menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3161  
Nieprzeczytane 16-12-2013, 15:21
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Czysta paranoja - kiedy czytam ostatnie posty,nie wiem w jakim kraju przyszło mi żyć...... w śląskim woj.1,5 roku od ostatniego pobyto musi upłynąć, żeby lekarz wypisał wniosek, czas oczekiwania do 20 miesięcy ..... Startowałam z liczbą 93.600 osób przede mną!!!! Na dzień dzisiejszy 38.727 osób.Kiedy pojadę?????
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3162  
Nieprzeczytane 16-12-2013, 15:24
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Do Heleny - slajdzik obejrzałam z przyjemnością, wróciły wspomnienia ponad 12 letnie.... Tam leczyłam się z bólu cielesnego i duchowego... Pozdrawiam!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3163  
Nieprzeczytane 16-12-2013, 21:15
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał gosiam
Ja rowniez mieszkam w Łodzi i korzystam z naszego Łódzkiego funduszu zdrowia. W listopadzie ub. roku byłam w sanatorium w Lądku Zdrój a w tym roku w m-cu kwietniu złozyłam wniosek o kolejny wyjazd do sanatorium. Myslę, że to tylko zależy od dobrej woli lekarza. Poza tym swego czasu pozwoliłam sobie wykonac telefon do NFZ i zapytać po jakim czasie od dostatniego pobytu można składac wniosek na kolejny wyjazd. I co usłyszałam? , że to zależy od lekarza kierujacego, to on wie jaki jest stan naszego zdrowia i kiedy powinniśmy skorzystac z leczenia sanatoryjnego. NFZ przestrzega tylko aby te wyjazdy nie były częstsze niż co 18 m-cy, tak przynajmniej czekasie w łodzkim
Dokładnie tak samo odpowiedział mi na mojego maila NFZ w Łodzi i Ministerstwo Zdrowia (tam też wysłałam maila), gdy o to zapytałam; że to zależy od lekarza prowadzącego, bo on najlepiej wie, czy stan pacjenta tego wymaga. Żadnego upływu czasu od ostatniego pobytu nie ma, poza tymi wyjazdami raz na 18 miesięcy. Te terminy od ostatniego pobytu to wymyślają sobie lekarze i dlatego w każdym rejonie jest inaczej. Na to nie ma żadnego prawnego zapisu, natomiast jest samowolka lekarzy w tej kwestii. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3164  
Nieprzeczytane 16-12-2013, 21:32
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał ansty
Czysta paranoja - kiedy czytam ostatnie posty,nie wiem w jakim kraju przyszło mi żyć...... w śląskim woj.1,5 roku od ostatniego pobyto musi upłynąć, żeby lekarz wypisał wniosek, czas oczekiwania do 20 miesięcy ..... Startowałam z liczbą 93.600 osób przede mną!!!! Na dzień dzisiejszy 38.727 osób.Kiedy pojadę?????
Od kiedy startowałaś z nr 93.600. Może dziennie dużo numerków Ci spada. Połowinu masz już daleko za sobą. Teraz już masz z górki Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3165  
Nieprzeczytane 17-12-2013, 20:32
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

U mnie "tak dobrze żarło i zdechło". Mam na myśli moją kolejkę. Przez ostatnie dwa i pół tygodnia schodziło mi przeciętnie 238 nr/dziennie, a wczoraj i dziś zeszło 58,5 nr /dziennie:-( A taka już byłam uradowana. Jednak nie trzeba za wcześnie się cieszyć w myśl starego porzekadła:"Nie chwal dnia przed zachodem słońca".
A czy w innych oddziałach także kolejka zwolniła, czy tylko w łódzkim znów hamuje?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3166  
Nieprzeczytane 23-12-2013, 19:56
muza00 muza00 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2
Domyślnie

Witam jestem pierwszy raz na forum.Własnie oczekuje na skierowanie do sanatorium,papiery złożylam juz we wrzesniu 2013r.Staram sie o poszpitalne, gdyż w lipcu tego roku przeszłam operacje kręgosłupa szyjnego.Należę do NFZ mazowieckiego i powiedziano mi że muszę czekac do 6 m-cy na zakwalifikowanie.Po przeczytaniu tych postow to wlos sie jeży na głowie.
Myslę że będe zaglądac częsciej ,bo naprawde mozna dowiedziec sie dużo.
Serdecznie Was pozdrawiam.
Basia71
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3167  
Nieprzeczytane 23-12-2013, 20:06
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 608
Domyślnie

