitana po komendzie "odchodzimy".
Na pewno był otruty i dlatego się nie odzywał.
No i sprawa spalonej odzieży też wróciła, na pewno zawierały jakąś wielką tajemnicę.

Dzwoniła matka Gosiewskiego, córka Wassermana i słuchacze zza wielkiej wody, a jakże.
Nawoływanie do buntu, do wyjścia na ulicę nie od wczoraj pobrzmiewa w tej stacji.
I znowu mi się przypomina to: http://www.youtube.com/watch?v=k31ovvqvzoc


Bardzo pouczające są te Polaków nocne rozmowy w stacji toruńskiej, bardzo pouczające... o Polakach tych w kraju i tych poza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2217  
Nieprzeczytane 03-06-2010, 13:05
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Polu proszę nie pisz takich tekstów, bo nóż się w kieszeni otwiera

i cd.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,tit...a47d&_ticrsn=3
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2218  
Nieprzeczytane 03-06-2010, 13:12
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Z tymi plonami będzie latoś mizernie

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, ze zyjemy juz w globalnej wiosce.
Czesto nie wiemy co jemy i skad to pochodzi

http://krytykkulinarny.pl/2010/04/supernowe-nowalijki/
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2219  
Nieprzeczytane 03-06-2010, 13:19
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał saguela
Polu proszę nie pisz takich tekstów, bo nóż się w kieszeni otwiera

i cd.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,tit...a47d&_ticrsn=3


Dziennikarze calego swiata ogladaja rowniez polskie serwisy informacyjne, a zwlaszcz tzw. telewizje publiczna.
Na podstawie zawartych tam informacji i publicystyki mozna stworzyc niejedna teorie

Powiedzialabym nawet, ze to media publiczne kreuja nasza polityke zagraniczna.

Rzad co najwyzej moze to wszystko co tam zostalo powiedziane pozniej tylko dementowac lub potwierdzic
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2220  
Nieprzeczytane 03-06-2010, 13:50
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał saguela
Polu proszę nie pisz takich tekstów, bo nóż się w kieszeni otwiera
Jeśli nie będziesz tego słuchać czy czytać, nie będzie to oznaczało,że tego nie ma.
Padają jeszcze "lepsze" teksty, od 10. kwietnia dotyczące przyczyn katastrofy, ale nie wszystkie przywołuję. Przytaczam treści wrażliwe zgodnie z tytułem wątku, bo taką Polskę też mamy i warto o tym pamiętać.
Jaki jest % tych, którzy wszędzie szukają winnych tylko nie we własnym gnieździe, nie wiem, ale jedno wiem: jesteśmy jako naród niezwykle podatni na... cd. znasz.

Żebyś się nie zraniła tym otwierającym się nożem, postaram się jakoś zaznaczać teksty wrażliwe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.