menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 10:47
Karol Karol jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 181
Domyślnie Dalaj Lama i olimpiada w Pekinie (prawa człowieka a polityka międzynarodowa)


Zbliża się olimpiada w Pekinie. Świat z podziwem patrzy na przemiany gospodarcze i kulturowe dokonujące się w Chinach. A co z Tybetem bezprawnie zaanektowanym przez Chiny w 1949r.? Co z narodem tybetańskim i jego charyzmatycznym przywódcą na wygnaniu Dalaj Lamą ?
>>>więcej na moim blogu Zapraszam do dyskusji

Ostatnio edytowane przez Karol : 05-01-2008 o 12:36.
  #2  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 14:27
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Mruga oczkiem (żart) Oh Karol !!!

Czy każdy nowy temat na Twoim blogu znajdzie odbicie w Klubie Seniora - Pasje-Hobby ?
Bardzo fajny wątek "Pisać bloga czy nie" Twojego autorstwa chyba w zupełności wystarczyłby na zwrócenie uwagi, że coś nowego pojawiło się na blogu.
W innym przypadku wszystko się rozmyje, chyba że...będzie to nowy wątek w np. Społeczeństwo
Przepraszam za tą dygresję. Pisać też nie mogę za wiele, ale to się zmieni ...za jakieś 5 tygodni
Pozdrawiam cieplutko
__________________
You never have this day again...
  #3  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 14:58
Karol Karol jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 181
Domyślnie

Witam!
Czy uważasz, że problem „łamanie praw człowieka” i dyskusja na na w/w temat mniej zasługuje na osobny wątek niż np. życie pszczół, robótki ręczne czy bridż?

Ostatnio edytowane przez Karol : 05-01-2008 o 15:02.
  #4  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 15:07
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Post Ajajaj ...

Cytat:
Napisał Karol
Witam!
Czy uważasz, że temat „łamanie praw człowieka” i dyskusja na na w/w temat mniej zasługuje na osobny wątek niż np. życie pszczół, robótki ręczne czy bridż?

Czy Ty mnie dobrze zrozumiałeś ?
Przecież sugeruje tylko, że temat tak ważny i istotny, nie powinien się znaleźć w ...Pasje-Hobby
__________________
You never have this day again...
  #5  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 15:21
Karol Karol jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 181
Domyślnie

Jedną z moich pasji jest występowanie w obronie słabszych i właśnie temu dałem wyraz...
  #6  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 15:32
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Mruga oczkiem (żart) :)

Cytat:
Napisał Karol
Jedną z moich pasji jest występowanie w obronie słabszych i właśnie temu dałem wyraz...
Wiesz co, Karol ? Ja mam poczucie humoru i właśnie uśmiechnęłam się...

Lecę poczytać Twojego bloga
__________________
You never have this day again...
  #7  
Nieprzeczytane 05-01-2008, 15:34
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Karolu i bardzo dobrze

Cytat:
Napisał Karol
Jedną z moich pasji jest występowanie w obronie słabszych i właśnie temu dałem wyraz...
tak trzymaj, Desti też chciała dobrze chodziło jej o to żeby wątek "się nie schował" np.między robótkami ręcznymi a przepisami kulinarnymi. Wątek jest bardzo ciekawy i z pewnością się rozwinie, Twojego bloga czytam regularnie jest super. Pozdrawiam.
  #8  
Nieprzeczytane 05-06-2008, 14:22
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
tak trzymaj, Desti też chciała dobrze chodziło jej o to żeby wątek "się nie schował" np.między robótkami ręcznymi a przepisami kulinarnymi. Wątek jest bardzo ciekawy i z pewnością się rozwinie, Twojego bloga czytam regularnie jest super. Pozdrawiam.
Niestety wątek się schował.
Piszę tutaj bo wątek, który zaczęła Lila
TYBET . Co z olimpiadą w Pekinie ?
chociaż późniejszy- jest już nieczynny.
[IMG][/IMG]
I link do artykułu "Zniszczono prawie wszystko"
http://kultura.wp.pl/kat,0,wid,10018...?P%5Bpage%5D=1
Bez komentarza.............

