menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 26-04-2012, 09:28
świetlik świetlik jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 21
Domyślnie

Cytat:
Napisał koneser
Niestety NFZ tego nie refunduje. To urządzenie pochodzi z Kanady i tam jest nie tylko refundowane, ale szpitale stosują je przed i po operacjach u osób ze skłonnościami do zakrzepicy.
Podaję lepszy link:
http://venowave.pl

Niestety nabawiłam się już zakrzepicy, szczęściem tylko żył powierzchniowych, ale stracha mam jak jak przy głębokich brrr...
Rodzinna przpisała mi clexane w zastrzykach, wybrałam 50 szt i jeszcze się dziurawię - będę jak durszlak
A ktoś stosował to urządzenie ciśnieniowe?

Jak Kanada refunduje to ja chcęęęęę do Kanady ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 04-01-2013, 20:17
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

Cytat:
Napisał świetlik
Niestety nabawiłam się już zakrzepicy, szczęściem tylko żył powierzchniowych, ale stracha mam jak jak przy głębokich brrr...
Rodzinna przpisała mi clexane w zastrzykach, wybrałam 50 szt i jeszcze się dziurawię - będę jak durszlak
A ktoś stosował to urządzenie ciśnieniowe?

Jak Kanada refunduje to ja chcęęęęę do Kanady ...
Też chcę do Kanady, ale zanim co.......
pomóżcie prosze, poradzcie coś, bo lekarze zgodnie przepisują mi wciąż to samo;diosminex we wszystkich odmianach.
Nie śpię już kilka nocy,stopa opuchnięta,piecze jak poparzona, w nocy to się nasila, w dzień podrepczę ,co rusz czymś posmaruję i jakoś idzie wytrzymać.
Wszytskie bóle jak wampiry atakują nocą,bo to nie tylko ten.
Kiedyś pomagał trochę okład ze świeżej kapusty.
Lekarz od naczyń, uśmiał się z tego.Stwierdził badaniem że krew jeszcze dochodzi, coś mi na świstku napisał ,,chyba phlebodię i to miało pomóc.
Nie pomogło. Upał -żle, zmiana pogody-też, no i teraz widocznie ta wilgoc,wichury, sama nie wiem.
B.żle się czuję .
Swietliku! Te zastrzyki/sprawdziłam/ strasznie drogie/,
czy rodzinna może przepisać na zniżkę?
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 04-01-2013, 22:13
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Vika, dobrze, ze przepisują diosminex, bo on działa od wewnątrz....nie rezygnowałabym na Twoim miejscu z codziennych nocnych okładów z kapusty(dobrze zrobionych), w aptece można dostać spray do spryskiwania nóg(nawet przez rajstopy)...przynosi ulgę, łatwy w użyciu, działa zewnętrznie..aesculafresh chyba się nazywa....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 04-01-2013, 23:30
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

Dziękuję Malwinko , nie jest tani ten aerozol i przecież chyba nie leczy, ale warto spróbować ,może chociaż ulgę przyniesie.
Co do Diosminexu czy podobnych preparatów ,/ są to w końcu suplementy diety/,
nie jestem przekonana, bo jakież to leczenie gdy poprawy nie ma?
Coraz bardziej czuję się zrezygnowana po każdej wizycie u lekarza.
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 05-01-2013, 10:29
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Viko, leczysz sie tak długo i wiesz, że choroba ta nie cofnie się , tylko można hamować objawy łagodzic stan "diosmina działa ochronnie na naczynia krwionośne oraz zwiększa tonus żylny, przepływ limfatyczny i przywraca naczyniom włosowatym prawidłową przepuszczalność, dzięki czemu działa przeciwobrzękowo i przeciwkrwotocznie. Diosmina poprawia powrót krwi z układu żylnego, zmniejsza nadciśnienie i zastój żylny w kończynach, działa przeciwzapalnie" ...a ten aerosol przynosi ulgę a o to chodzi jeśli w nocy tak cierpisz...wiesz też , ze jesteś obciążona wieloma chorobami i lekami też i lekarze nie moga dawać takich , które Ci ubocznie dodatkowo zaszkodzą...buziaki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 05-01-2013, 11:43
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

