menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 11-03-2009, 13:45
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie Ataki na POLSKI KOSCIOL KATOLICKI !


Czy seniorzy tego portalu zauwazaja ataki na religijnosc Polakow ,na walke z Kosciolem i chrzescijanstwem w Polsce ?
  #2  
Nieprzeczytane 11-03-2009, 16:33
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Pierwssze słyszę, Asenior ! To raczej KRK,wg. mnie, atakuje strefę pro-profanum ? W radiu i tv.
  #3  
Nieprzeczytane 11-03-2009, 19:24
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Czy seniorzy tego portalu zauwazaja ataki na religijnosc Polakow ,na walke z Kosciolem i chrzescijanstwem w Polsce ?

Ja zauważam .Ale wiesz ,Senior,są nieprawidłowości .
Oczywiście ,nie tak jak za Henryka VIII w Anglii,gdzie za wejście do nieba się płaciło ,ale zawsze .
Jednak ,księża powinni włączyć hamulec w dzisiejszych czasach , bo owieczki mało wełny mają ostatnio .

Oczywiście nie uogólniam .
Mój proboszcz jest dusza człowiek .Przede wszystkim - człowiek.
  #4  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 11:04
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Nie uważam aby u nas była walka z kościołem i dyskryminacja wierzących. Krytyka działalności organizacji kościelnych, partii czy poszczególnych "oficjałow" jest ozdrowieńcza dla nich, bowiem nie można tolerować nieprawidłowości gdziekolwiek by one miały miejsce. Nietykalni zawsze czynią najwięcej zła. Władza demoralizuje, a władza absolutna demoralizuje absolutnie. Mamy tego aż nadmiar przykładów. Krytyka jest więc lekarstwem przeciw demoralizacji i nazwałabym ją walką. Wanda
  #5  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 11:12
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Och, pominęłam małe słowo "nie"w ostatnim zdaniu. Powtórzę więc " Krytyka jest więc lekarstwem przeciw demoralizacji i nie nazwałabym ją walką. Przepraszam. Wanda
  #6  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 12:21
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK

Cytat:
Napisał wankabor
Och, pominęłam małe słowo "nie"w ostatnim zdaniu. Powtórzę więc " Krytyka jest więc lekarstwem przeciw demoralizacji i nie nazwałabym ją walką. Przepraszam. Wanda
Również nie zauważyłam ataków na kościół, krytykuje się ludzi kościoła jeżeli zaistnieje taka potrzeba.
  #7  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 19:59
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Zwracam uwagę : Kościół to wspólnota wiernych i ich duchowieństwa.
Odnoszę wrażenie - w tym pojęciu - ataki są ewidentne, w postaci pomówień bez podania dowodów /wyroki sądu czy chociażby źródła wiadomości/.
Wyśmiewanie się z ludzi przyznających się do Radia Maryja, czy z ludzi popierających działalność duchowieństwa w różnych dziedzinach - jest atakiem na religijność chrześcijańską.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
  #8  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 20:07
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Senior A.P. przeczytaj ciekawy post na tym blogu, wiele dowiesz się na interesujący Cię temat. http://wiadomosci.onet.pl/blogi/3685...orum-blog.html
  #9  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 20:36
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
Zwracam uwagę : Kościół to wspólnota wiernych i ich duchowieństwa.
Odnoszę wrażenie - w tym pojęciu - ataki są ewidentne, w postaci pomówień bez podania dowodów /wyroki sądu czy chociażby źródła wiadomości/.
Wyśmiewanie się z ludzi przyznających się do Radia Maryja, czy z ludzi popierających działalność duchowieństwa w różnych dziedzinach - jest atakiem na religijność chrześcijańską.
Proszę poczytać
http://www.google.pl/search?q=duchow...nt=firefo x-a
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #10  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 21:09
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Przykre to są dla mnie wspomnienia ale nikt mnie nie zna i tu mogę ujawnić sama byłam objektem westchnień nieżyjącego już księdza który uczył mnie religii.I od tego czasu unikam ich jak ognia chociaż uraz mi został i teraz nic mi nie grozi (nie ten wiek)
  #11  
Nieprzeczytane 12-03-2009, 21:27
medyk50 medyk50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Pruszkow
Posty: 14
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Czy seniorzy tego portalu zauwazaja ataki na religijnosc Polakow ,na walke z Kosciolem i chrzescijanstwem w Polsce ?


Wrzuciłeś Seniorze religijność Polaków, chrześcijaństwo oraz Kościół w Polsce do jednego kociołka, a to są przecież różne sprawy. Myślę, że te trzy problemy trzeba rozpatrywać rozdzielnie. Pomóż ludziom uporządkować myśli i dyskusję bo już widać, że gubią się mieszając dewiacje z walką.
  #12  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 00:53
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Trzy w jednym:
http://miasta.gazeta.pl/rzeszow/1,34...elka_cene.html
  #13  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 18:41
monia's Avatar
monia monia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: dolnoslaskie
Posty: 171
Domyślnie

Ksiądz jak każdy czlowiek musi sobie zaslużyć na szacunek wiernych .Czasy się zmienily .Mysle że nikt nic niema przeciw kosciolowi .Jesli coś sie zazuca to przedstawiciela kosciola któży maja wilczy apetyt na dobra materialne swych owieczek.
__________________
  #14  
Nieprzeczytane 13-03-2009, 20:08
Jaga_13 Jaga_13 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 430
Domyślnie

Jak przypuszczam,niektórzy wiedzą,że chrześcijanstwo powstało na bazie wielu religii.Nawet Pan Bóg jest wzorowany na Zeusie,z wyglądu.Nie twierdze,z wszyscy przedstawiciele są godni potępienia/sa ludzie i ludziska/,ale wiele spraw jest wbrew naturze i ukrywana/Pedofilia w kosciele,zwiazki z kobietami itd/,a od nas wiernych wymaga się uczciwosci itd,itd.Zaklamanie-ja już nie jestem praktykująca i mam spokój,bo niby z jakiej racji mam się spowiadac osobie,o którenic nie tak naprawde nie wiem.Podobno Pan Bóg jest wszędzie,jest miłosierny itd-dlaczego straszy się nas Panem Bogiem?Cos tu w góle nie gra .Pozdrawiam .
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czarny rozbiór Polski Matrix Społeczeństwo - wątki archiwalne 497 17-11-2009 22:36
emerytura z Niemiec czy z Polski Lord_Extra Emerytura, renta, ZUS 4 10-06-2008 18:37
karnawał polski i nie tylko... Nika Różności - wątki archiwalne 24 30-01-2008 17:30
Ataki paniki śmiertelnym zagrożeniem dla serca - komentarze arczia Ogólny 3 18-10-2007 21:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.