menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 02-08-2007, 21:12
marzena marzena jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1
Domyślnie wrzody...


Prosze o pomoc...aktualnie jestem w Niemczech...chcialabym, aby mi ktos doradzil co moge wziac na wrzody zoladka lub dwunastnicy...zaznaczam ze nie bylam u lekarza...potrzebuje tylko jakis lekow przejsciowych, i takich ktore moge kupic tu w Niemczech....z gory dziekuje...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 04-08-2007, 18:03
en_vogue's Avatar
en_vogue en_vogue jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 5 670
Domyślnie wrzody

Uważam,że tu powinien wypowiedzieć sie lekarz.Ale ja mogę poradzić to co sama brałam - Ranigast. Doraźnie pomagał.
Wizyta u lekarza konieczna!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 04-08-2007, 18:11
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie musisz isc do lekarza

Teraz sa nowe leki na wrzody zoladka i dwunastnicy ..zdaje sie ze antybiotyki. Tylko lekarz moze je przepisac.
Domowym sposobem mozesz zalagodzic wrzod jedzac surowe przetarte kartofle.. ( okropnosc) rozne kleiki etc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 04-08-2007, 22:36
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Marzenko, wizyta u lekarza konieczna. A doraźnie tak jak radzi Krysia /en_vogue/ ranigast a ja dodam - dieta. Nic pikantnego, żadnej kawy i papierosów. Wiem coś o tym bo jestem po operacji na wrzody.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 05-08-2007, 10:10
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

Cytat:
Napisał marzena
Prosze o pomoc...aktualnie jestem w Niemczech...chcialabym, aby mi ktos doradzil co moge wziac na wrzody zoladka lub dwunastnicy...zaznaczam ze nie bylam u lekarza...potrzebuje tylko jakis lekow przejsciowych, i takich ktore moge kupic tu w Niemczech....z gory dziekuje...

skoro nie byłas u lekarza z tym problemem, to skąd wiesz, ze to właśnie wrzody? Jeśli masz unijne ubezpieczenie i dopadły Cię bóle to jedynym sensownym działaniem jest jednak jak najszybsza wizyta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 05-08-2007, 21:16
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Oczywiscie Arczia ma racje-nic na wlasna reke .To niie musza byc wrzody.Tylko lekarz po badaniacg srawia w Twoim przypadku dgn i ustawia leczenie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 05-08-2007, 22:56
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

Moja znajoma kupila w sklepie zielarskim" Balsam Szostakowskiego" / ponoc obrzydlistwo konsystencji oleju silnikowego / kiedys , za komuny stosowany bardzo czesto, i bardzo jej pomogl w chorobie wrzodowej zolodka.Czula sie po nim swietnie.To jest lek ziolowy , wiec moze warto sprobowac.Skonsultuj to z farmaceuta.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 13-08-2007, 02:10
Renea Renea jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 14
Domyślnie

Przy bólach żołądka, zgadze , pieczeniu ( i nie tylko)najlepszym środkiem jest smarowanie okolicy żołądka i dwunastnicy( można też i smarować cały brzuch ruchem okrężnym w kierunku wskazówek zegara, tylko lekko masując) świeżą uryną , ze środkowego strumienia.Nabiera się trochę w dłoń i smaruje ciało - odpowiednie okolice. Uryna szybko wysycha i nie ma specyficznego zapachu.Po wyschnięciu ( ok 10-20 min) zmywa się ciepłą wodą a nastepnie chłodniejszą i wyciera. Nie stosować mydła do mycia. Nacierać można brzuch po każdym oddaniu moczu ( 2-3 razy dziennie) . Już po 3-5 dniach będzie widać poprawę. Z czasem można zmniejszyć ilość smarowań, poprawa będzie na pewno. Nie potrzeba używać tabletek np . raningastu, losecu , polprazolu czy renni , manti itp.Jest to tanie ,wypróbowane lekarstwo.Stosowanie uryny to jest urynoterapia.Bardzo dużo ludzi ( nawet młodych ) ją stosuje. Piją nawet urynę.Uryna pomaga na wiele dolegliwości .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 13-08-2007, 10:29
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

