menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 01-12-2007, 23:02
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie Zakupy


W moim przypadku powinno to być w dziale hobby, ale zdarza mi się kupić niepotrzebne rzeczy (narzędzia ładne mechaniczne, książki, narzędzia ogrodnicze zupełnie niepotrzebne) dla samej przyjemności kupowania, prawdopodobnie będąc szejkiem naftowym nałogowo kupowałbym nowe żony.

Co robią dwie blondynki w szambie?
Zakupy

Fama głosi, ze panowie nie lubią zakupów – powiedzcie Famie, że jest głupi.
Nie czuję przemożnej siły pchającej do zakupów tzn do nałogu daleko, ale...

Do ,zakupoholizmu blisko takim paniom
Napisała arczia:
przypomniało mi się takie psychologiczne opracowanie, wedle którego jak mężczyzna wchodzi do sklepu kupić kostkę masła to kupi TYLKO kostkę masła - reszta towaru jawi mu sie jako zamglone obiekty nieistotne. Mało tego - ON obraz tej kostki ma tak wyryty w mózgu, że gdyby to samo maslo sprzedawano w pudełku w kształcie np gwiazdy, to on by tego nie dostrzegł i nie kupił - bo ma inny szablon w głowie. Kobieta natomiast kupując masło omiecie wzrokiem wszystkie pólki, wszystkie promocje i kupi wszystko - oprócz masła, bo sobie może zapomniec po co przyszła.
Koniec cytatu

Jako dziecko lubiłem kolorowe, małomiasteczkowe jarmarki; z zapachem sera i końskiego potu.
Pełne blaszanych zegarków......

zegarków – nie ma już.
Byłem w lecie na jarmarku w Jabłonce Orawskiej, trochę tylko mniejszym rangą od coczwartkowego targu w Nowym Targu. Kilka hektarów terenu pokryte jest budkami, uliczki częściowo utwardzone, reszta błoto. W tle Babia Góra.
Kupujących nie brakuje, króluje język słowacki, łatwy do zrozumienia i chińszczyzna.
Wszystko jest, świeżo zebrana z torfowisk czerwona żurawina też (cena 7 - 9 zł/litr), kupiłem oscypka – oszukanego z mleka krowiego.

Wszystko jest
ale nie ma rustykalnej atmosfery jarmarków z mojego dzieciństwa. Nie ma tych zapachów, ani atmosfery.
Nie ma i nie będzie.
I trochę mi żal,
Że po Moskwie nie suną już sanie.

Koniec wstępu historycznego.
Od lat robię za rodzinnego zaopatrzeniowca.
Na szmatach się nie znam, ale jak trzeba to wiem gdzie kupić 5 par skarpet za 2 zł, nawet biustonosz kupię – po dłuższych pomiarach oczywiście.
Wiem w którym sklepie (w promieniu 30km) co kupić, np. chleb pozornie wydaje się, że jest taki sam – nie dla mnie.
Jarzyny kupuję hurtowo na targowisku, z pewnego miejsca i o połowę taniej, mam gdzie trzymać.
Jakość mięsa potrafię poznać po kolorze, nie dam sobie wcisnąć kutów.
Szybko i dobrze liczę w pamięci; laski za ladą są w głupiej sytuacji jak się „mylą” a ja się nie daję orżnąć,
Zakupy w marketach to inna bajeczka.
Wniosek:
Zakupy mogą stać się nałogiem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 01-12-2007, 23:05
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Kufa. Cię pogięło chyba? Ja Cie rozgrzeszam bo wiem, ze Ty sobie zajecia szukasz żeby wiesz no nie jarać. Możesz miec taki nałóg a i owszem ale na to kochany to trza mieć mamone bo fantazje i polot juz masz.(hihihi) Ja nienawidzę zakupów a jak mam cos w sklepie na siebie zarzucić zeby zobaczyc czy jak idiotka nie wyglądam to już horror. Olałam. Robie tylko spożywke bo przez neta nie sprzedają. Reszta to kara.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 01-12-2007, 23:07
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Na szmatach się nie znam, ale jak trzeba to wiem gdzie kupić 5 par skarpet za 2 zł, nawet biustonosz kupię – po dłuższych pomiarach oczywiście.
Wiem w którym sklepie (w promieniu 30km) co kupić, np. chleb pozornie wydaje się, że jest taki sam – nie dla mnie.
Jarzyny kupuję hurtowo na targowisku, z pewnego miejsca i o połowę taniej, mam gdzie trzymać.
Jakość mięsa potrafię poznać po kolorze, nie dam sobie wcisnąć kutów.
Szybko i dobrze liczę w pamięci; laski za ladą są w głupiej sytuacji jak się „mylą” a ja się nie daję orżnąć,
Zakupy w marketach to inna bajeczka.
Wniosek:
Zakupy mogą stać się nałogiem[/quote]