Witam.
Basiu, ma Ci się co jeżyć...jak mnie zakwalifikowano, byłam 56 543 numer, w tym roku upłynęło 18 miesięcy, zwrócono wniosek do lekarza...a było już około 8 tys. po miesięcznych TURNIEJACH mój wniosek wrócił do Krakowa...wczoraj zobaczyłam, że jest jeszcze ponad 7 tys....doliczyłam się, że nie wcześniej jak w czerwcu 2014 doczekam Sanatorium.
Powodzenia!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3168  
Nieprzeczytane 28-12-2013, 12:35
alicja25 alicja25 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Lipno,kujawsko-pomorskie
Posty: 2
Domyślnie

Witam, wysłałam wniosek 30 maja 2013 i do tej pory cisza. 30września telefonowałam do NFZ i odpowiedziano mi, że rozpatrują wnioski z marca. Z tego wniosek, że w każdym regionie obowiązują inne metody przyznawania sanatorium. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3169  
Nieprzeczytane 28-12-2013, 18:15
Kolczyk2051 Kolczyk2051 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 9
Domyślnie

Witam ! Dostałam skierowanie do Ustronia do sanatorium Równica od 25 stycznia. Czy ktoś z W-wy wybiera się w tym terminie? Mam dylemat - dostałam na pulmonologię nie wiem dlaczego ,powinnam dostać reumatologię. No i chciałabym aby mąż mógł też pojechać , pojezdziłby na nartach ale noclegi w Równicy szalenie drogie. Może ktoś zna jakąś prywatną kwaterę niedrogo i najlepiej niedaleko Równicy? Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3170  
Nieprzeczytane 28-12-2013, 19:48
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kolczyk2051
Witam ! Dostałam skierowanie do Ustronia do sanatorium Równica od 25 stycznia. Czy ktoś z W-wy wybiera się w tym terminie? Mam dylemat - dostałam na pulmonologię nie wiem dlaczego ,powinnam dostać reumatologię. No i chciałabym aby mąż mógł też pojechać , pojezdziłby na nartach ale noclegi w Równicy szalenie drogie. Może ktoś zna jakąś prywatną kwaterę niedrogo i najlepiej niedaleko Równicy? Pozdrawiam

Witam.
Równica,- to głównie reumatologia i schorzenia narządów ruchu. Dostałaś miejsce z pulmonologii (widocznie mieli wolne miejsce) ale na miejscu na pewno dostaniesz zabiegi na swoje schorzenie. W bliskim otoczeniu Równicy, tuż nad Wisłą są domy i wille, których właściciele wynajmują pokoje. Moja żona była 3 lata temu w Równicy, a ja wynajmowałem pokój w willi obok. Wtedy płaciłem za pokój 25 złotych. Miałem do dyspozycji radio, telewizor,lodówkę i aneks kuchenny. Obok był bar, w którym można było coś tanio zjeść. Szukałem adresu tej willi, ale niestety, chyba robiąc świąteczne porządki został on wyrzucony. Sądzę, że bez specjalnego problemu mąż znajdzie blisko Równicy kwaterę, gdyż kwater do wyboru było sporo. Myślę, że z pobytu w Równicy będziesz zadowolona.
Powodzenia.

[/IMG]

Jeżeli dobrze pamiętam, kwaterę miałem na ulicy Szpitalnej. Zaczyna się ona od mostu przez Wisłę i leży wzdłuż z rzeki. Były to najbliższe kwatery od Równicy.
__________________
Ryszard

Ostatnio edytowane przez Ryszard2 : 29-12-2013 o 09:42.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3171  
Nieprzeczytane 30-12-2013, 13:51
Kolczyk2051 Kolczyk2051 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 9
Domyślnie sanatorium Równica

Witaj Ryszardzie2! Wielkie dzięki za pomocną odpowiedz. Kilka lat temu byliśmy w Elektronie i było fajnie. Ale Równica to moloch no i różne opinie. Jak tylko dostanę skierowanie to będę się zastanawiać co z tym fantem zrobić. Zyczę szczęśliwego Nowego Roku wszystkim forumowiczom.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3172  
Nieprzeczytane 30-12-2013, 14:46
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Szczęśliwego 2014 Roku dla wszystkich przesyłam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3173  
Nieprzeczytane 30-12-2013, 23:45
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