Witaj Malwinko Żyję jeszcze .Oczywiście masz rację, póki co kupię sobie ten aerozol, bo z Diosminą i podobnymi w działaniu mam problemy.Wg lek.rodzinnego Rutinoscorbin wykazuje zbliżone działanie a sporo tańszy. Dziś dwa razy zmieniałam kompres z kapusty,dało ulgę na tyle że trochę zasnęłam, ale chłodny okład ma znów niekorzystne działanie na coś innego.....i tak czuję się osaczona.Zmieniłam już radykalnie tryb życia, jak najwięcej ruchu choćby po mieszkaniu w wygodnym obuwiu,lub boso,ćwiczenia różne,,, na razie bez skutków , ale jestem cierpliwa.
Inne leki; zawsze do lekarzy chodzę z karteczką o przyjmowanych lekach i informuję o wszystkim, ale.....zauważyłam iż jest to przyjmowane różnie,często z niechęcią. Pewnie myślą;hipochondryczka jakaś. Trudno, trzeba przełknąć łzy i brnąć dalej
Pozdrawiam serdecznie,miłego dnia
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 05-01-2013, 12:56
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Vika...a nie myślałaś o lekarzu homeopacie???

Podaję namiary na Kielce....macie aż trójkę....to wielka szansa móc inaczej zaczać się leczyć....dodatkowo irydolog ..popatrzy, wychwyci potencjalne zagrożenia, które można profilakycznie złapać w czas...

Smolarczyk Sławomir Homeopata



KontaktKielce, ul. Emilii Plater 11
świętokrzyskie
Tel.: 413611910

Sieczko Maria, lek. med. Gabinet pediatrii, homeopatii i medycyny ogólnej



Kontakt25-372 Kielce, Seminaryjska 27b
świętokrzyskie
Tel.: 413316904


dr Andrzej Podlasin
Homeopata, Irydolog
Miejsca pracy:

miejscowość: Chruszczobród, woj. śląskie
rodzaj placówki: gabinet
nazwa placówki: adres: POWIATOWA 36
kod pocztowy: 42-450
telefon kontaktowy: 502 150 590
email:
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Nieprzeczytane 05-01-2013, 16:30
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Przy calym szacunku- proszę nie lekcewazyć zakrzepicy- leczenie stale i systematyczne- bo z tego najczesciej lecą zatory. Viko , bierz diosminę- a jak lekarz przepisze Clexane- kluj brzuch clexane.Jak kd będzie miekka- mozna powiedzieć o poprawie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Nieprzeczytane 21-02-2013, 00:33
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 233
Domyślnie

Przepraszam, dopiero dziś przeczytałam porady
Malwinko,myślałam o homeopacie, ale też czytuje się różne opinie, poza tym zdaje się że ci lekarze nie mają umowy z NFZ a już na pewno lekarstwa nie są refundowane. Mam obiekcje.

Babcielu, wystraszyłaś mnie tym Clexane. Wprawdzie lekarz chorób naczyń mnie zbył , przyjmuję tylko Phlebodię , no jest o tyle lepiej że stopa nie piecze w nocy tak strasznie. Ale puchną teraz już obydwie
Pewnie zbyt mało ruchu jest nie bez znaczenia.
Co do Clexane....poprzedni MR wykazał jakieś zmiany w płacie skroniowym,bóle głowy coraz silniejsze i częstsze, teraz nie mogę się nawet położyć bo wzrasta ciśnienie w czaszce/takie wrażenie/, w każdym razie potęguje się ból,spanie w poz.półsiedzącej skutkuje bólem kręgoslupa.Błędne koło. Mam też parę innych chorób, które clexane mógłby zaostrzyć.
Zauważyłam że w zgięciu stopy żyły są nabrzmiałe i wypukłe, jak gdyby tam COŚ blokowało.Często drętwieją,cierpną,marzną, to ostatnie to i z dłońmi,dlatego piszę na raty ,kopiuję i wklejam. Nie byłabym w stanie długo klikać , dlatego tak mało uczestniczę we wszelkich wątkach rozrywkowych.
Szkoda, bo to odrywa myśli, ale się nie nadąża
__________________
„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.”Mały Książę
http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110  
Nieprzeczytane 02-03-2013, 21:09
Sfinks's Avatar
Sfinks Sfinks jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 87
Domyślnie