Cytat:
Napisał Renea
Przy bólach żołądka, zgadze , pieczeniu ( i nie tylko)najlepszym środkiem jest smarowanie okolicy żołądka i dwunastnicy( można też i smarować cały brzuch ruchem okrężnym w kierunku wskazówek zegara, tylko lekko masując) świeżą uryną , ze środkowego strumienia.Nabiera się trochę w dłoń i smaruje ciało - odpowiednie okolice. Uryna szybko wysycha i nie ma specyficznego zapachu.Po wyschnięciu ( ok 10-20 min) zmywa się ciepłą wodą a nastepnie chłodniejszą i wyciera. Nie stosować mydła do mycia. Nacierać można brzuch po każdym oddaniu moczu ( 2-3 razy dziennie) . Już po 3-5 dniach będzie widać poprawę. Z czasem można zmniejszyć ilość smarowań, poprawa będzie na pewno. Nie potrzeba używać tabletek np . raningastu, losecu , polprazolu czy renni , manti itp.Jest to tanie ,wypróbowane lekarstwo.Stosowanie uryny to jest urynoterapia.Bardzo dużo ludzi ( nawet młodych ) ją stosuje. Piją nawet urynę.Uryna pomaga na wiele dolegliwości .


a laleczka woodoo jeszcze skuteczniejsza - w razie niepowodzenia tego uryno-zabobonu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 13-08-2007, 11:02
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Niech każdy wierzy w to co chce ,byleby mu pomogło.Powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 13-08-2007, 16:22
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

W nawiązaniu do "recepty" Reni, jedno mogę powiedzieć, że uryna napewno pomaga na pękanie kącików ust /u nas to popularnie nazywają - zajady/. Zawsze mam to po używaniu sztućców w stołówkach, jest to bardzo nieprzyjemnei jedynie smarowanie moczem pomaga.
Oglądałam też program w tv o sybirakach, którzy opowiadali, że trudno gojące się, a nawet ropiejące, rany też leczyli tym sposobem. Z tego wniosek, że coś chyba w tym jest.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 13-08-2007, 16:37
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Pamiętajcie jednak, że urynoterapii nie wolno stosować, gdy zażywa się leki mocno "kopiące" różne narządy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 13-08-2007, 23:42
Renea Renea jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 14
Domyślnie

Napiszę parę słów o urynoterapii. O tej metodzie słyszałam już dawno temu, ale nie interesowałam się nią bo nie miałam takiej potrzeby. Od ponad 3 lat leczyłam się na żołądek ( miałam bóle, zgagi , pieczenia , biegunki itp. dolegliwości) .Ile nocy miałam nieprzespanych przez ból- to nie da się zliczyć. Brałam różne leki , łącznie z antybiotykami, miałam przeprowadzone różne badania i nie dawało to rezultatu. Lekarka z pierwszego kontaktu powiedziała , że takie będę mieć problemy do końca życia z małymi przerwami ( podleczenia). Wreszcie dała skierowanie do gastrologa.Znalazłam sie w centrum onkologicznym u gastroenerologa. Zrobiono mi gastroskopie i kolonoskopię.Pobrano wycinki, zmian nowotworowych nie wykryto. Dostawałam różne leki , coraz to silniejsze., które pomagały tylko na krótka metę.Tak było do stycznia b.r. Przypomniałam sobie o tej metodzie i zaczęłam czytać różne artykuły i książki. Postanowiłam spróbować zastosować urynę u siebie. Zaznaczam , że od 2 lat nie jem mięsa i wędlin. Nie jestem wegetarianką a organizm sam mi to odrzucił. Zaczęłam smarować okolice żołądka, dwunastnicy, wąroby i cały brzuch uryną ze środkowego strumienia. Po krótkim czasie uryna wysychała,, Zapewniam , że nie bylo czyć . Po jakimś czasie ( nawet po godzinie ) myłam sobie brzuch. I tak robiłam to 3-4 razy na dzień. Nikt w domu nie wiedział o tym, nawet nie podejrzewano .Pierwszego i drugiego dnia jeszcze miałam zgagi , które były słabsze i po kilku minutach ustępowały bez leków. Jak zaczęłam smarowanie - to odstawiłam wszystkie leki.Zgagę , coraz to słabszą miałam tak do 5 dnia kuracji , bóle żołądka ustąpiły. I o dziwo nie brałam leków, i coraz to lepiej się czułam. Unormował się stolec. Noce przesypiałam. I po miesiącu mój mąż był zdziwiony ,że przestałam chorować, że śpię i jem bez wymiotów.Myślał, że wreszcie lekarzowi udało sie trafić w lekarstwo. Dopiero powiedziałam - co mi pomogło. Był zaskoczony. Uważał, że powinno być czuć moczem a nie było. I jesze jedno . Siedem lat temu miałam usuwany woreczek żółciowy, po nim została brzydka sinoczerwona blizna o grubości ok, 1cm, która mnie przy dotyku bolała. żadne kremy i maście nie pomagały , żeby zlikwidować tą brzydotę.A mam ciało , że po skaleczeniu goi mi sie szybko i nie zostawia prawie śladów. A ta blizna była straszna . Przy smarowaniu brzucha uryną ,( ta blizna też była smarowana) blizna po ok 14 dniach zrobiła mi się czerwona, zaogniła mi sie strasznie , aż sie przestraszyłam, w miejscach gdzie były szwy zrobiły się kropy czerwone o śr. ok 3 mm.Ale dalej smarowałam , i co sie okazało, że w tych miejscach , gdzie były szwy zaczęło mnie kłuć i wychodziły czarne kawałki nici , o dł. ok. 2 mm, które się wykruszały. Dzisiaj już blizna znacznie zbladła, nie boli mnie i zrobiła sie delikatniejsza i cieńsza.Żołądek mnie nie boli, jem nawet cebulę surową , co kiedyś było niemożliwe. Mogłam zrobić sobie kurację z sokiem cytryny ( przez 10 dni piłam na czczo sok z cytryny , 1- go dnia 1 cytryna i tak do 5-go i 6 -godnia = 5 cytryn a nastepnie zmniejszałam ilość do jedne cytryny.Soku z 5 cytryn była cała szklanka) i nic mi nie było. A przedtem nie mogłam napić się herbaty czy wody z odrobią soku z cytryny.Teraz smaruje sobie tylko raz dziennie , rano.I to mi pomaga.
Morał jest taki - że jeżeli człowieka przyciśnie choroba- to będzie próbować innych niekonwencjonalnych metod . wszystko , żeby cieszyć się życiem.Miałam do wyboru albo wyhodować sobie raka ( bo to mi groziło) albo podjąc próbe z uryna. I jeszcze dodam , ze najdroższe kremy zawierają w sobie mocznik ( z uryny a nie synteytyczny).
Wiem , że wiele osób , które to przeczytają będą się wyśmiewać, ale mnie to nie obchodzi - bo mi urynka pomogła.I nie tylko mnie.I pomaga nie tylko na to.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 18-09-2007, 16:31
Sławek's Avatar
Sławek Sławek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 9
Domyślnie

