menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #6841  
Nieprzeczytane 24-05-2018, 15:20
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46

Gdy pomaga coś co nie powinno - efekt placebo (+homeopatia)

A to z pewnością znacznie lepiej, niż gdy nie pomaga coś, co powinno.

"NIE WIEM, ALE SIĘ WYPOWIEM - dlaczego ludzie tak robią?"

https://www.youtube.com/watch?v=Oc12HjsdCSQ

Cytat:
Ekspertem od sztuk walki nie jest ten, kto bije żonę.









__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6842  
Nieprzeczytane 24-05-2018, 17:24
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Cytat:
Frat napisał-A to z pewnością znacznie lepiej, niż gdy nie pomaga coś, co powinno
Egzorcyzmy też niektórym ludziom pomagają to zamiast do szpitala idz do egzorcysty potem do wróżki i zakończ tarotem .Najlepsze próby jest przeprowadzić na osobach bliskich bo się lepiej pamięta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6843  
Nieprzeczytane 24-05-2018, 22:24
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Egzorcyzmy też niektórym ludziom pomagają to zamiast do szpitala idz do egzorcysty potem do wróżki i zakończ tarotem .Najlepsze próby jest przeprowadzić na osobach bliskich bo się lepiej pamięta.

Aby udowodnić nieskuteczność, spróbuj najpierw na szczurach. Tylko ostrożnie, żeby wróżki nie wystraszyć, a egzorcysty nie obrazić.
A w celu lepszego zapamiętania wyniku próby – Bilobil forte.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6844  
Nieprzeczytane 24-05-2018, 22:36
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota./Albert Einstein/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6845  
Nieprzeczytane 24-05-2018, 22:55
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 558
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Aby udowodnić nieskuteczność, spróbuj najpierw na szczurach. Tylko ostrożnie, żeby wróżki nie wystraszyć, a egzorcysty nie obrazić.
A w celu lepszego zapamiętania wyniku próby – Bilobil forte.

Fracie!
Pamiętasz może jak stany podobne do Wackowych określał jeden z bohaterów Bułhakowa?
To jest chyba ten przypadek.
I tu żadne egzorcyzmy nie pomogą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6846  
Nieprzeczytane 24-05-2018, 23:25
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Cytat:
Frat napisał-Aby udowodnić nieskuteczność, spróbuj najpierw na szczurach.
Ja nie muszę sprawdzać homeopatii ,bo w cuda nie wierzę . Myślę że załączony film #6840 wyjaśnia sprawę .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 24-05-2018 o 23:35.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6847  
Nieprzeczytane 25-05-2018, 00:00
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Fracie!
Pamiętasz może jak stany podobne do Wackowych określał jeden z bohaterów Bułhakowa?
To jest chyba ten przypadek.
I tu żadne egzorcyzmy nie pomogą.
Egzorcyzmy nie, ale może jakaś Małgorzata, pełna magii i współczucia.
Wprawdzie tamten Iwan poetą zdaje się był domowego chowu, a tu ...czysty ekstrakt racjonalizmu.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6848  
Nieprzeczytane 25-05-2018, 09:04
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Jak zwykle w piątek na wątku Ateista ..... gości Łukasz Wybańczyk sceptycyzm- nauka -filozofia
https://www.youtube.com/watch?v=U1hwHaIOdXM
Czy Donald Trump został porwany przez obcych tydzień temu? - O dowodach braku

Wiem że fraza "argument z ciszy" jest za zwyczaj rezerwowana dla argumentu tego typu w dziedzinie historii, ale myślę że fraza jest fajnie brzmiąca i szybko rozpoznawalna więc chętnie jej używam również w przypadkach "dowodów braku z braku spodziewanych dowodów" (wypowiedzenie tego zajmuje trochę więcej czasu &#128540 w innych dziedzinach.

6:47 Paweł wtrąca chrześcijan do więzienia
: Dzieje Apostolskie 8,3. Paweł pochwala ukamienowanie chrześcijanina: Dzieje Apostolskie 7,58-8,1.

https://www.youtube.com/watch?v=oDjyFKJuyFk jeżeli uważasz że to dobrze robi .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6849  
Nieprzeczytane 25-05-2018, 12:20
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 558
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Egzorcyzmy nie, ale może jakaś Małgorzata, pełna magii i współczucia.
Wprawdzie tamten Iwan poetą zdaje się był domowego chowu, a tu ...czysty ekstrakt racjonalizmu.
Uoj!toto może być prawdziwe.. z tą Małgorzatą . W końcu się nie da ukryć, że jedna wielbicielka Wacka lewituje w okolicach Łysej Góry

Z tym racjonalizmem wyekstraktowanym z Wackowych objawień, toś stanowczo przesadził.
Rozrywkowy prorok ateizmu doznający publicznego błogostanu przejawiającego się w cytatach z religijnych ksiąg preparowanych przed wiekami, to raczej perwersja nie mająca z racjonalizmem nic wspólnego, a z extractem to już zupełnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6850  
Nieprzeczytane 25-05-2018, 15:09
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Uoj!toto może być prawdziwe.. z tą Małgorzatą . W końcu się nie da ukryć, że jedna wielbicielka Wacka lewituje w okolicach Łysej Góry
Z tym racjonalizmem wyekstraktowanym z Wackowych objawień, toś stanowczo przesadził.
Rozrywkowy prorok ateizmu doznający publicznego błogostanu przejawiającego się w cytatach z religijnych ksiąg preparowanych przed wiekami, to raczej perwersja nie mająca z racjonalizmem nic wspólnego, a z extractem to już zupełnie.