Karol pisze na swoim blogu:
http://50plus.blog.onet.pl/
  #9  
Nieprzeczytane 12-07-2008, 22:22
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

"Siedem lat w Tybecie" - właśnie "leci" film w TVP1.
I chociaż to nie to samo co książka Harrera Heinricha, to i tak wracam do niego z radością. Polecam i Wam..
  #10  
Nieprzeczytane 12-07-2008, 22:29
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Aluniu,tez ogladam po raz n-ty,z wielką przyjemnoscią.pozdrawiam serdecznie.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #11  
Nieprzeczytane 13-07-2008, 00:06
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Żarówka

Za pół godziny "Mały Budda" - Polsat. I znów wolę książkę, ale film obejrzę po raz enty...
"7 lat w Tybecie" mam w cyfrze, gdyby ktoś chciał pożyczyć...
Karol, łamanie praw człowieka jest ważnym tematem (szczególnie Tybet jest bliski memu sercu), ale lekceważąco o robótkach porozmawiamy po obejrzeniu Twojego dzieła, wsio ryba: serwetka, bieżnik, firanka, bluzka, sweter... wybór należy do Ciebie.
__________________
  #12  
Nieprzeczytane 13-07-2008, 00:11
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Załącznik 15799

Mandala radości - Dla Ciebie Anielko - i innych przyjaciół Tybetu

Ostatnio edytowane przez Alunia : 19-11-2010 o 22:34.
  #13  
Nieprzeczytane 13-07-2008, 11:02
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Dziękuje Aluniu,wrzuciłam sobie tę Mandalę jako tło na monitorze.Pozdrawiam serdecznie.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #14  
Nieprzeczytane 13-07-2008, 13:19
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Co nas interesuje Tybet gdy w Polsce sa wieksze problemy do rozwiazania a my nadal spimy i nie widzimy co z Polska sie wyprawia.
Co nas obchodza obce podworka gdy na wlasnym stosy smieci ?
  #15  
Nieprzeczytane 13-07-2008, 14:44
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Nie

Słusznie, co nas obchodzi podwórko w Iraku, podwórko w Afganistanie?? Dlaczego pozwoliliśmy aby nie na swoje "podwórko" poszli nasi żołnierze?
Co nas wreszcie obchodzi
- 11 września 2001,
- los Czeczenów walczących o niepodległość od 1991 roku,
- 1 września 2004 w Biesłanie,
- dramat w teatrze w Moskwie 2002 roku
- itd, itd ?

Czy Świat oszalał? Dlaczego to się dzieje?

A co nas to obchodzi..... ?!
  #16  
Nieprzeczytane 13-07-2008, 16:33
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Nie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Co nas interesuje Tybet gdy w Polsce sa wieksze problemy do rozwiazania a my nadal spimy i nie widzimy co z Polska sie wyprawia.
Seniorze A.P. kto jak kto, ale Ty oczka masz sokole, nawet przez ocean te stosy śmieci widzisz... słomkę w oku bliźniego, zło, którego inni nawet przez lupę nie mogą wypatrzeć... Gdybyś energię wkładaną w krytykanctwo i "nie podobanie się" przełożył na radość byłbyś najweselszym człowiekiem świata. Nie twierdzę, że wszystko jest cacy, ale uśmiechajmy się, bo umrzemy smutni i zgorzkniali, nie zdążywszy się uśmiechnąć...
Buddyzm (również, a może przede wszystkim, tybetański) jest najbardziej pokojową i radosną religią. Mamy spokojnie patrzeć na to co się w Tybecie dzieje? tam giną ludzie! I kawałek kultury, o której my-niby-cywilizowani nie mamy pojęcia.
Niech na całym świecie wojna... etc...
a wydawało mi się, że chcesz naprawiać swiat... sorry, pomyliłam się...
Aluniu, mandala piękna. Dzięki.
__________________
  #17  
Nieprzeczytane 13-07-2008, 17:58
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
OK Do Ostatek...

Zgadzam się z Tobą. Świat jest tak piękny właśnie dzięki swojej różnorodności geograficznej, kulturowej, rasowej, klimatycznej, i każdej innej.

Cyt: "Buddyzm (również, a może przede wszystkim, tybetański) jest najbardziej pokojową i radosną religią. Mamy spokojnie patrzeć na to co się w Tybecie dzieje? tam giną ludzie! I kawałek kultury, o której my-niby-cywilizowani nie mamy pojęcia."