U mnie w ciągu miesiąca kolejka zmniejszyła sie o ok.950 osób,w tej chwili mam 14355 numer. W takim tempie to jeszcze
rok poczekam.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3174  
Nieprzeczytane 31-12-2013, 10:21
elzbietka's Avatar
elzbietka elzbietka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Leba
Posty: 160
Domyślnie zyczenia

Wszystkiego najlepszego z okazji zblizajacego sie Nowego Roku 2014 r.zyczy Ela
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3175  
Nieprzeczytane 31-12-2013, 14:25
alicja25 alicja25 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: Lipno,kujawsko-pomorskie
Posty: 2
Domyślnie

Życzymy wszystkim FORUMOWICZOM zdrowia, oraz Szczęśliwego Nowego Roku ! !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3176  
Nieprzeczytane 31-12-2013, 20:40
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie



SZCZĘŚCIA, ZDROWIA, POMYŚLNOŚCI W NOWYM 2014 ROKU!!!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3177  
Nieprzeczytane 01-01-2014, 21:11
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Życzę wszystkim forumowiczom radosnego i szczęśliwego Nowego Roku z marzeniami, o które warto walczyć, z radościami, którymi warto się dzielić, z przyjaciółmi, z którymi warto być i z nadzieją, bez której nie da się żyć!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3178  
Nieprzeczytane 02-01-2014, 19:56
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Zawstydzony

Zycze wszystkim w Nowym roku 2014 duzo zdrowia i szybkiego otrzymania sanatorium.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3179  
Nieprzeczytane 03-01-2014, 18:21
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie Do ansty

Cytat:
Napisał ansty
"Adam" w Szczyrku to jest Ośrodek rehabilitacyjny, który nie ma nic wspólnego z NFZ. Jedziesz tam albo prywatnie za pełną odpłatnością, albo z dofinansowaniem z COPR / musisz mieć 2-gą grupę inwalidzką/. Składałam wniosek po raz pierwszy, nikt mnie nie uświadomił że mogę!!! Pozdrawiam!
Witam Cię ciepło w Nowym Roku i życzę wszystkiego najlepszego.
Interesuje mnie ten ośrodek. Wszystko pięknie pokazuje galeria, film, wizualizacja, ale znalazłam w internecie również złe opinie o nim. Napisz proszę, jak tam rzeczywiście jest. Czy w ogóle warto pokusić się o "Adama". Bo może szkoda czasu i ciężko uskładanych pieniędzy. Pozdrawiam
Oto dwie najnowsze opinie z XII 2013r.:
1.Pobyt świąteczno - noworoczny jeszcze w trakcie. Wigilia w tym ośrodku to jakaś pomyłka. 5 uszek, 2 pierogi, wydzielone jedzenie. Serwowane posiłki codziennie są mało urozmaicone, dokupuję jedzenie, bo śniadania i kolacje są żenujące. Kawiarnia mała, brakuje miejsc siedzących na wieczorkach tanecznych. Widać, że kierownictwo oszczędza, bo kolędowanie z góralami to kpina była. Panowie to jacyś kiepscy amatorzy. Trza pochwalić kapelę z wigilii, młodziutkie 2 skrzypaczki i akordeonistka grały i śpiewały cudnie i tylko dzięki ich występowi poczuć można było klimat świąt w tym ośrodku. Dobre opinie są tu chyba od starszych osób. Nie polecam młodym ludziom, bo średnia wieku to ok 70lat. Rehabilitacja ok. ale Spa tu nie ma Siłownia do 14h, po południu nie ma z czego korzystać. Kawiarnia niby do 22h ale kartka co dziennie a to do 19 itp. Pani zamyka i otwiera kiedy chce. Drinki hymm na oko odmierzane ml w kieliszku, pomieszane rurką, brak szejkera.
2.Ośrodek wyremontowany, schludny,czysty. Jedzenie serwowane,porcjowane,mało urozmaicone,bez deserów,owoców,jogurtów itp. Dla nas nie do przyjęcia. Rehabilitacja ok. Nie polecam rodziną z dziećmi i młodym ludziom, bo można poczuć się jak na geriatrii. Ludziom starszym się podoba, nawet wątpliwi górale, okropnie fałszujący kolędy i w stanie raczej wskazującym robią wrażenie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3180  
Nieprzeczytane 08-01-2014, 18:52
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Pomór jakiś na tym forum, czy co? Hej! Jest tam kto?
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 07:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 10:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 11:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 20:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 16:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.