to ciekawe co napisałać, ale mi jakoś w takie terapie nie chce się wierzyć :[
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 18-09-2007, 19:54
Magro's Avatar
Magro Magro jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 55
Domyślnie

mnie pomagały też tabletki na uspokojenie /relanium/, a przede wszystkim rzucenie palenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 25-05-2012, 10:04
elisa1953's Avatar
elisa1953 elisa1953 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Gliwice
Posty: 26
Domyślnie

Witam.
Od dłuższego czasu miałam zgagi więc muszę brać tabletki osłonowe.Na jakiś czas miałam ulgę,ale przyjmuję wiele innych zaleconych leków na inne z chorzenia to osłona nie działa.
Od miesiąca miewam silne bóle żołądka które nie umiem wytrzymać.Dzisiejszej nocy męczyłam się aż do rana.
Poradźcie,co można wziąć doraźnie aby zadziałało?
Zwłaszcza że do lekarza mogę iść dopiero w poniedziałek.
Czy to może być wrzód żołądka?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 03-06-2012, 11:20
swistak2112's Avatar
swistak2112 swistak2112 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pruszków
Posty: 254
Domyślnie

Cytat:
Napisał elisa1953
Witam.
Od dłuższego czasu miałam zgagi więc muszę brać tabletki osłonowe.Na jakiś czas miałam ulgę,ale przyjmuję wiele innych zaleconych leków na inne z chorzenia to osłona nie działa.
Od miesiąca miewam silne bóle żołądka które nie umiem wytrzymać.Dzisiejszej nocy męczyłam się aż do rana.
Poradźcie,co można wziąć doraźnie aby zadziałało?
Zwłaszcza że do lekarza mogę iść dopiero w poniedziałek.
Czy to może być wrzód żołądka?

