menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #121  
Nieprzeczytane 04-09-2010, 21:33
Traviata Traviata jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: RP
Posty: 28
Domyślnie

Człowiek się zużywa..serce też To, co kiedyś było miłością nastolatków i namiętnością dorosłych z czasem chyba wygasa i bledne. Tak to odczuwam. Trudno żyć tylko poczuciem obowiązku i żywić duszę okruchami wspomnień, prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #122  
Nieprzeczytane 04-09-2010, 21:36
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

to po cholere małżenstwa w ogóle
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123  
Nieprzeczytane 04-09-2010, 21:51
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Cytat:
Napisał toy
to po cholere małżenstwa w ogóle
No właśnie toy - córka zadała mi takie samo pytanie !
Może młodzież ma rację,skoro moda na single się rozwija...???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #124  
Nieprzeczytane 04-09-2010, 21:57
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

no bo u mnie tak:
wspólna kasa - on nie zarabia...
wspólne wyro - zapomnijcie... od dawna
co tam było 3??
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125  
Nieprzeczytane 05-09-2010, 08:27
antek3 antek3 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Adamów
Posty: 107
Domyślnie

Cytat:
Napisał toy
to po cholere małżenstwa w ogóle

Cytat:
Napisał uka
No właśnie toy - córka zadała mi takie samo pytanie !
Może młodzież ma rację,skoro moda na single się rozwija...???


Małżeństwo to również akt prawny zawierany aby zobowiązać dwoje ludzi wobec siebie. Żona nie dostanie spadku po mężu bez aktualnego aktu małżeństwa i odwrotnie. Bez tej bumagi czasami traci się spory życiowy dorobek, a czasami zyskuje dorobek bez współżycia.
Pożądanych układów i stosunków w małżeństwie nikt za nas nie załatwi jeśli nie zrobimy tego sami. A, że wiele osób uwielbia masochizm to trwają w toksycznych związkach latami...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126  
Nieprzeczytane 05-09-2010, 08:53
Traviata Traviata jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: RP
Posty: 28
Domyślnie

Czy masochizm każe trwać w związku....chyba nie tylko. Jest jeszcze przyzwyczajenie, układy rodzinno towarzyskie, jakaś taka "wygoda" emocjonalna i chyba lęk przed nowymi wyzwaniami. Z drugiej strony kusi ciekawość, pociągają wyzwania i motywuje fakt, że już niewiele czasu zostało a jeszcze jakiś prezent człowiekowi może od świata się dostać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127  
Nieprzeczytane 05-09-2010, 09:45
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał andre
Małżeństwo to również akt prawny zawierany aby zobowiązać dwoje ludzi wobec siebie. Żona nie dostanie spadku po mężu bez aktualnego aktu małżeństwa i odwrotnie. Bez tej bumagi czasami traci się spory życiowy dorobek, a czasami zyskuje dorobek bez współżycia.
Pożądanych układów i stosunków w małżeństwie nikt za nas nie załatwi jeśli nie zrobimy tego sami. A, że wiele osób uwielbia masochizm to trwają w toksycznych związkach latami...
Ha ha ha papierek (akt małżeństwa) zobowiązuje do miłości i szacunku BREDNIA. Spadek? to dla niego trwać w niechcianym związku? BREDNIA Spadek dostaje sie przez testament. Samotnej matce łatwiej (czasem) umieścić dziecko w przedszkolu. Jak wszędzie jest wiele za papierkiem i wiele argumentów przeciw. Wybór należy do zainteresowanych stron. to nie te czasy gdy mieszkanie na "kocą łapę" było wyklinane przez wszystkich
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #128  
Nieprzeczytane 05-09-2010, 09:57
gagunia's Avatar
gagunia gagunia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 177
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Ha ha ha papierek (akt małżeństwa) zobowiązuje do miłości i szacunku BREDNIA. Spadek? to dla niego trwać w niechcianym związku? BREDNIA Spadek dostaje sie przez testament. Samotnej matce łatwiej (czasem) umieścić dziecko w przedszkolu. Jak wszędzie jest wiele za papierkiem i wiele argumentów przeciw. Wybór należy do zainteresowanych stron. to nie te czasy gdy mieszkanie na "kocą łapę" było wyklinane przez wszystkich
jak w każdej dyskusji są głosy za tym aby wyzwolić się z samotności w małżeństwie i głosy tych którzy doszukują się przeszkód aby zrobić krok i się z tej samotności wyzwolić ...jeśli już nie ma szans na to aby to zmienić.Ja też doszukiwałam się "przeszkód" które by nie pozwoliły się z tej samotności wyzwolić,kiedy ona zawitała w małżeństwie.Szczęśliwie udało się na chwilę stracić ten "zdrowy rozsądek",i dziś wiem że to było słuszne posunięcie....to co sobie wyrzucam to tylko to, że tak długo czekałam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129  
Nieprzeczytane 05-09-2010, 16:29
antek3 antek3 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Adamów
Posty: 107
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Ha ha ha papierek (akt małżeństwa) zobowiązuje do miłości i szacunku BREDNIA. Spadek? to dla niego trwać w niechcianym związku? BREDNIA Spadek dostaje sie przez testament. Samotnej matce łatwiej (czasem) umieścić dziecko w przedszkolu. Jak wszędzie jest wiele za papierkiem i wiele argumentów przeciw. Wybór należy do zainteresowanych stron. to nie te czasy gdy mieszkanie na "kocą łapę" było wyklinane przez wszystkich