Viko widzę że jesteś aktywnym uczestnikiem własnego leczenia.
Idziesz do lekarza ze spisem leków ,które przyjmujesz.To jest podstawowa informacja,która jest konieczna by pomóc pacjentowi.Na forum nie chwalisz się wszystkimi swoimi chorobami.Nie wiadomo jakie leki przyjmujesz.Może te bóle głowy spowodowane są lekami(np.na chorobę wieńcową).Dlaczego nie pomyśleć o najprostszej przyczynie?
Viko po 60-tce nie ma już zdrowych.Ci co uważają się za zdrowych, są albo niedokładnie zbadani,albo po prostu nie leczą się.Chciałabym Ci pomóc.Interesuję się medycyną naturalną.W zapaleniu żył dieta powinna zawierać produkty o właściwościach rozpuszczających zakrzepy.W stanach zapalnych żył ,aż do ustąpienia objawów należy codziennie jeść co najmniej 2-3 ząbki czosnku i pić 4 szklanki soku ananasowego.Imbir,czosnek,pieprz turecki,ananasy rozpuszczają skrzepy.Imbir działa również p/zapalnie na stawy.Od czasu jak przeszłam na dietę wegetariańską ,nie wiem co to znaczy ból stawów czy kręgosłupa.Imbir,cynamon,goździki dodaję codziennie do kawy.
W leczeniu zzź zalecane są produkty zawierające odpowiednie
żródła białka.Do nich należą np.świeże ryby,jajka,tofu,sardynki.Zaleca się również gotowane płatki zbożowe,owoce,głównie jabłka i gruszki,warzywa liściaste,pełnoziarniste pieczywo,marchew ,morele,brokuły,produkty bogate w witaminę E (oleje roślinne,orzechy,pestki słonecznika,kiełki pszenicy,owoce dzikiej róży),przetwory z kwaśnego mleka,kefir ,jogurt.Wskazane są produkty zapobiegające powstawaniu zaparć:figi suszone śliwki,czereśnie ,a także soki z tych owoców.Należy ograniczyć:kawę ,mocną herbatę,czekoladę,spożycie alkoholu,białe pieczywo ,makaron,ryż.Powinno się jeść owoce zawierające wit.C.Viko nie wiem czy skorzystasz z tych informacji .Mam nadzieję że świadomość ,że jest tyle osób ,którym nie jest obojętne Twoje cierpienie ,zmniejszy Twój stres.Babciela dobrze Ci doradzała z Clexane, o ile oczywiście będą takie wskazania.Okłady z rozwałkowanej kapusty,na miejsca uprzednio nasmarowane maścią z Heparyną ,maścią z kasztanowca.Na koniec chcę jeszcze dodać że czosnku i imbiru nie wolno używać jeśli przyjmujesz leki p/zakrzepowe lub p/zapalne np. na bóle stawów.
Uśmiechnij się .Słonko coraz częściej zagląda nam w okna.Już prawie wiosna.
__________________
Nie wstyd nie wiedzieć,lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.

Ostatnio edytowane przez Sfinks : 02-03-2013 o 22:20. Powód: poprawienie błędu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #111  
Nieprzeczytane 17-06-2013, 11:08
elisa1953's Avatar
elisa1953 elisa1953 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Gliwice
Posty: 26
Domyślnie