Dla mnie, dla nas wszystkich, w życiu prywatnym i społecznym - mandala mądrości-

Załącznik 15823

oby jej nam nigdy nie brakowało

Ostatnio edytowane przez Alunia : 19-11-2010 o 22:34.
  #18  
Nieprzeczytane 13-07-2008, 18:36
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Mandala serca. Trójca doskonała: mądrość, serce, radość.

Stupa Cudów w Kucharach - w Polsce też są buddyści.
__________________
  #19  
Nieprzeczytane 13-07-2008, 22:15
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

A niech oni beda gdzie chca (wszelkie religie) tylko sie nie miejszajmy w nie i nie udawadniajmy ,ze tylko nasza jest sluszna. Nie nawracajmy nikogo na sile i nie wskazujmy drogi do Boga ,bo jak ktos ja chce znalezc napewno znajdzie bez posrednikow. Szukajmy drog porozumien miedzy ludzmi,dazmy do pokoju a nie do wojen. Nie kumulujmy u siebie broni jadrowej a innym panstwom nie zbraniajmy budowac i rozwijac energii atomowej do celow pokojowych jako tansza od innych (przyklad Izrael- Iran).
"Ostatek" !
Czy poza Tybetem nie gina ludzie ,to co powiesz na Irak,Afganistan,Palestyne ?
Czy udzial Polski w misjach "pokojowych" jest nam potrzebny a moze to nie nasz interes ???
Radosnych i pokojowych religii jest na swiecie bardzo wiele ale te religie jednoczmy a nie dzielmy.
Ja swojej energii podpisujaca sie osobo "ostatek" nie wkladam w krytykanctwo tylko w rzeczowa dyskusje abys ty lub inni mogli odroznic prawde od klamstwa,dobro od zla obojetnie od kogo one pochodza i gdzie zachodza.Zyje w kraju gdzie naprawde ludzie usmiechaja sie bezinteresownie ,nie wiem dlaczego ty sie nie chcesz do mnie usmiechnac tylko strzelasz na oslep do nieznanego czlowieka.
Poczytaj sobie dokladnie moje posty i znajdz moja krytyke kogo i czego bez uzasadnien, dajac przedruk lub chociazby nr.postu.
  #20  
Nieprzeczytane 14-07-2008, 01:55
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Gaduła

Kiedy nie wieją żadne wiatry i kurek na dachu ma charakter.
Nabieram szacunku dla Ciebie... hm... tak Reksia do góry łapkami odwrócić sztuka to nie lada. Gratulacje za kolejną porcję zmarnowanej energii.
Czytałam Twoje posty, nawet zacytowałam, co byś nie pienił się Człowieku podpisujący się Senior A.P. Uśmiechnęłam się do Ciebie, łapkę nawet wyciągnęłam, aleś do profilu nie był łaskaw zajrzeć.
Za naukę odróżniania dobra od zła - dziękuję. Jakoś sobie radzę, ale wiedzy nigdy nie za dużo, więc ucz mnie, bakałarzu. Tylko proszę, delikatnie, bo wrażliwa jestem, a złoszczę się nieładnie. Na marginesie: spełniam wszystkie kryteria postawione przez Ciebie - na wsi mieszkam, blisko natury, niedouczona jestem, tylko ten komp trochę przeszkadza, ale czasu nie mam za dużo, więc... może mi darujesz...
Tytuł wątku był jasny i precyzyjny: Dalaj Lama - Chiny. I na ten temat się wypowiedziałam. Odbiegliśmy od tematu dyskusji, zajęliśmy się biciem piany, a ja teraz zupełnie nie wiem: interesuje Cię Tybet czy nie? Bronisz Tybetu czy wolisz "wieś zaciszną" i własne bajorko? Na pewno oba posty są Twojego autorstwa?
Religioznawstwem interesuję się od wielu lat, dlatego wykład na ten temat uważam za marnowanie Twojego, cennego czasu. Na ząb Buddy przysięgam, nie chcę Cię nawracać; każdy ma swoją własną drogę (moja - w awatarze) i ja to szanuję.
__________________
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy przyzwyczajenia są drugą naturą człowieka lawenda Społeczeństwo - wątki archiwalne 90 31-03-2008 12:12
TYBET . Co z olimpiadą w Pekinie ? Lila Polityka - wątki archiwalne 78 30-03-2008 19:40
Polityka społeczna w expose premiera - Donald Tusk o seniorach - komentarze Basia. Ogólny 10 24-11-2007 11:55

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.