menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 12-01-2006, 01:04
Anonymous Anonymous jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Posty: 43
Domyślnie zdrowie seniora


jak sie czujecie seniorzy??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 04-05-2006, 16:26
Anonymous Anonymous jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Posty: 43
Domyślnie Re: zdrowie seniora

Cytat:
Napisał Anonymous
jak sie czujecie seniorzy??

tylko żeby nam lekarze zdrowia nie zabierali
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 20-06-2006, 14:27
Anonymous Anonymous jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Posty: 43
Domyślnie pozdowienia dla uzytkownikow strony

cieszę sie .ze jet tu strona dla doroslych ktorzy czuja sie jeszcze mlodo. Pozdrawiam . Maria
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 10-07-2006, 09:26
Renata Renata jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Posty: 4
Domyślnie

Odwiedzam tę stronkę z racji wieku, bo tego już niestety nie zmienię :roll: ale z nazwą siebie seniorką nie zbyt się utożsamiam, już wolę emerytkę bo obecne emerytki czasami są bardzo młode (szczególnie te uprzywilejowane :wink: )
Ze zdrowiem nie mam kłopotów (puk, puk w niemalowane), lekarzy odwiedzam rzadko, ale sama stosuję różne metody podtrzymania zdrowia i chyba się udaje. Wierzę w zioła, wszak znane są znacznie wcześniej od leków syntetycznych, oczywiście nie podważam znaczenia medycyny akademickiej, ale jeśli chodzi o profilaktykę to bardziej przemawia do mnie medycyna niekonwencjomalna. A jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 22-07-2006, 00:18
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie Zdrowie

W medycynę niekonwencjonalną nie bardzo wierzę, w tą akademicką zresztą też. Bogu dziękować, że poza kłopotami z kręgosłupem nic mi nie dolega, choć wiek mój, jak mawiają moi koledzy,to kilka lat mniej jak węgiel kamienny.
Szczerze mówiąc, to nie stosuję żadnych diet, jem niezbyt zdrowo, alkoholu za kołnierz nie wylewam, no tylko od 15 lat nie palę.
Myślę, że najważniejsze jest nastawienie do życia. Trzeba chcieć żyć, być w ruchu, coś robić, udzielać się gdzieś, no właśnie usiąść przy koputerze, czegoś nowego się nauczyć, na przykład jakiegoś języka obcego.
Wszystkim życzę dużo zdrówka i poczucia humoru.
Człowiek ma tyle lat, na ile się czuje.


On.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 30-09-2006, 00:54
ryszarda ryszarda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 21
Uśmiech

Cytat:
Napisał Renata
Odwiedzam tę stronkę z racji wieku, bo tego już niestety nie zmienię :roll: ale z nazwą siebie seniorką nie zbyt się utożsamiam, już wolę emerytkę bo obecne emerytki czasami są bardzo młode (szczególnie te uprzywilejowane :wink: )
Ze zdrowiem nie mam kłopotów (puk, puk w niemalowane), lekarzy odwiedzam rzadko, ale sama stosuję różne metody podtrzymania zdrowia i chyba się udaje. Wierzę w zioła, wszak znane są znacznie wcześniej od leków syntetycznych, oczywiście nie podważam znaczenia medycyny akademickiej, ale jeśli chodzi o profilaktykę to bardziej przemawia do mnie medycyna niekonwencjomalna. A jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?

Zdecydowanie popieram korzystanie z medycyny niekonwencjonalnej.
Czasami jednak bywam w Przychodni Lekarskiej.
Po błyskawicznej wizycie otrzymuję receptę.
Kupuję przepisane leki, czytam ulotki i...włosy stają dęba
na wiadomość jakie mogą nastapić działania niepożądane.
I co robię? - Odstawiam te leki.
Sięgam do sprawdzonych sposobów domowych i (jak widać)
jeszcze żyję.
Klubowiczom życzę dobrego zdrówka!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 01-10-2006, 00:35
Marian Marian jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Posty: 4
Domyślnie witalność na stare lata

A ja tam po prostu staram się prowadzić aktywne życie, mimo zaawansowanego wieku. :-)
Poza tym zamiast medycyny niekonwencjonalnej wolę sobie pić ziółka.
A profilaktycznie biorę sobie takie preparaty bio-zdrowie, głównie dobrą pracę serca, czasem ochronę wątroby, bo jak się coś zje tłustego, to człowieka wali pod żebrami.
a teraz widziałem, że stronę zrobili http://www.bio-zdrowie.pl
powiem żonie, wyśle przepis, to może wygramy tą wycieczkę.

pozdrawiam

Marian K.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 16-10-2006, 19:08
aga aga jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Posty: 2
Uśmiech Niewiarygodne!!!

