menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #121  
Nieprzeczytane 31-10-2011, 11:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Cytat:
Problem w tym, że Palikotowi zadyma krzyzowa jest potrzebna dla jaj z takich oburzonych jak biskupi, Rydzyk, czy ci od Kaczyńskiego i dla robienia kolejnych z wyznawców to uwierzyli w słuszną sprawe i zaparli sie na barykadach jak Wacek.
Pluto ja nie jestem kretyn abym walczył za czymś takim na barykadzie .Mnie nie przeszkadza krzyż możesz go sobie wytatuować gdzie chcesz i nieraz oglądać jego wielkość w lustrze.

Brończyk ci napisał zmień temat krzyż był twoim tematem w byłym tygodniu tygodniu , znamy twój słowotok , i " mundre twoje myśli na ten temat ".
  #122  
Nieprzeczytane 31-10-2011, 11:50
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

[quote=waclaw46]Pluto ja nie jestem kretyn abym walczył za czymś takim na barykadzie .QUOTE]

Wacuś! Wybacz, ale w tym względzie to mam poważne wątpliwości.....
  #123  
Nieprzeczytane 31-10-2011, 15:31
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

http://www.wprost.pl/ar/268019/Sroda...ie-Polske/?K=1
Profesor Środa ma rację że po tym co się obserwuje , zachowawczość PO nie gwarantuje postępu , tylko dalsze zadłużenie kraju i wiszenie u klamki Watykanu..
  #124  
Nieprzeczytane 31-10-2011, 20:12
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Pani Środa ciut za bardzo marzycielsko podchodzi do reform. Wprowadzić filozofię i już społeczeństwo na wyrywki Kartezjusza cytuje, a nie paciorki. A kto ma tę filozofię wykładać? Tak żeby z tego pożytek był. Za darmo to jeden siedział w beczce.
Wprowadzenie refundacji in vitro ma nam poprawić przyrost naturalny i ogólnie szczęśliwość rodzinną zapewnić. A gdzie baza materialna, że tak napiszę. Dobre pensje chyba byłyby lepsze.
Związki partnerskie. Niech będą abyśmy jaśnieli w świecie nowoczesnym, ale czy prawo zmieni podejście wielu do homoseksualizmu. Bardzo wątpię.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
  #125  
Nieprzeczytane 31-10-2011, 23:25
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

PiS bis czyli Palikot i Spółka musi być nowoczesny a nie nowowsteczny aby istnieć
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
  #126  
Nieprzeczytane 01-11-2011, 07:22
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Pani Środa ciut za bardzo marzycielsko podchodzi do reform. Wprowadzić filozofię i już społeczeństwo na wyrywki Kartezjusza cytuje, a nie paciorki. A kto ma tę filozofię wykładać? Tak żeby z tego pożytek był. Za darmo to jeden siedział w beczce.
Wprowadzenie refundacji in vitro ma nam poprawić przyrost naturalny i ogólnie szczęśliwość rodzinną zapewnić. A gdzie baza materialna, że tak napiszę. Dobre pensje chyba byłyby lepsze.
Związki partnerskie. Niech będą abyśmy jaśnieli w świecie nowoczesnym, ale czy prawo zmieni podejście wielu do homoseksualizmu. Bardzo wątpię.


To prawda - nie ma sprzyjajacych warunkow na zmiany.
To co robic?
Tkwic w marazmie?
Moze jednak warto cos zrobic mimo wszystko.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #127  
Nieprzeczytane 01-11-2011, 07:30
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
To prawda - nie ma sprzyjajacych warunkow na zmiany.
To co robic?
Tkwic w marazmie?
Moze jednak warto cos zrobic mimo wszystko.