Pluto, zapewniam Cię, że to najprawdziwszy racjonalizm racjonalny, racjonalnie zracjonalizowany w kierunku niewiary 100-procentowej ze wskaźnikiem wątpliwości 0%.
Zauważ tylko, że podobnie jak alkohol 100 procentowy (bez mała), czystości takiej osiągnąć nie może bez specjalnych wtrąceń chemicznych, tak też ta wielka i czysta niewiara musi się jakimiś wtrąceniami posiłkować, aby swą czystość zachować.
Stąd właśnie te oscylacje ateistyczno-biblijno-filozoficzne, pozornie bałamutne i sprzeczne z ogólnym kierunkiem działania, a w rzeczywistości wzmacniające racjonalną niewiarę we wszystko, co nieracjonalne.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6851  
Nieprzeczytane 25-05-2018, 15:18
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Ludzkość musi przejrzeć - musi. Głupota średniowieczna wiecznie trwać nie może - to niepodobna! /Stefan Żeromski/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6852  
Nieprzeczytane 25-05-2018, 16:12
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Puaczę...puaczę...

Darcie łacha z naczelnego ateisty powoduje iż ''tarzam się po klawiaturze
i jestem obśmiana jak norka''.
Że też dawniej nie miałam poczucia humoru,
a musiało ono wrócić dopiero wtedy,
gdy naczelny przyznał się do kablowania.

Swoją drogą, jakie to zabawne, że koleżanki ateistki
tak naczelnego olały na ciepło
i wsparcia nie udzieliły.
Ha ha ha
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6853  
Nieprzeczytane 25-05-2018, 18:00
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Tylko bez krzyża, a pod Orła znakiem.
Polska będzie Polską, a Polak Polakiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6854  
Nieprzeczytane 26-05-2018, 08:13
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Cytat:
Lila napisała-.....Swoją drogą, jakie to zabawne, że koleżanki ateistki tak naczelnego olały na ciepło i wsparcia nie udzieliły..
Lilu nie rozumiem o co ci chodzi z tym wsparciem ? pisz jaśniej. Lilu nie licz na to że twoim postom poświęci uwagę lublinianka55 , przeczytaj post # 6659 i post # 6662 który jest jest bardzo jasny. Przemyśl to co robisz popracuj nad swoimi wypowiedziami na razie traktowane są twoje posty bez komentarzy . A co do metafory : olały na ciepło czy można olać na zimno ?? Mocz gromadzi człowiek w pęcherzu moczowym temperatura zdrowego człowieka .36,6 stopnia Celsjusza.

Lublinianka55 napisała : ....Kazdy ma swoje zasady i kazdy ma do nich prawo, ale od nas samych zalezy, czy bedziemy sie stosowac do zasad, ktorych nie akceptujemy i czy damy sie sciagac do parteru ..., czy tez udzial w rozmowach brac bedziemy tylko na wlasnych zasadach, ignorujac calkowicie wypowiedzi, ktore sie w nich nie mieszcza ( chodzi mi tu tylko i wylacznie o intencje i poziom kultury osobistej, a nie o poglady, ktore pozostaja w kontrze do moich ).

Każdy ma prawo do wypowiedzi a to co tu umieszcza na tym wątku, firmuje swoim logo , to są jego poglądy i wiedza w temacie dyskusji .Wątek Ateista.... to nie kadzenie sobie ateistów o swoich poglądach ale wymiana poglądów z myślącymi inaczej .
Według mnie jeden temat związany z racjonalizmem jest wystarczający by był przedmiotem dyskusji , jeżeli ktoś ma na to ochotę .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6855  
Nieprzeczytane 26-05-2018, 08:30
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=4qPe1NDZpYA
Dlaczego Polacy nienawidzą samych siebie? Dominiczak, Szafjański, Bryx, Tabisz
Andrzej Dominiczak zaprosił do tej rozmowy naszych redaktorów, Kaję i Jacka, oraz związanego z Australią Jurka Szafjańskiego. Czy Polacy rzeczywiście nienawidzą samych siebie i jeśli tak, to z czego to wynika? Skąd tyle nienawiści w debatach publicznych i w internecie? Jaka jest Polonia - czy to miłe towarzystwo? Postawy samych rozmawiających, zgodnie z intencją Andrzeja, są same w sobie częścią odpowiedzi na tak postawione pytanie.