Sluchajcie wszyscy! Poznalam ostatnio wspaniala strone o zdrowiu www.klinika-zdrowia.com jest tam bardzo wiele informacji na temat naturalnych dodatkow zywieniowych firmy Nutrilite. Jest tam rowniez mowa o Analizie pierwiastkowej wlosow, dzieki ktorej mozemy sie dowiedziec co sie dzieje w naszym organizmie. Poprzez te analize badany jest typ naszego metabolizmu oraz proporcje pierwiastkow w naszym organizmie. Przykladowo proporcja Ca/Fe mowi o funkcji watroby albo np. niedobor chromu u mezczyzn powoduje tendencje do zawalow a u kobiet tendencje do tycia... Zrobilam sobie te analize i powiem Wam, ze jestem ZACHWYCONA z rezulatatow! Poniewaz mialam problemy z sercem, bralam na to lekarstwa z apteki. W tej chwili, po zrobieniu analizy i zastosowaniu tego, co przepisali mi doktorzy nie biore zadnych lekow i czuje sie swietnie! Polecam to kazdemu bez wyjatku, aby dowiedziec sie co tak naprawde sie dzieje w naszym org. Chodzi o to zeby znalezc przyczyne, a nie usuwac skutki jak to sie robi w naszej "kochanej" medycynie... Mam bezposredni dostep do ludzi, ktorzy wiedza bardzo wiele na ten temat, wiec wszelkie pytania mozecie kierowac do mnie Pozdrawiam i zycze duzo zdrowia!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 17-10-2006, 01:32
Bates's Avatar
Bates Bates jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Miasto: łódzkie
Posty: 57
Domyślnie

Jakoś nie wierzę produktom firmowanym przez Amway. Ciekawe co lekarze na ten temat. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 17-10-2006, 14:02
aga aga jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Posty: 2
Domyślnie

Nie musisz wierzyc firmie, ale produktom, ktore ma w swojej ofercie. Uzywam tych dodatkow zywieniowych, wiec wiem co daja i wiem, ze sa rewelacyjne. A oto krotka historia firmy z artukulu: "Firma Nutrilite od ponad 60 lat przewodzi w dziedzinie zdrowego odżywiania i innowacji w tym zakresie. Założyciel Nutrilite Carl F. Rhenborg zainteresował się odżywianiem i wpływem diety na zdrowie gdy mieszkał w latach 1915 – 1927 w Chinach. Podczas tego pobytu miał możliwość obserwować rezultaty słabego odżywiania wśród ludzi i wówczas narodziła się u niego idea stworzenia plantacji produkujących suplementy wzbogacające dietę.
Po powrocie do USA w 1927 roku, założył w Kaliforni laboratorium na wyspie Balboa, by rozpocząć poszukiwania właściwych odmian roślin i diety i spełnić swoje marzenie.
Po kilku latach eksperymentów, w 1934 roku Rhenborg rozpoczął produkcję pierwszych w świecie suplementów wielowitaminowo-mineralnych. Początkowo nosiły one nazwę Witamin Kalifornijskich, w 1939 roku zmieniona ona jednak została na Nutrilite."
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 18-10-2006, 14:25
Bates's Avatar
Bates Bates jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Miasto: łódzkie
Posty: 57
Domyślnie

A można dostać te witaminki w aptekach?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 27-10-2006, 20:49
godi's Avatar
godi godi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: suwalszczyzna
Posty: 31
Domyślnie zdrowie seniora

Widzę, że dużo wiecie o ziołach, może ktoś wie o leczeniu guzków tarczycy ? gdyby nie to paskudztwo na tarczycy - to jak na leciwą babcię jestem ciągle zabiegana, jedyne wytchnienie to działka w pobliżu jeziora (ciągle jest tu coś robić) i te urzekające widoki, to jest mój "RAJ NA ZIEMI" - szkoda umierać. Pozdrowienia wszystkim seniorom - przesyła godi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 05-02-2007, 15:59
aleksa5's Avatar
aleksa5 aleksa5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Polkowice,Dolny Sląsk,Polska
Posty: 820
Domyślnie