Amelko!
Wacuś chyba kombinuje legalizacje nowego ukladu, tylko nie wie jak nam to wytłumaczyć
  #128  
Nieprzeczytane 01-11-2011, 12:04
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Cytat:
Amelia napisała-Związki partnerskie. Niech będą abyśmy jaśnieli w świecie nowoczesnym, ale czy prawo zmieni podejście wielu do homoseksualizmu. Bardzo wątpię.
Może nie jaśnieli tylko byli , w świecie nowoczesnym bo przecież jest już XXI wiek.Też jest ważne by kobiety odzyskały status pełnoprawnego członka społeczeństwa i zaczęły decydować o sobie same a nie być tylko maszynką do rodzenia dzieci , jak chcą to partie prawicowe na naszej Polskiej scenie politycznej i część naszego społeczeństwa , bo nie idzie w parze zmiana statusu społecznego,z mentalnością .
Amelio młodzi chcą zmian a przecież ludzi młodych przybywa a starych ubywa to są prawidła natury że do zmian musi dojść.
Cytat:
Brończyk napisał-Wprowadzenie refundacji in vitro ma nam poprawić przyrost naturalny i ogólnie szczęśliwość rodzinną zapewnić.
Temat do dyskusji podstawa każdej sprawy to pieniądze. Na pewno należy ocenić ustaw ę o becikowym czy w jakiś sposób wpływa na to w jakim celu ją uchwalono. Czy rzeczywiście wpływa na przyrost naturalny ale w jakich grupach społecznych i czy nie zwiększa ilości dzieci w domach dziecka albo dzieci niepełnosprawnych bo trzeba jeszcze wprowadzić badania prenatalne. Tematów jest dużo bo przywykliśmy większość zamiatać pod dywan i o wielu sprawa nie mówić.
  #129  
Nieprzeczytane 02-11-2011, 22:04
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

O jasności naszej to ja napisałam i trwam w przekonaniu, że należy mówić, przekonywać do nowych praw. Inaczej na papierze będzie nowocześnie i godnie, a w rzeczywistości jak było. Rozmawiajmy, dyskutujmy i to dopiero może zmienić najwięcej. Ja mam spory kontakt z ludźmi co to dla nich internet jest nieznany i oni swoje poglądy ukształtowali dawno, dawno temu, a teraz to zainteresowania mają chorobowe raczej. Mierzenie ciśnienia co godzinę ważniejsze od ciekawej książki lub artykułu. Głosowali na Kaczyńskiego, ponieważ brata stracił. Tu ruszyć coś, obudzić myślenie trzeba. A młodzi? Wielu z nich nowoczesność widzi w coraz to bardziej wymyślnych grach komputerowych, a nie w zmianach na rzecz praw człowieka.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
  #130  
Nieprzeczytane 04-11-2011, 10:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

Cytat:
Głosowali na Kaczyńskiego, ponieważ brata stracił. Tu ruszyć coś, obudzić myślenie trzeba. A młodzi? Wielu z nich nowoczesność widzi w coraz to bardziej wymyślnych grach komputerowych, a nie w zmianach na rzecz praw człowieka.
Zgadzam się z tobą że uczucia grają rolę przy podejmowanych decyzjach ale i dużo ludzi sympatyków PiS to rozczarowani obecnym systemem bo się do tego systemu nie przystosowali a liczą na poprawę losu dzięki Kaczyńskiemu bo jest II siłą w parlamencie .

Co do młodzieży to też połowicznie mogę się zgodzić , gry komputerowe tak ale z spotkań z młodzieżą akademicką mam inne odczucia że ci ludzie chcą zmian i bardziej im odpowiada swobody gospodarcze i są bliżej poglądów Mikkego i swobód obyczajowych Palikota . Natomiast jest to walka starego z nowym zawsze tak było ale do tych poglądów pokolenia odchodzącego włączył się z swoją ideologią jeszcze kościół i stara się nas uszczęśliwiać na siłę a indoktrynacja nikomu się nie podoba .Dzisiaj spotkaniu z młodzieżą temat " świeckość państwa " ciekawym ich poglądów.
  #131  
Nieprzeczytane 04-11-2011, 16:16
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
OK

Cytat:
Napisał bronczyk
Pani Środa ciut za bardzo marzycielsko podchodzi do reform. Wprowadzić filozofię i już społeczeństwo na wyrywki Kartezjusza cytuje, a nie paciorki. A kto ma tę filozofię wykładać? Tak żeby z tego pożytek był. Za darmo to jeden siedział w beczce.
Wprowadzenie refundacji in vitro ma nam poprawić przyrost naturalny i ogólnie szczęśliwość rodzinną zapewnić. A gdzie baza materialna, że tak napiszę. Dobre pensje chyba byłyby lepsze.
Związki partnerskie. Niech będą abyśmy jaśnieli w świecie nowoczesnym, ale czy prawo zmieni podejście wielu do homoseksualizmu. Bardzo wątpię.
Nic dodać nic ując podobnie myślę i ma podobne wątpliwości do Twoich.
Nie ma co idealizować młodych wielu też ma zaściankowe poglądy...
Zdemolowano nagrobek Jerzego Waldorffa
http://pl.wikinews.org/wiki/Plik:Nag...fanowany_1.JPG

Podejrzewam że to nie robota ludzi w podeszłym wieku...
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.