Skarpety za 2 zł -nie kupuje -bo badziewie .Jeśli biustonosz za podobną cenę to pewnikiem szybciej z nim wylatujesz niż przyszedłes .A z prawie każdego nałogu da radę się wyzwolic .Przy odrobinie silnej woli
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 01-12-2007, 23:24
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Cytat:
Napisał chickita
Kufa. Cię pogięło chyba? Ja Cie rozgrzeszam bo wiem, ze Ty sobie zajecia szukasz żeby wiesz no nie jarać.
To prawda.
Poddaję się, zostałem psychologicznie rozpracowany.
Większość z tego co napisałem to też prawda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 02-12-2007, 01:17
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 008
Domyślnie Zakupy

..Dla mnie to polowanie,oczywiście jeżeli nie chodzi o prozę typu karma dla zwierzaków,oraz przy okazji -dla nas..

Ale dreszczyk emocji,z jakim wchodzę do galerii handlowej ,sprawia iż prostuję się,pierś bojowo do przodu i krokiem posuwistym idę w knieję sklepów..

No i tu jest pies pogrzebion i zakopan sromotnie.Niekiedy potrafię przesadzić,choć pracuję nad tym i przypominam sobie swój pesel,no bo złociutka...nie uchodzi...nie uchodzi..
Cieszę się jedynie,że nie ma u nas kasyna,bo mój jednorazowy występ artystyczny ,skończył się odciąganiem mnie za tren od rulety..
Także wylogowałam się z kasyna internetowego,bo boję się uzależnienia.A jednak niewieście w latach to nie przystoi..

No i spadkobiercom wypadałoby coś zostawić na łez otarcie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 02-12-2007, 01:25
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Mam tak samo

Cytat:
Napisał Lila
..Dla mnie to polowanie,oczywiście jeżeli nie chodzi o prozę typu karma dla zwierzaków,oraz przy okazji -dla nas..

Ale dreszczyk emocji,z jakim wchodzę do galerii handlowej ,sprawia iż prostuję się,pierś bojowo do przodu i krokiem posuwistym idę w knieję sklepów..

No i tu jest pies pogrzebion i zakopan sromotnie.Niekiedy potrafię przesadzić,choć pracuję nad tym i przypominam sobie swój pesel,no bo złociutka...nie uchodzi...nie uchodzi..
Cieszę się jedynie,że nie ma u nas kasyna,bo mój jednorazowy występ artystyczny ,skończył się odciąganiem mnie za tren od rulety..
Także wylogowałam się z kasyna internetowego,bo boję się uzależnienia.A jednak niewieście w latach to nie przystoi..

No i spadkobiercom wypadałoby coś zostawić na łez otarcie...
niestety i dlatego staram się nie łazić po sklepach. Ale znalazłam inny sposób: zakupy na Allegro, występuję tam wyłącznie jako osoba kupująca i dorobilam się /będzie więcej/ 335 komentarzy pozytywnych od 521 osób. Co do hazardu pamiętam jak poszłam z synkiem zagrać w bingo, wygrałam nie powiem i synek też mnie wyciągał siłą bo bardzo mi się tam spodobało. W pokera też kiedyś grywalam /na forsę oczywiście/.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 02-12-2007, 04:05
walkiria57's Avatar
walkiria57 walkiria57 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 217
Domyślnie

Diabli by wzięli, Kufa, opieprzyłam Cię pieprzem, a teraz nagle Cie lubię, po tych oświadczynach o zakupach. Znaczy - nijak człowiek nie jest jednowymiarowy.