Aleś Tadeusz odpicował wypracowanko. Naprawdę jestem pod wrażeniem. Musiało Cię to sporo trudu kosztować. Szczególnie ten pomysł pisania bredni dużymi literami...
A spadek należy się i bez testamentu jeśli jest akt małżeństwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130  
Nieprzeczytane 05-09-2010, 17:07
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał andre
Aleś Tadeusz odpicował wypracowanko. Naprawdę jestem pod wrażeniem. Musiało Cię to sporo trudu kosztować. Szczególnie ten pomysł pisania bredni dużymi literami...
A spadek należy się i bez testamentu jeśli jest akt małżeństwa.
Masz rację pisałem z trudem kilka godzin bom przecież niepiśmienny W testamencie można współmałżonka kopnąć w zadek uzasadniając czemu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131  
Nieprzeczytane 05-09-2010, 17:43
antek3 antek3 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Adamów
Posty: 107
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Masz rację pisałem z trudem kilka godzin bom przecież niepiśmienny W testamencie można współmałżonka kopnąć w zadek uzasadniając czemu.

Przypadki wydziedziczenia są przewidziane prawem, jeśli nie zachodzą w rzeczywistości to kopnąć w zadek można tylko siebie za niewiedzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132  
Nieprzeczytane 05-09-2010, 17:52
Traviata Traviata jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: RP
Posty: 28
Domyślnie

Spadek, testament, zachowek, kasa, majątek.... A jakby tak zabrać tylko walizeczkę z jedną zmianą bielizny (hihihi..przypomniała mi sie taka piosenka rajdowa:
"Jej bagaz się składał wyłącznie z niewielkiej siateczki
w siateczce tej miała na zmianę wyjściowe majteczki
Paloma, Paloma...")
z jedną parą butów, ulubiona książką i z jedna kartą kredytową.
I spróbować od nowa Jest już doświadczenie, mądrość życiowa i luz. Nic już człowiek nie musi, geny jak strzała w przyszłość wysłane a bieżące potrzeby niewielkie. Ktoś ma takie doświadczenia za sobą może?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133  
Nieprzeczytane 05-09-2010, 17:52
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Z wątku o samotności w małżeństwie powstał wątek o prawach dziedziczenia. Nie chcem udawadniać kwadratury kola (pisownia celowa analfabety )
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134  
Nieprzeczytane 05-09-2010, 18:04
Traviata Traviata jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: RP
Posty: 28
Domyślnie

To chyba dlatego skupiono się na ew. dziedziczeniu, że wielu współmałżonka "oczyma wyobraźni" już na marach widzi. Oby bez wzajemności
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135  
Nieprzeczytane 05-09-2010, 20:36
antek3 antek3 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Adamów
Posty: 107
Domyślnie

Cytat:
Napisał viola_szy
To chyba dlatego skupiono się na ew. dziedziczeniu, że wielu współmałżonka "oczyma wyobraźni" już na marach widzi. Oby bez wzajemności

Nie, na pewno nie dlatego.

