menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4741  
Nieprzeczytane 19-03-2016, 23:13
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 379
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ryszard2

Niestety nie byłem w tym sanatorium

Dziękuję bardzo za zdjęcia i za informację.

Cytat:
Napisał iwasiwa
Agnieszko ,akurat w tym sanatorium nie byłam,ale wszystkie sanatoria w Krynicy są w porządku


Dziękuję Ewo, byłam w Krynicy ok. 5 lat temu, tak myślę, że wiele się zmieniło i będę ją odkrywać na nowo.
Przeglądałam inf. na temat Nowych Łazienek Mineralnych, tylko, że
są bardzo różne, wręcz sprzeczne...no nic pojadę to się przekonam i napiszę jak teraz jest.
__________________
Agnieszka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4742  
Nieprzeczytane 24-03-2016, 11:00
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 415
Domyślnie

NFZ mnie powiadomił,że czas oczekiwania na przyznanie skierowania wynosi 15 m-cy .....
Byłam ostatnio w styczniu ub.roku...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4743  
Nieprzeczytane 24-03-2016, 14:08
basia2002's Avatar
basia2002 basia2002 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Wrocław,dolnośląskie
Posty: 105 791
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
NFZ mnie powiadomił,że czas oczekiwania na przyznanie skierowania wynosi 15 m-cy .....
Byłam ostatnio w styczniu ub.roku...

To i tak nie długie oczekiwanie. Ja jak dzwoniłam to poinformowano mnie , że trzeba czekać 2 lata.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4744  
Nieprzeczytane 29-03-2016, 09:02
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

A ja tym razem mam napisane 20 miesięcy oczekiwania
Ostatnio byłam w czerwcu 2015 r. w Muszynie w sanatorium "Korona"...i polecam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4745  
Nieprzeczytane 01-04-2016, 16:57
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Coś tutaj smutno się zrobiło na tym forum Tak mało osób i tak rzadko wymienia się swoimi spostrzeżeniami, a szkoda, bo wszystkie one są przydatne. Ja np. polecam "Koronę" w Muszynie. Wszystkie negatywne wpisy nt. tego sanatorium nijak się maja do rzeczywistości.
Obecnie w moim oddziale NFZ czas oczekiwania na sanatorium o miesiąc się wydłużył, więc zdecydowałam w tym roku pojechać do sanatorium prywatnie. Wybrałam "Dedal" w Polańczyku,gdyż zależy mi na zabiegach w kriokomorze ogólnoustrojowej. Czy wśród forumowiczów miał ktoś takie zabiegi? Czy rzeczywiście są tak zbawienne dla stawów jak się o tym słyszy? Pozdrawiam

PS. A! Na dziś przede mną jest jeszcze 44187 osób
Wyliczyłam sobie, że skierowanie z NFZ mogę dostać na maja 2017r. jeśli numery będą spadać w takim tempie, jak obecnie.

Ostatnio edytowane przez hala51 : 01-04-2016 o 17:21.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4746  
Nieprzeczytane 01-04-2016, 23:40
annandale annandale jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 16
Domyślnie

A ja wreszcie doczekałam się wyjazdu do sanatorium.Czekałam od lipca 2014 roku.Wyjeżdżam 19 kwietnia,co prawda nie bardzo cieszy mnie miejscowość ,do której jadę,a jeszcze bardziej sanatorium -Mikołaj,które nie zbiera zbyt pochlebnych opinii.Pokoje podobno wieloosobowe,no to nie byłoby takie najgorsze,ponieważ na jedynkę nie liczę i jedynkę mam w domu.Tam w sanatorium chciałabym przebywać wśród ludzi,a mam nadzieję,że w nagrodę za kiepskie warunki lokalowe ( brak łazienek w pokojach ) trafię miłe współtowarzyszki.Po przyjeżdzie opiszę wszystko.Jadę z nadzieją,że nie zawiodę się.Samotność mi tak dopiekła,że wszystko będzie lepsze od samotnego siedzenia w domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4747  
Nieprzeczytane 02-04-2016, 19:01
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał annandale
"...co prawda nie bardzo cieszy mnie miejscowość ,do której jadę,a jeszcze bardziej sanatorium -Mikołaj,które nie zbiera zbyt pochlebnych opinii.Pokoje podobno wieloosobowe,no to nie byłoby takie najgorsze..."
Nie sugeruj się opiniami. Ja w ub. roku dostałam "Koronę" w Muszynie. Opinie też nie były pochlebne. Jechałam na zasadzie "a - trudno, co będzie, to będzie". Na miejscu okazało się, ze wszystko jest w porządku, że opinie są dla tego ośrodka bardzo krzywdzące. Byłam w dwójce. Było fajnie, wesoło. Zabiegi dobrane. Pani doktór, pielęgniarki i rehabilitanci też bez zastrzeżeń. Jedzenie jak dla mnie bardzo dobre (wybrałam dietę lekkostrawną). Miejscowość ładna. Cóż więcej chcieć. Na pewno chętnie tam wrócę. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4748  
Nieprzeczytane 02-04-2016, 19:50
annandale annandale jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 16
Domyślnie