Witajcie.
Od ponad 10 lat leczę się na żylaki,miałam kiedyś operowane obie nogi i na jakiś czas było dużo lepiej.Jednak żylaki dały znać i to jeszcze silniej niż kiedyś.Miałam już różne tabletki i zastrzyki w brzuch.W tamtym roku operowaną znowu prawą nogę,całą żyłę wyciętą od stup po pachwinę i jest jeszcze gorzej.Operację muszę mieć jeszcze lewej nogi bo porobiły mi się rany które dopiero zejdą po operacji tak jak na prawej,ran nie ma ale noga jest bardzo osłabiona.Konkretnie chodzi mi o to że moja pani doktor przepisała mi Detralex który kupić można tylko w czechach,teraz nie mogę tam pojechać,tabletki sie skończyły i polecono mi że mogę brać Cyklo3forte tylko nie powiedziano mi jak go mam przyjmować.Detralex brałam 3 x 2 tabletki więc jaki odpowiednik ma być co do cyklo3forte.Może ktoś mi może podpowiedzieć.
Nogi tak bardzo mi dokuczają,noc jak prześpię to jest święto wielkie.Położę się i jest rytuał w moich nogach zaczynają wędrować normalne żmije,całe drżą i przechodzi po jakimś czasie.Ale jak tylko sie przebudzę nie mogę nimi poruszyć bo czuję się jak bym padaczkę miała.Mam to już od tak długo i momentami mam dosyć,nie wiem co dalej robić. Kurcze jak mnie łapią to już nie po wierzchu ale w środku,wyję wtenczas aż sąsiedzi nie raz walą w ścianę bo spać im nie daję.Najgorzej jak ta pogoda się zmienia to i ja jestem wtenczas nie do życia bo nawet w dzień łapią mnie te kurcze.
Proszę poradźcie mi co mogę jeszcze zrobić aby było lżej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112  
Nieprzeczytane 14-07-2013, 21:57
Adriana153 Adriana153 jest offline
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 0
Domyślnie

Zapraszamy osoby z Katowic lub okolic do udziału w badaniu klinicznym leku przeciwzakrzepowego w leczeniu choroby tętnic obwodowych nóg. W szczególności poszukujemy osób mających objawy choroby takie jak ból nóg podczas poruszania się lub ból spoczynkowy. Więcej na temat badania tutaj.: http://unbouncepages.com/objawowe-pad/

pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113  
Nieprzeczytane 08-08-2013, 15:09
Halinka_01 Halinka_01 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 1
Domyślnie

Moja znajoma miała zakrzepicę, straszne bóle, ale trafiła wreszcie na dobrego lekarza i zajął się nią porządnie. Jeśli jest ktoś z okolic Łodzi, może przydać mu się namiar na doktora Mikosińskiego (http://www.mikomed.pl/chirurgia-naczyniowa.html). Jest wspaniałym specjalistą, chirurgiem naczyniowym z prawdziwego zdarzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114  
Nieprzeczytane 09-08-2013, 16:04
Katarzyna i Jerzy's Avatar
Katarzyna i Jerzy Katarzyna i Jerzy jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Kraków
Posty: 55
Domyślnie

Domowe sposoby aby się ustrzec przed żylakami;
- gdy praca wymaga stania, stosujemy profilaktycznie podtrzymujące, elastyczne rajstopy uciskające łydkę, zapobiegające zastojom krwi ,
- osłabienie tkanki łącznej, otyłość, złe trawienie, zaburzenia hormonalne, papierosy, choroby metaboliczne, zła dieta, to przyczyny niewydolności żylnej,
- zażywamy duże dawki witaminy C z flawonoidami (rutyna), szczególnie polecana jest witamina naturalna z cytrusów ,
- zioła; arnika górska, kwiat i liść kasztanowca, ruta zwyczajna, ziele nostrzyka, kora kruszyny, korzeń arcydzięgla, ziele marzanki, kąpiel sosnowa,
- odpoczywaj z nogami uniesionymi do góry, więcej ruchu, spacery, basen, sporty,
- jedz produkty bogate w witaminę C, rutynę; kasze, aronia, soki warzywne, owocowe, witaminę E,
- pij sporo zielonej herbaty,
- unikaj gorących kąpieli, natryski naprzemiennie ciepłe i zimne,
- uwaga na pigułki antykoncepcyjne,
- można stosować delikatne napinania i rozluźniania mięśni łydek, bardzo ostrożne masaże limfatyczne w kierunku serca (przy dużych żylakach wykluczone),
- nie zakładać nogi na nogę, stosujemy dietę lekkostrawną, odchudzającą przeciw zaparciową, co wspomaga odchudzanie,
- można przykładać kompresy z kory dębu, smarujemy nogi kremem z zawartością hirudyny,
- noś wygodne buty na płaskich obcasach.
__________________
http://zdrowadroga.com
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115  
Nieprzeczytane 16-10-2013, 11:36
maxi623 maxi623 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 3
Domyślnie

czytam Wasze wpisy i dziwię się , że nikt nie wspomina o pijawkach. Hirudoterapia jest oficjalną techniką medyczną i lekarze mogą stosować taką metodę w szpitalach. hirudoterapia.eu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116  
Nieprzeczytane 05-04-2015, 10:45
Marynka10's Avatar
Marynka10 Marynka10 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 281
Domyślnie Zaskrzepica żył głębokich