Zdrowie,ach te zdrowie. "Zdrowia w aptece się nie kupi-na nie trzeba zapracować"!!!!, a zyjąc zgodnie z naturą,nasz organizm leczy się się i odmładza sam. Stworzono silnie działające lekarstwa i doskonałą technikę medyczną, nadal chorujemy. Im bogatszy kraj, tym cięższe i bardziej wyrafinowane w nim choroby.Dzieje się tak,ze nie mozna wyprodukować lekarstwa przeciwko nawykowi obfitego jedzenia, małej ruchliwości i nieprawidłowemu oddychaniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 13-04-2007, 17:12
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

aga ,z twojego postu wieje mi swiezo nawrocona akwizytorka Amwaya ...serdeczne wyrazy wspolczucia
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 13-04-2007, 19:07
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Po co sztuczne preparaty-mamy miód,czosnek,orzechy,siemię lniane,polskie owoce i warzywka z działki a do tego dużo ruchu, optymizmu...samo zdrowie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 29-06-2007, 14:28
Ewa54 Ewa54 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 6
Domyślnie

witajcie
Zgadzam się z tym, że najlepsze dla naszego zdrowia sa naturalne produkty. Mam kłopoty z cholesterolem i dlatego zajadam się czosnkiem, do obiadu piję kieliszek czerwonego wina.. staram się ograniczyć tłuszcze zwierzęce. Ostatnio lekarz polecił mi margarynę pomagającą obnizyć poziom złego cholesterolu - Florę pro.activ -coraz bardziej jestem przekonana do niej.
pozdrawiam
dużo zdrowia życzę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 29-06-2007, 15:11
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Witaj Ewuniu.Robie to samo co Ty,ale efektów jakos nie widac.Dopiero mnie p.doktor endokrynolog oświeciła,że dokad nie zaczne leczyć tarczycy to poprawy nie bedzie.Niedawno dowiedzialam sie,ze mam kłopoty z tarczyca.Jestem w tarkcie badań.Mam nadzieję,ze będę mogla ja leczyc i wszystko powolutku wroci do normy.Serdecznie pozdrawiam i miłego dnia zyczę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 29-06-2007, 15:35
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

wydaje mi sie ze te tluszcze gleboko utrwaldzalne nie sa najlepszym rozwiazaniem dla poziomu cholesterolu.Maslo?-sama nie wiem ale chyba jednak najlepsze.sprobujcie w die cie nie laczyc weglowodanow bialek i tkuszczu-to daje wyniki.Ale musi byc kontrola dietetyka i lekarza bo jezeli jest to cholesterol uwarunkowany genetycznie ,to niestety musi byc lek.I tego dobrego cholesterolu musi byc 1/3 calosci masz np.400 i HDL jest 200 lub 300 to jest swietny wynik .HDL nie odklada sie w naczyniach LDL tak.WAzne sa trojglicerydy-tez musza byc niskie.Ja sie tak wymadrzam ale jestem neurologiem i na codzien mam do czynienia z ta cholerna miazdzyca i jej skutkami.Powodzenia Babciela
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 29-06-2007, 15:42
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Dziękuje Babcielu za rady.Od dawna nie łącze węglowodano z tłuszczami i białkami.W zasadzie jestem weganka,biore leki na zbicie cholesterolu i triglicerydów a wyniki tego leczenia mierne,a watróbka powoli siada.Zobaczymy co sie bedzie działo jak zostanie zdiagnozowana tarczyca i ewentualne jej leczenie.Cieszsę sie ,ze jestes z nami i jak Ty to mówisz "wymadrzasz sie".Wiesz co mówisz.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 29-06-2007, 16:00
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Dziekuje i pozdrawiam.Znowu cos z mojej dzialki.Przy nadczynnosci tarczycy cholesterol niski przu niedoczynnosci wysoki,ale to n ie regula.Istotnie uregulowanie pracy tarczycy daje poprawe wyniku cholesterolu.Pa ide zdrzemnac sie kapke bom sie narobila,zbieralam wisnie i wekowalam>Babciela
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Praca i zdrowie kamilak102 Praca, wolontariat 19 14-04-2023 15:47
Sport to zdrowie - rower nollewska Hobby, pasje 46 30-03-2013 00:37
sport to zdrowie ;) Mirosław Hobby, pasje 36 01-04-2012 13:33
Śmiech to zdrowie. Melissa Profilaktyka i zdrowy styl życia 28 07-10-2008 16:31
Zdrowie a pora roku admin Profilaktyka i zdrowy styl życia 6 20-05-2008 12:08

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.