Chciałabym również zmienić opinię o Buskowym Mikołaju,bo nigdy tak nie bywa,że wszystkie składowe w sanatorium są negatywne.Tak bywa,że jeśli warunki mieszkaniowe są kiepskie,to współtowarzyszki są takie,że żal je opuszczać i odwrotnie.Cichutko wzdycham jedynie do pokoju z łazienką,ale może już zmieniło się coś i nie będzie tak żle.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4749  
Nieprzeczytane 02-04-2016, 20:36
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał annandale
A ja wreszcie doczekałam się wyjazdu do sanatorium.Czekałam od lipca 2014 roku.Wyjeżdżam 19 kwietnia.....

No proszę jak to jest z tymi numerkami. Ja czekam od stycznia 2014 ( a więc wcześniej o pół roku) a na dzień dzisiejszy mam numer 6.600 Widocznie jest to uzależnione od profilu leczenia.
Nie wiem dlaczego krzywisz się na Busko. Byłem tam 2 tygodnie i było fajnie. Podobał mi się stary park i nowy park. Myślę, że będziesz zadowolona.

Busko Zdrój
[/IMG]

[/IMG]
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4750  
Nieprzeczytane 02-04-2016, 20:52
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
....... Wybrałam "Dedal" w Polańczyku,gdyż zależy mi na zabiegach w kriokomorze ogólnoustrojowej.

Miałem taki zabieg w sanatorium w Rabce i muszę przyznać, że bardzo mi pomógł. Po tych zabiegach, po schodach wchodziłem bez żadnego bólu i bez problemu, który miałem wcześniej. Starczyło tego dobrego na rok, więc po roku już tylko zabieg na same kolana dostałem w mojej przychodni. Jak do tej pory (odpukać) nie mam większych kłopotów ze stawami. Mnie zabieg w kriokomorze pomógł. Życzę ci tego samego.
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4751  
Nieprzeczytane 03-04-2016, 20:20
and09 and09 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Polska
Posty: 4
Domyślnie

Drogi Ryszardzie z tymi numerami to ja nic nie rozumiem.
15,03 napisałeś przyszło skierowanie a wczoraj,że czekasz od stycznia 2014.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4752  
Nieprzeczytane 04-04-2016, 08:22
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał and09
Drogi Ryszardzie z tymi numerami to ja nic nie rozumiem.
15,03 napisałeś przyszło skierowanie a wczoraj,że czekasz od stycznia 2014.
Pozdrawiam

Faktycznie, może niezbyt jasno napisałem. Skierowanie otrzymała moja żona. Ja ją tylko zawiozę i posiedzę w tym Ciechocinku parę dni. Natomiast ja osobiście czekam na przydział skierowania dla siebie. Każde z nas jedzie osobno ze względu na zupełnie inne schorzenia i związane z tym inne rodzaje zabiegów i inny rejon Polski Tak poradził nam lekarz. Więc żona jedzie w czerwcu a ja jeszcze czekam na skierowanie.
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4753  
Nieprzeczytane 04-04-2016, 08:43
and09 and09 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Polska
Posty: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ryszard2
Faktycznie, może niezbyt jasno napisałem. Skierowanie otrzymała moja żona. Ja ją tylko zawiozę i posiedzę w tym Ciechocinku parę dni. Natomiast ja osobiście czekam na przydział skierowania dla siebie. Każde z nas jedzie osobno ze względu na zupełnie inne schorzenia i związane z tym inne rodzaje zabiegów i inny rejon Polski Tak poradził nam lekarz. Więc żona jedzie w czerwcu a ja jeszcze czekam na skierowanie.