Trochę czasu minęło od wyemitowania po raz pierwszy tej rozmowy , ale czy to o czym dyskutują nie jest dalej aktualne . Czy poza większymi podziałami , czy coś się zmieniło na lepsze.???

Wiara, niewiara, ateizm O co toczy się spór, Jan Hartman
https://www.youtube.com/watch?v=Txlc8kDDdDY
Na wykładzie dla Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów prof. Jan Hartman dowodzi, że każdy człowiek jest ateistą, gdyż wielu jest monoteistycznych bogów, a każdy z nich jest zupełnie inny. Każdy wierzący odrzuca niemal wszystkich bogów z monoteistycznego grona, zostawiając sobie co najwyżej jednego. Innym ciekawym wątkiem jest udawanie. Dziś niemal każdy wierzący jest człowiekiem nowoczesnym, który wie, iż wierzy pomimo pewnych oczywistych faktów przeczących dogmatom jego wiary. Mimo to wielu wierzących udaje, iż ich wiara jest oczywista i naturalna, co prof. Hartman ocenia jako dość wątpliwe etycznie. Skoro wierzący są w zasadzie ateistami, to czy ateiści którzy odrzucili o jeszcze jednego monoteistycznego boga więcej niż większość, są też wierzący? I tu prof. Hartman niejednego zaskoczy...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6856  
Nieprzeczytane 26-05-2018, 11:05
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
A co do metafory : olały na ciepło czy można olać na zimno ?? Mocz gromadzi człowiek w pęcherzu moczowym temperatura zdrowego człowieka .36,6 stopnia Celsjusza.

Cenna uwaga zawierająca istotny walor naukowo-poznawczy, dotyczący przewidywanej temperatury moczu w momencie oddawania.
Tego nikt przecież nie mierzy, a wiedzieć warto, bo każda wiedza człowieka wzbogaca i nie wystarczy tylko to, aby nie siusiać pod wiatr.





__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6857  
Nieprzeczytane 26-05-2018, 11:44
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 558
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Cenna uwaga zawierająca istotny walor naukowo-poznawczy, dotyczący przewidywanej temperatury moczu w momencie oddawania.
Tego nikt przecież nie mierzy, a wiedzieć warto, bo każda wiedza człowieka wzbogaca i nie wystarczy tylko to, aby nie siusiać pod wiatr.






Fracie!
Znany ateista i racjonalista prof. nauk itp. Pawłow już dawno udowodnił, że stworzenia o niezbyt skomplikowanej budowie reagują tak jak je wytresowano, bo inaczej nie są w stanie.

To wyjaśnia racjonalnie ten odruch.
Na sygnał "olać" rzeczony obiekt naukowy reaguje prawidłowo i bezbłędnie rozwiązując problem olania, jak najbardziej skutecznie i przy pomocy narzędzia, które jest w jego zasięgu
.

Warunki wietrzne nie mają z samym aktem nic wspólnego.
Liczy się sukces w postaci dowodu na to, że ATEIZM w wydaniu moczopompy zdał egzamin.

I doceń wysiłek jaki Wacek włożył w zbadanie temperatury cieczy służącej mu do olewania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6858  
Nieprzeczytane 26-05-2018, 12:36
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Cytat:
Frat napisał-Cenna uwaga zawierająca istotny walor naukowo-poznawczy, dotyczący przewidywanej temperatury moczu w momencie oddawania
Teraz już wiesz więcej na temat metafor.Polecam George Lakoff ,Mark Johnson Metafory w naszym życiu. Nigdy na wiedzę nie jest za późno.
Nie szło ci za bardzo z Mistrz i Małgorzata Michaił Bułhakow bo ci zabrakło weny ,teraz możesz się wykazać pisząc o moczu.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 26-05-2018 o 12:47.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6859  
Nieprzeczytane 26-05-2018, 13:41
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Lilu nie rozumiem o co ci chodzi z tym wsparciem ? pisz jaśniej. Lilu nie licz na to że twoim postom poświęci uwagę lublinianka55 , .


Jakby to ująć, by nie wypadło obraźliwie....
Waciu, generalnie wisi mi kto je przeczyta i co poświęci, lub nie poświęci.
Niemniej - jak napisałam- darcie łacha z ciebie,
coraz bardziej mi się podoba.

Nie do wiary, że do tego doszło.

Jajcarski wątek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6860  
Nieprzeczytane 26-05-2018, 14:19
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Teraz już wiesz więcej na temat metafor.Polecam George Lakoff ,Mark Johnson Metafory w naszym życiu. Nigdy na wiedzę nie jest za późno. Nie szło ci za bardzo z Mistrz i Małgorzata Michaił Bułhakow bo ci zabrakło weny ,teraz możesz się wykazać pisząc o moczu.
Nie bądź przesadnie skromny. Nigdy bym sobie nieswoich dokonań nie przypisał.
Nie mój mocz, nie moja wena.
Moja rada – połącz jedno z drugim, a efekt przejdzie wszelkie oczekiwania i to nawet bez używania metafor.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.