menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 09-08-2007, 10:21
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie historie przedmiotami pisane


wachlarz.gif-do otworzenia tego wątku zainspirowala mnie książka Piotra Dzięciołowskiego pod takim własnie tytułem.Jej motto brzmi:"Nasze rzeczy mogą mieć wartość materialną,mogą jej nie mieć,ale dla nas i tak mogą być bezcenne.."Jest to zbiór uroczych opowieści znanych i lubianych osób o przedmiotach dla nich niezwykle ważnych.
Na pewno każdy z nas ma taki /czasem kilka/przedmiot...zapraszam do sentymentalnych opowieści.
  #2  
Nieprzeczytane 09-08-2007, 10:25
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Jednym z takich własnie reliktów pamięci jest obrazek wykonany 35 lat temu przez mego Tatusia-kompozycja z suszonych kwiatów na kremowym płótnie.Pamietam,jak razem je zbieraliśmy,szyliśmy,a potem Tatko w jesienne wieczory układał z nich bukieciki i oprawiał..to bezcenny skarb...
  #3  
Nieprzeczytane 09-08-2007, 10:55
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Mam kilka skarbów, które na skarby nie wyglądaja

W czasie Powstania Warszawskiego spłonęło wszystko "tamto". Więc dla mnie, wśród wielu, wielu innych skarbów jest np. damski scyzoryczek z nożyczkami i licha rameczka do zdjęć uchowane przez mego ojca. Bo w tym "siedzi" i on, i tamto spalone dzieciństwo. A, i jeszcze notes brydżowy zapisany przez tych, których już nie ma. I dwa zwykłe drewniane wieszaki do ubrań, podpisane.
Śmieciara jestem i już!!!
  #4  
Nieprzeczytane 09-08-2007, 12:25
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

20 lat temu na strychu u teściowej znalazłam stary zegar z kurantem.Pozwoliła go zabrać.mąż odrestaurował/tylko porcelanowa tarcza nieco sfatygowana/i wisi w naszym domu,pięknie tyka iwybija godziny.Uwielbiam go.
  #5  
Nieprzeczytane 09-08-2007, 12:50
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Moje

mieszkanie to muzeum, ale o tym przy okazji. Też odnawiałam zegar, osobiście i własnoręcznie oraz bardzo profesjonalnie, bo to nie tylko tarcza i to coś, co "dinda", ale i obudowa z drewna, a to już wyższa szkoła jazdy. Jak już był śliczny, dałam bratu, na pamiątkę ten kawałek historii rodzinnej.
Kocham te moje "bibeloty".
  #6  
Nieprzeczytane 09-08-2007, 15:36
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie moje mieszkanie

to tez jest muzeum pamiatek rodzinnych. Trzese sie nad kazdym przedmiotem ktory nalezal do mojej babci , mamy, taty.. Sa to moje "relikwie" Nieraz je ogladam, glaszcze i ....nie smiejcie sie ale je caluje
  #7  
Nieprzeczytane 09-08-2007, 16:06
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Moje mieszkanie to misz masz.Przedmioty prawie muzealne wymieszane z nowoczesnymi...
Szabla ułańska ,rodzinna pamiątka.Nieraz myślę ,ile ona ma na sumieniu,bo brała udział w kampanii wrześniowej.

Ale najdziwniejsza pamiątka jaką mam i najbardziej działająca mi na wyobraźnię ,to nieznany mi oficerski order koloru czerwonego z wygrawerowanymi literami RP na białym tle i z czerwoną wstążeczką.
Został on podarowany mojej córce przez jej kolegę -prawnika z Bawarii...
Mogę się tylko domyślać,że właściciel tego orderu dobrowolnie go Niemcom nie oddał..

Szkoda,że przedmioty nie mogą mówić...
  #8  
Nieprzeczytane 09-08-2007, 16:10
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Oj Lila

masz racje..gdyby te przedmioty mialy oczy i uszy...
Ja ma u siebie przedmiot ktory przetrwal nie tylko Powstanie Warszawskie ale i rewolucje Pazdziernikowa.. Ja jestem juz czwatra generacja..
  #9  
Nieprzeczytane 09-08-2007, 16:48
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

