menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Nauka, problemy i pomysły edukacyjne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-03-2009, 20:03
angielskidladoroslych angielskidladoroslych jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 2
Uśmiech Jak zorganizować zajęcia z języka angielskiego?


Witam,

Nazywam się Krzysztof Politowicz i stworzyłem stronę www.angielskidladoroslych.pl, która w założeniu miała połączyć osoby dorosłe i najlepszego lektora, jakiego znam - p. Agnieszkę, która od 5 lat uczy osoby dorosłe, czasowo bezrobotne, często przed emeryturą.

Zajęcia odbywały i odbywają się w Klubach Pracy (Praga Północ, Praga Południe, Caritas) oraz dla osób indywidualnie zainteresowanych nauką na Żoliborzu.

Wszyscy, których poznałem są bardzo zaangażowani i zauroczeni zajęciami. Dzisiaj usłyszałem historię p. Irenki (rocznik lata '30), która uczyła się angielskiego bardzo rzetelnie przez ponad 3 lata i wiosną wyjeżdża do Turcji na wymarzone wakacje, gdzie będzie mówić po angielsku.

Wysyłałem informacje do UTW, ale nie pojawił się żaden odzew. Już nie mam pomysłu a jestem pewny że warto poznać takiego lektora języka angielskiego jak p. Agnieszka.

Szukam inspiracji...

Krzysztof Politowicz
kontakt@angielskidladoroslych.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 13-12-2010, 14:28
annaj's Avatar
annaj annaj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Otwock, mazowieckie, Polska
Posty: 7
Domyślnie Badania dotyczące nauczania języków obcych seniorów

Drogi Panie Krzysztofie,
także do innych osób przeglądających ten wątek

A może po prostu Drodzy Forumowicze,


jestem wieloletnim pracownikiem naukowym Instytutu Germanistyki przy Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuję się nauczaniem języka obcego w różnych grupach wiekowych. Od kilku lat prowadzę badania naukowe mające na celu poprawę efektywności nauczania języka obcego wśród uczniów starszych – seniorów. Na ich podstawie chcę opracować kompleksowy program nauczania języka obcego skierowanego do tej właśnie grupy uczniów. Uważam bowiem, że seniorzy zasługują w sposób szczególny na najwyższą jakość kursów językowych, w których decydują się uczestniczyć. Jakość tą można podnieść między innymi poprzez analizę potrzeb, oczekiwań oraz możliwości seniorów w zakresie uczenia się i nauczania języka obcego. Dowodem na to są pozytywne doświadczenia zagranicznych ośrodków językowych. Analiza taka powinna więc przyczynić się do poprawy także polskiego systemu edukacji osób dorosłych. Dlatego też, jeżeli jesteście Państwo Seniorami, którzy uczą się języków obcych, zwracam się z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety. Wystarczy kliknąć na link do jej elektronicznej wersji. Ankieta ta rozesłana została do licznych ośrodków edukacji osób starszych na terenie całego kraju. Jej wyniki mogą mieć istotne znaczenie dla usprawnienia organizacji nauczania języków obcych seniorów. Państwa (Internautów) głos w tej sprawie, z racji zainteresowań lub po prostu uczestniczenia w kursie językowym, jest równie ważny. Ankieta jest oczywiście anonimowa. Jej rzetelne wypełnienie może dostarczyć cennych informacji, na podstawie których będzie możliwe zoptymalizowanie nauczania języków obcych osób starszych. Udzielanie odpowiedzi na pytania polega jedynie na zaznaczaniu wybranych odpowiedzi spośród zaproponowanych. Nie zajmie więc dużo czasu. Wypełnienie ankiety może przy tym pomóc w sprecyzowaniu swoich oczekiwań względem kursu językowego. Może zwrócić uwagę na nowe możliwości rozwoju. Proszę zatem o wypełnienie ankiety, tym samym o cierpliwość, wyrozumiałość i pomoc. Jeżeli macie Państwo znajomych Seniorów, którzy byliby skłonni taką ankietę wypełnić, byłabym wdzięczna za rozpropagowanie zamieszczonego poniżej linku do elektronicznej wersji ankiety, najlepiej z niniejszym komentarzem.

Z wyrazami szacunku i podziękowaniem
annaj

Link do ankiety:
http://www.ankietka.pl/ankieta/51130...starszych.html
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak zorganizować zajęcia z języka angielskiego? angielskidladoroslych Warszawa 0 05-03-2009 19:57
Świąteczny zjazd rodzinny – jak zorganizować Boże Narodzenie - komentarze senior A.P. Ogólny 9 10-12-2008 12:46
Higiena... języka - komentarze marsz Ogólny 1 12-01-2008 12:24
„Pocałunki są tym, co pozostało z języka raju" destiny Miłość, przyjaźń, związki, samotność 30 13-05-2007 14:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:20.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.