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie.Ja czekam od maja 2014 i mam numer 1020 .Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję bo myślałem,że u mnie coś nie tak z tym skierowaniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4754  
Nieprzeczytane 04-04-2016, 13:40
and09 and09 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Polska
Posty: 4
Domyślnie

Ryszard zapytałem wczoraj o skierowanie bo miałem numer 1020 a tu niespodzianka.Dostałem skierowanie do Polanicy sanatorium Carmen i to od 21.06.do 12.07 i tak sobie myślę,że Ty masz jakąś moc na NFZ w Krakowie bo ja miałem słabą nadzieję,czekałem prawie dwa lata.O tym Carmen nie mam zielonego pojęcia jak by ktoś napisał kilka zdań to byłoby fajnie.Może znajdę jakieś informację w internecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4755  
Nieprzeczytane 04-04-2016, 15:35
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ryszard2
Miałem taki zabieg w sanatorium w Rabce i muszę przyznać, że bardzo mi pomógł. Po tych zabiegach, po schodach wchodziłem bez żadnego bólu i bez problemu, który miałem wcześniej. Starczyło tego dobrego na rok, więc po roku już tylko zabieg na same kolana dostałem w mojej przychodni. Jak do tej pory (odpukać) nie mam większych kłopotów ze stawami. Mnie zabieg w kriokomorze pomógł. Życzę ci tego samego.
Dziękuję Mam nadzieję, że i mnie w końcu bóle stawów mi ustąpią. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4756  
Nieprzeczytane 04-04-2016, 20:13
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał and09
.....a tu niespodzianka.Dostałem skierowanie do Polanicy sanatorium Carmen i to od 21.06.do 12.07

Moje gratulacje! Byłem w Polanicy w sierpniu 2014 w sanatorium Szarotka. Bardzo mile wspominam Polanicę. Mógłbym pojechać tam jeszcze raz. Polanica jest ładna a w pobliżu są Duszniki z pałacykiem Szopena i Kudowa Zdrój do zwiedzania. Mnie bardzo podobał się Ogród Japoński w Jarkowie. Z POlanicy i Jarkowa zrobiłem slajdziki do obejrzenia:

POLANICA ZDRÓJ
http://http://slajdzik.pl/slajd/polanica-zdroj-96555

Ogród Japoński w Jarkowie

http://slajdzik.pl/slajd/ogrod-japon...arkowie-107677

Niestety, nic nie wiem o sanatorium Carmen i nie znam nikogo kto by tam był.
Życzę dobrych zabiegów, szybkiego powrotu do zdrowia i miłego pobytu

Sanatorium Carmen


__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4757  
Nieprzeczytane 04-04-2016, 20:34
and09 and09 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Polska
Posty: 4
Domyślnie

Bardzo dziękuję za informacje i wygląda to trochę tajemniczo ale przez to ciekawiej.Dosyć dawno byłem w Lądku 2002 ale słabo znam Polanicę i wszystko jest do nadrobienia.Życzę zdrowia i pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4758  
Nieprzeczytane 05-04-2016, 17:07
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ryszard2
O, matko i córko!!! Tak Polanica jak i ogród piękne. Ale Ryszardzie, te podkłady muzyczne...brak mi słów!!! Zauroczyły mnie. Wrócę do tych slajdzików nie raz. Dzięki . Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4759  
Nieprzeczytane 06-04-2016, 13:54
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie

Dziękuje Panie Ryszardzie za wspomnienia ja tez byłam w Polanicy w Malwie w 2012r tylko w marcu i kwietniu na Wielkanoc było super tylko nie tak ładnie bo było jeszcze zimno .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4760  
Nieprzeczytane 06-04-2016, 13:56
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Domyślnie

Ja na dzis mam 6798 mysle ze sierpień lub wrzesien.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.