Ostatnio edytowane przez quasimodo81 : 04-11-2011 o 16:49.
  #132  
Nieprzeczytane 05-11-2011, 10:53
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 615
Domyślnie

http://wyborcza.pl/1,75248,10592953,...nieckiego.html
http://ksadamboniecki.pl/
To że ks.Rydzyk czy Natanek plecie głupstwa z ambony to można natomiast ks.A.Bonieckiego uciszają bo ma inne poglądy od grupy Radio Maryjnej na temat rozdziału Kościół -Państwo
  #133  
Nieprzeczytane 05-11-2011, 10:54
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Od wczoraj Palikotowi pomogli Trzej Muszkieterowie
  #134  
Nieprzeczytane 05-11-2011, 20:38
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Bogatemu to i byk się ocieli,Scarlet.
  #135  
Nieprzeczytane 14-11-2011, 08:22
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Morderca ks. Popiełuszki pisze w gazecie posła Palikota
BYŁY ESBEK PUBLIKUJE POD PSEUDONIMAMI


Morderca ks. Popiełuszki Grzegorz Piotrowski pisze pod pseudonimami dla gazety posła Romana Kotlińskiego "Fakty i Mity" - informuje "Rzeczpospolita", powołując się na byłych pracowników gazety. Kotliński jest posłem Ruchu Palikota.
Byli pracownicy "FiM" proszący o anonimowość, niezależnie od siebie, ujawnili "Rz", że Piotrowski używa dwóch kobiecych pseudonimów: Dominika Nagel i Anna Tarczyńska.
http://www.tvn24.pl/-1,1724160,0,1,m...wiadomosc.html

Na naszym forum takich nie ma, a kto wie, nad zagranicą nie panujemy
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
  #136  
Nieprzeczytane 14-11-2011, 08:32
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
...
Na naszym forum takich nie ma, a kto wie, nad zagranicą nie panujemy

Nie byłabym taka pewna. - Cz
  #137  
Nieprzeczytane 14-11-2011, 08:41
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 634
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Morderca ks. Popiełuszki pisze w gazecie posła Palikota
BYŁY ESBEK PUBLIKUJE POD PSEUDONIMAMI

:
to Wacek powinien skakać z radości, ze w tłumie jego koleżenstwa oprócz sierot po Urbanie pod skrzydłami Palikota znalazł się konkretny likwidator kleru.
Żaden tam paprok, ględa, klepacz antyklerykalnych popierdułek, ale człowiek czynu.
Jak przeprowadzać deklerykalizację kraju i narodu, to jest sie na kim oprzeć i jest gdzie fachmanów szukać.
  #138  
Nieprzeczytane 14-11-2011, 10:56
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał mimoza
Nie byłabym taka pewna. - Cz
Myślisz, że na KSC może być pod innym nickiem?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
  #139  
Nieprzeczytane 14-11-2011, 11:19
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Myślisz, że na KSC może być pod innym nickiem?

Nawet jestem tego pewna na 99% - Cz
  #140  
Nieprzeczytane 14-11-2011, 11:23
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
... trwam w przekonaniu, że należy mówić, przekonywać do nowych praw. Rozmawiajmy, dyskutujmy i to dopiero może zmienić najwięcej. obudzić myślenie trzeba. A młodzi? Wielu z nich nowoczesność widzi w coraz to bardziej wymyślnych grach komputerowych, a nie w zmianach na rzecz praw człowieka.

W pełni popieram Twoje propozycje. Koniecznie trzeba obudzić myślenie tak u młodych, średnich jak i starszych wiekiem.
Być może młodzi pasjonują się grami komputerowymi. Nie wiem, bo nie mam zbyt dużego kontaktu z młodymi. Ale po wpisach na różnych wątkach KSC wnioskuje , że seniorzy uwielbiają tematy rozrywkowe i inne nie wiele znaczące w życiu społecznym. To znak, że zarówno młodzież jak i seniorzy "olewają" trudne sprawy nurtujące nasz kraj. No cóż, jakie społeczeństwo taki nasz byt. A może faktycznie wszystkim jest super dobrze i nie ma powodu do narzekania ?
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ataki na POLSKI KOSCIOL KATOLICKI ! senior A.P. Społeczeństwo - wątki archiwalne 13 13-03-2009 20:08

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:25.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.