Jak idę po zakupy ze znajomym, z przyjacielam, bo żona gotuje, on ma samochód, a mój wzrok wyklucza kierownicę, to ja się głęboko modlę, żeby on nie wpadł "w śrubki", jak to nazywam. Facet wpada w śrubki w jakimś brikolażu i jest totalnie ugotowany, a ja z nim. Ja już mam wszystkie swoje frukta i produkta, a on się zastanawia, "czy tam był cal, czy trzy czwarte cala..." Zaczynam sie pocić i uprzejmie pytam, czy nie mogłabym pomóc. Na co otrzymuje odpowiedź, że on sie tylko chwilę zastanawia. Wtedy ja wiem, że dla niego czas się zatrzymał i on w mózgu swoim przebiegłym wbija półcalowe, calowe, półtroracalowe...

Kobieto, jeżeli chcesz,żeby partner przyniósł masło ze sklepu, narysuj mu drogę do sklepu, opisz ekspedientkę (mile widziane zdjecie), Poproś go, żeby nie wstydził się pokazać kartkę, która mu wręczyłaś, nie zaponmij dać dokładnego opisu produktu.

Jeżeli jesteś gotowa pożyć jeszcze jakiś czas, zrezygnuj z tych zabiegów, idź sama i kup masło. Korzyści są nie do przecenienia: masz masło; masz zaoszczędzone dwie godziny czasu; nie przestałaś kochać męża; on cię nadal też kocha. Albowiem nie śmiał się z niego jego sąsiad.
__________________
Ze swych wad jestem rad, mam ich tyle, co i zalet: w sam raz na wiek, wykształcenie i płeć...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 02-12-2007, 08:25
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie Chyba mnie wzięło :)

Cytat:
Napisał kufa86

Jako dziecko lubiłem kolorowe, małomiasteczkowe jarmarki; z zapachem sera i końskiego potu.
Pełne blaszanych zegarków......

zegarków – nie ma już.

Nie ma i nie będzie.
I trochę mi żal,
Że po Moskwie nie suną już sanie.


Zakupy mogą stać się nałogiem

Klimaty, które na zawsze plączą się mgiełką po mojej starej duszy odnajduję na bazarach. Nie powiem, żebym mogłam tam się specjalnie rozszaleć, a to ze względu na oferowany asortyment, ale zdarza się, że udaje mi się kupić wspomnienia, często nieuświadomione, a nazwane po upływie pewnego czasu.
Sferę robienia sobie drobnych przyjemności rozszerzyłam ostatnio o ciuchlandy. Ostatnio nabyłam za 30 zeta z drobnym ogonkiem 4 sztuki marzeń.
Jako że jestem osobą do kości praktyczną, mniemam, że zrobię z nich jakiś użytek albo wesprę kogoś w potrzebie.
Wraz z nastaniem starości skręcił mi w słuszny, czyli niosącym przyjemność, kierunek. Wystrój mieszkania i mój osobisty uczyniłam emanacją siebie. Nie posądzałabym się o determinacją, z jaką potrafię przewędrować kilometry w poszukiwaniu pożądanego drobiazgu. Dla młodej Baburki najodpowiedniejsza była klasztorna cela, a na grzbiecie szary mundurek. Pamiętacie może, jak na jesieni naszarpałam się z rozsądną stroną swojej natury, aby nabyć Demona. Wisi. Dobry Indianin to martwy Indianin. Cieszę się nim niezmiennie choć na różne sposoby.

I proszę nie twierdzić, że się tajniaczę i nie piszę osobiście.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 02-12-2007, 08:28
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Wraz z nastaniem starości skręcił mi w słuszny, czyli niosącym przyjemność, kierunek.
Wraz z nastaniem starości słuszny kierunek skręcił mi w stronę rozlicznych przyjemności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 02-12-2007, 08:28
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