Badanie dopplera wykazało w mojej lewej nodze zaskrzepicę żyły podkolanowej. Biorę lek xarelto i mam pytanie czy jest to choroba uleczalna? Jak długo trzeba stosować leki rozrzedzające krew?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117  
Nieprzeczytane 21-02-2017, 16:14
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Cytat:
Napisał elizka
....wiem już że nie tylko ja nie przepadam za pończochami p/żylakow. Jednak kupiłam taniej.Mam z 3 firm .Mówię o pończochach samonośnych.Jedne mam takie świetne,że gdy poszłam w nich na spacer,to spadły mi w połowie drogi i mąż miał niezły ubaw.Ostrzegam przed tanimi.One właśnie z tych były.Może muszę kupić jakiś fikuśny pas do pończoch i w nim paradować.Szkoda wywalić te spadające pończochy. To jest wspaniałe uczucie jak spadają na środku drogi....jasna ch.....a!

Wracam do tego mojego postu sprzed prawie 4 lat ,bo już wreszcie znalazłam dobre,niespadające pończochy p/żylakowe i rajstopy także.
Kosztowało to naprawdę wielu poszukiwań i doświadczeń,ale z czystym sumieniem mogę polecić pończochy Verra forte
/mają zielono-białe pudełko/
Noszę 2 stopień ucisku. Pończochy te są mocne, mają świetną gumę u góry,która trzyma,a nie przeszkadza i można je sobie dobrze dopasować.
Najważniejszy jest wybór spośród długich i krótkich,a ta firma daje taką możliwość ,a po drugie dopasowanie rozmiaru według tabelki,którą łatwo jest znależć w internecie.
Np. tutaj https://www.google.pl/search?q=veera...gqeD HfNIEWM:

Tak praktycznie noszę 3 i tu też mi pasuje trójka.
Natomiast rajstopy sprawiłam sobie droższe ,z firmy varisan i nie żałuję ani złotówki. Noszę je od kilku miesięcy i chwalę gdzie tylko mogę. Tez jest wybór- długie czy krótkie,a potem wg tabelki rozmiarowej.
Trochę jest inna niż verry forte.

Po 1 operacji, 3 obliteracjach to na jedną, to na drugą nogę - obydwie z żylakami wewnętrznymi , jestem w dobrej formie i nie cierpię.
Odpukać w niemalowane.

Moja teściowa,lat 82, też ma zapisane pończochy p/żylakowe,żylaki zewnętrzne, duże, już nieoperacyjne, więc kupiliśmy jej,zgodnie z poleceniem lekarza , pierwszy stopień ucisku , czwórkę długą, varisan.
Sama zakłada i chodzi sobie z zadowoleniem.

Ja lubię czarne, a ona nosi karmelowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118  
Nieprzeczytane 23-04-2017, 21:10
angiolog angiolog jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: perth
Posty: 1
Domyślnie

warto sprawdzic żyły, skonsultować stan zdrowia z angiologiem . Po konsultacji obraz bedzie nieco jasniejszy, łatwiej też będzie podjąć działania,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119  
Nieprzeczytane 13-06-2017, 11:36
rusto's Avatar
rusto rusto jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2016
Miasto: Warszawa,Mazowieckie,Polska
Posty: 212
Domyślnie

A czy ktoś przerabiał już chorobę niewydolności żylnej? Gdzie w Warszawie udać się na skuteczną diagnozę i później leczenie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #120  
Nieprzeczytane 14-06-2017, 08:30
monkz monkz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 497
Domyślnie

Wiele osób ma ten problem W Warszawie proponuję zapisać się na profesjonalne badanie usg żył. Tak aby zobaczyć w jakim stopniu rozwoju jest choroba ( trzeba się kontrolować)

Dobre efekty daje również zabieg skleroterapii:
http://rad.med.pl/portfolio/przewlek.../skeroterapia/

Zabieg jest wykonywany w tym własnie ośrodku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.