Zgaga to zapalenie przełyku wywołane zarzucaniem kwasem solnym okolic wpustu żołądka. Zatem pomóc może albo zmniejszenie kwasowości w żołądku, albo mniejsza produkcja kwasu solnego, albo szybsze opróżnianie żołądka z treści pokarmowej, co zmniejsza stymulację komórek okładzinowych do produkcji kwasu.
Doraźne zmnieszenie kwasowości w domu to podanie środków które mogą zneutralizować kwas solny. Najpowszechniej stosowaną metodą jest płaska łyżeczka sody oczyszczonej rozpuszczona w pół szkalnki wody. Pomóc mogą leki apteczne np. Alugastrin i podobne.
Zmniejszenie produkcji kwasu to leki blokujące receptor H2 (bez recepty Ranigast, Famidyna) lub silniej działajace blokery pompy protonowej (bez recepty np. Bioprazol BIO). Hamują wydzielanie kwasu solnego i zobojętnianie jego nie jest konieczne.
Poprawa perystaltyki- leki są tu z przepisu lekarza np. Metoclopramid.

wszystkie dodatkowe leki należy konsulować z lekarzem, jeśli leczy się u niego inne choroby (ogólnie przyjmuje inne leki z przepisu lekarza). Wizyta u lekarza jest zatem niezbędna, gdy zgaga jest dokuczliwa lub trwa dłużej. Długotrwała zgaga może powodować ciężkie zapalenie przełyku a to może skutkować rozwojem przełyku Barretta, który jest stanem przedrakowym!.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 23-07-2012, 12:35
Maderro's Avatar
Maderro Maderro jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Posty: 2
Domyślnie

Bardzo możliwe, że zaczynają ci się wrzody, albo po prostu masz zwykłą niestrawność. Też miewam tak raz na pół roku. Mam w rodzinie lekarza i kiedy zapytałem się go czy muszę zrobić jakieś badania to stwierdził, że mam bardziej wrażliwy żołądek, i że to raczej nie są wrzody. Powiedział mi, żebym wziął Ranigast albo jakieś inne leki na tego typu dolegliwości ( znajdziesz chociażby na http://www.am24.pl/baza-lekow).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 20-08-2012, 00:00
alabuk4 alabuk4 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: rzeszów
Posty: 1
Domyślnie

Niestety ale powtórzę to co poprzednicy. Wizyta u lekarza jest konieczna. Może to tylko niestrawność? Pamiętaj, nieleczone wrzody pękają, co może doprowadzić do śmierci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 20-08-2012, 01:02
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Z owrzodzeniem Zółądka a teraz po latach dwunastnicy borykam się od Dziecka.
Teraz w wieku starczym znowu dopadło mnie!!!
Sama nie wiedziałam co mnie boli,uporczywe Zgagi,nocne,
Bóle w nadbrzuszu i podbrzuszu,biegunki,ogólne rozstrojenie organizmu,kaszel,plucie -krwawe.
Nikt nie umiał mnie wytłumaczyć u Lekarza dlaczevgo ja Pluję na żółto-brązowo-Krwią.
Byłam tak zdziwiona a wędrowałam po wielu Lekarzach Prywatnie, bo nasz Rodzinny \,zabrał Kuper i poszedł do NIEBA.
Nie pytał mnie o pozwolenie i tak się rąbnęło.
Po wielu Antybiotykach mój Organizm odmówiła posłuszeństwa.10 antybiotyków a za 6 tygodni 23 Tabletki.Doxycykliny i Nobaxinu 500.
Nie pomogło.....
Wreszcie dosłałam Skierowanie do Laryngologa iiiiiiiiiiiii
Po badaniu Laryngolaga,otrzymałam taki specyfik do płukania a był to znowu antybiotyk."Nostatyna"czy jakoś.
Uczulenie i Gęba opuchnięta a Jendzor różowy i bardzo wrażliwy.'Odstawiono.
Czekałam u Laryngolożki na konsultację co ze mną zrobić.
Najlepiej Łeb uciąć i tyle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pO TYM DŁUGIM CZEKANIU...
P.Dochtor obejrzała móje gardło i zapelniony przełyk tą wstrętną flegmą i PYTANIE''
P,psze Pani ma Pani chory Żółądek,
Potwierdzam??? Ma Pani Reflux połączony z H-Becter Pylorii.
To sprawa Gastrologa.
Pomogę Panii.
Przepisała Lekarstwa.
Wzięłam i po czterech Dniach jakbym odżyła z Trumny.
To tylko namiastka tego co musże załatwić.
Reflux to zaraza a te same objawy jak;
choroba Serce,
ucisk na mostku,'
Zgaga,
Bóle brzucha;
Przemarsze wojsk-BIegunki,
I co najgorsze.
Weżcie to co ja Wam napisałam a stwierdzicie że dobra Informacja i opowieść u Lekarza daje pozytywne Reakcje Leczenia..
Pozdrawiam miło.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.