No widzę ,ze nastapil czas wyznań.Ja moje Panie ,zeby nie popasc w ruine znaczy zeby mnie nie zlicytowali -nie chodzę ostatnio .Bo mam jak Lila.Ale wykazałam się sila woli i NIE kupilam plaszczyka marzenia o cenie zaporowej ,choc w momencie mego z nim spotkania dysponowalam....I niestety mam tak ,ze idę po sól kupuję 4 siaty róznosci ...oprócz soli
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 06-12-2007, 22:40
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Dzisiejsza historia.
Zabłądziłem do krakowskiego Tesco.
Z kartką w ręce po konkretne zakupy.
Jako wkurwiony niepalący muszę bez przerwy ruszać szczęką.
Duże stoisko z bakaliami, obok niezła laska przy wadze.
Zauważyłem rodzynki po 4 zł za kilo i sięgam, żeby spróbować, a ta się drze, że nie wolno.
Nie to nie.
- poproszę mi zważyć jedną rodzynkę -zapłacę
- wielkie oczy????
- no i nabrała tak z 10 dkg
- ja się upieram przy jednej sztuce
- włożyła jedną na wagę -proszę pana tu nic nie wykazuje - co mnie to obchodzi, ja chcę jedną.
- ale o co chodzi
- o to, że nie palę i muszę bez przerwy ruszać szczęką
- ja też bym chciała nie palić!
- załatwi się
- to ja się odwrócę, a pn sobie weźmie rodzynkę
- o..nie, niech mi pani poda,... nie mogę....no może?
- i...spróbowałem z ręki i kupiłem 3 kg.
Zostawiłem nr tel. - ewentualnie ja będę miał przyjemność (niewykluczoną obustronną), a ona korzyść z niepalenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 06-12-2007, 23:07
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Oooooooo!!!??? Jedna rodzynka!
poznanie nowej koleżanki = mozliwy kontakt seksualny (ale bym była w tym temacie pesymistka, pomarzyć pikno rzecz),
zdobyczne rodzynki = walka z nałogiem,
przypadkowy sex = możliwa weneria,
niepalenie = bezcenne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 06-12-2007, 23:12
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Widziałem wielkie oczy.
Laskę zaintrygowałem.
Będzie to będzie.
Pacierza i kobietom nie odmawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 06-12-2007, 23:16
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Tyż prowda!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 06-12-2007, 23:23
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Chickita
NIE PALIĆ
chyba mnie rozerwie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 06-12-2007, 23:31
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Nie jesteś sam, tez mna poniewiera. Jakos będzie(chyba?). Najbardziej mnie wpienia to, ze ja sie na wszystkich wyżywam. Szybko wpadam w złośc. Ty masz rodzynki(i nie tylko), ja mam wodę ale oboje piłujemy ząbki na scianie. Znaczy to tylko tyle, że ODWYK DZIAŁA!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 06-12-2007, 23:38
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Piję 3 litry dziennie.
Już mi kufa wysiada.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 06-12-2007, 23:40
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Chikito to jest normalny objaw /wpadanie w złość/i wyzywanie sie na tym kto pod ręką.Tylko powiedz najbliższym,przede wszystkim dziecku,ze mozesz byc czasami nie do wytrzymania,ale i tak kochasz swojego dziciaczka,mów to jej ,to nawet nie wiesz jakie wsparcie bdziesz miała.Ipowiedz,dlaczego tak sie zachowujesz i,ze potrzebujesz jej pomocy.Dzieciaki maja takie pomysły w zajmowaniu nam czasu,że o fajkach zapomnisz.Pozdrawiam powodzenia zycze i dumna z Was jestem.Spokojnej nocy zycze.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 06-12-2007, 23:41
chickita's Avatar
chickita chickita jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: wieś
Posty: 3 710
Domyślnie

Cytat:
Napisał kufa86
Piję 3 litry dziennie.
Już mi kufa wysiada.
Ja tylko pije wode. Pije i nie pale. Połączenie jest tragiczne! Co mnie podkusiło zeby to połączyc to nie mam słów. Mam zapedy destrukcyjne a i owszem ale tu, bezwzglednie ,przegiełam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 07-12-2007, 00:07
kufa86 kufa86 jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 2 996
Domyślnie

Chickita
Kocham cię, tylko kufa nie pal.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zakupy internetowe dzwoneczek eSenior 182 11-01-2023 12:12
Jak bezpiecznie robić zakupy przez Internet - komentarze wrocławianka Ogólny 14 12-01-2013 13:09
Zakupy na aukcjach Allegro Basia. Różności - wątki archiwalne 121 25-10-2007 10:32
Zakupy po polsku - komentarze Basia. Ogólny 8 27-06-2007 23:15

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.