Każdy problem, każdy człowiek widzi zwykle inaczej bo przykłada go do siebie. Tu odbywa się jedynie wymiana poglądów. Przypuszczam, że owe poglądy tyle samo mogą zaszkodzić co i pomóc.
Problem samotności w małżeństwie jest jak widać z ww. wpisów szanownych seniorek wciąż uciążliwy dla wielu osób. I chyba bardziej dręczy kobiety niż panów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136  
Nieprzeczytane 05-09-2010, 21:55
Traviata Traviata jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: RP
Posty: 28
Domyślnie

Słusznie, kobiety chyba mają zbyt wiele skrupułów przed drastycznymi rozwiązaniami. Wiem, że zbyt dogłębna analiza problemu wygasłego związku to tylko strata czasu. Jednak pochopne zatrzaśnięcie drzwi...a co za tymi drzwiami?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #137  
Nieprzeczytane 07-09-2010, 09:56
antek3 antek3 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Adamów
Posty: 107
Domyślnie

Cytat:
Napisał viola_szy
Słusznie, kobiety chyba mają zbyt wiele skrupułów przed drastycznymi rozwiązaniami. Wiem, że zbyt dogłębna analiza problemu wygasłego związku to tylko strata czasu. Jednak pochopne zatrzaśnięcie drzwi...a co za tymi drzwiami?


Po wygaśnięciu jednego związku trzeba budować drugi właśnie po głębokiej analizie. Analiza to nie strata czasu tylko nauczka na przyszłość.
Za tymi drzwiami bywa czasami nowy świat...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #138  
Nieprzeczytane 07-09-2010, 15:08
Traviata Traviata jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: RP
Posty: 28
Domyślnie

A może ostatnie dekady życie należy spędzać samotnie? Dawniej (czyli w czasach, gdy tworzyły się wzorce zachowań typu małżeństwo czy rodzina w szerokim tego słowa znaczeniu) średnia wieku nie sięgała 70-tki. Być singlem w wieku 25-30 lat to jednak pewne ryzyko - można przegapić najlepszy czas prokreacyjny. Zostać singlem w wieku emerytalnym to wygoda bez zobowiązań
Odpowiedź z Cytowaniem
  #139  
Nieprzeczytane 07-09-2010, 15:44
Jolina's Avatar
Jolina Jolina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Koronowo
Posty: 25 105
Domyślnie

Violu-szy, gdybym była singlem, to też bym tak powiedziała.
Zgadzam się z Tobą co do joty.Można wtedy zarządzać swoim życiem , bez oglądania się na drugą połówkę bez wyrzutów sumienia.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #140  
Nieprzeczytane 07-09-2010, 16:01
zenio zenio jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 293
Domyślnie

Cytat:
Napisał viola_szy
A może ostatnie dekady życie należy spędzać samotnie? Dawniej (czyli w czasach, gdy tworzyły się wzorce zachowań typu małżeństwo czy rodzina w szerokim tego słowa znaczeniu) średnia wieku nie sięgała 70-tki. Być singlem w wieku 25-30 lat to jednak pewne ryzyko - można przegapić najlepszy czas prokreacyjny. Zostać singlem w wieku emerytalnym to wygoda bez zobowiązań

Oj nie prawda, że prokreacja jest tylko dla młodzieży... Ja właśnie ożeniłem się i zamierzam korzystać z prokreacji nagminnie. Słyszałem też, że wielcy ludzie tego świata mają wiekowych ojców!!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
kłótnie w małżeństwie z długim stażem michal123 Miłość, przyjaźń, związki, samotność 24 21-11-2011 17:36
Samotność może przyśpieszać procesy starzenia - komentarze AnnaHelena Ogólny 52 07-11-2010 14:53
......Samotność ...cz. II tar-ninka Miłość, przyjaźń, związki, samotność 515 05-04-2010 12:13
samotność tar-ninka Miłość, przyjaźń, związki, samotność 503 29-06-2008 20:00

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:54.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.