U mnie rowniez jest stary zegar ma jakies 70 lat.Z wahadlem, wybija godziny. Pieknie obudowany, klumienki , rozne ozdoby.Moj Jasku go konserwuje i naprawia.Zajmuje honorowe miejsce w naszym domu.Mam tez bardzo stare azurowe talerze do ciasta i owocow.To po moich rodzicach.Przechowuje tez pierwsze rysunki i laurki mojej corki i wnuka.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
  #10  
Nieprzeczytane 09-08-2007, 16:52
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie A ja mam - nie mebel,

a pierścień herbowy (pochodzę ze szlachty), własnoręcznie wypiłowany przez mojego ojca w niewoli z łuski po pocisku... Ma dla mnie wartość większą niż ten autentyczny, złoty, z krwawnikiem...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #11  
Nieprzeczytane 09-08-2007, 20:44
hebra's Avatar
hebra hebra jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: dolnyśląsk
Posty: 1 530
Domyślnie moje wspomnienia

to zaczynam od mojej pasji książki;
podręcznik do historii dla panienek z pensji wzbudzjący ogólną radość z przedmowy ,podręcznik historii greki,książka Instytutu Propagandy Państwow-Twórczej -;Józef Piłsudski;,
Kronika Rodzinna spisana przez jedną z Lewandowskich rodzinny warszawskiej po pokolenie moich córek.
Srebna papierosnica z wpisami akowców mojego teścia.Kilkanaście przedmiotów użytkowych z porcelany,starych mebli wygodnych ale bardzo ciężkich
I tak w domu przeplata się wspólczesność z wspomnieniami.
Ale to wszystko nadaje klimat w naszym domu.
Załącznik 4862
__________________
NADAL PRAGNĘ BYĆ ZWARIOWANA I PRZEŻYĆ SWOJE ŻYCIE TAK JAK MNIE SIĘ PODOBA , A NIE TAK JAK SIĘ PODOBA INNYM . Paulo Coelho

Ostatnio edytowane przez hebra : 20-08-2007 o 21:56.
  #12  
Nieprzeczytane 09-08-2007, 23:37
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Z wielkim pietyzmem przechowuje serwetki koronkowe robione przez ukochana moja Babunie ,zegar scienny bardzo stary podarowany przez Nia , pioro wieczne "Pelikan" ktore przynioslo m i szczescie na maturze,pierwsze niezgrabnie kreslone rysunki mojej wnusi.....
W holu mam stara poniemiecka maszyne do szycia a w zasadzie jej korpus - ktora symbolizuje miejsce urodzenia Mojego Ojca .- przysiolek o nazwie "Stara Maszyna" w jednej z podkrakowskich wsi
Mam bardzo duzo zdjec rodziny mojego meza / w drugim holu na scianach/ - z okresu I -szej Wojny Swiatowej a takze ,Pilusudzkiego,,Biskupa Sapiechy ,,Moscickiego ...
Pon iewaz Ojciec meza byl oficerem 3 Pulku Strzelcow Podhalanskich to i z tego okresu nie brakuje okolicznosciowych fotek - rowniez sa one
"powieszone" w holu obok babek meza w pieknych bogatych strojach mieszczanskich - bo z takiej warstwy spolecznej sie wywodzi rod mojego meza /nieskromnie powiem ze mam bardzo ladnie brzmiace rzadko wystepujace w Polsce nazwisko ktorego korzenie siegaja XIV w o czym informuje tablica pamiatkowa umieszczona na jednym z kosciolow .....
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #13  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 00:45
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie a wiecie co ja zrobilam?

Pofotografowalam wszystkie moje skarby tak zeby nastepne pokolenia wiedzialy co dla mojej rodziny i dla mnie jest wazne.
  #14  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 00:49
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

I zostawisz Asieńko spadobiercom fotografie,rozumiem?

A wartościowe przedmioty przeputasz za żywota ???
Nie powiem,że Ci odradzam...nie powiem...
  #15  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 01:01
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Lila!!!

No wiesz ale pomysl..
Nieeee !! o tym nigdy nie pomyslalam kurcze.. Ale moje dzieci juz sie szykuje na te pamiatki.. po 4 generacjach ..
Wiecie tu ludzie nie przywiazuja uwagi to takich glupot. Babcia umiera i wszystko idzie pod mlot.. sprzedaja za grosze wszystko.. Ja tule i kocham kazdy przedmiot ktorego dotykala kochana osoba.. Wydaje mi ie ze jeszcze ta osoba pachnie..
Chyba jestem nienormalna
  #16  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 01:05
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Nooo,to się szykują przedwcześnie...

Album z fotografiami, oprawiony w skórę własnoręcznie złowionego aligatora na Florydzie,też będzie pamiątką.
  #17  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 01:18
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie aligatory

to i u nas sa
Podchodza nieraz pod domy i.... czestuja sie jakims psem zy krolikiem..
Nieee.. zartuje !! Ale trzy godziny jazdy od nas TAK!!
Tu tylko kilka znaleziono w jeziorze.. Malych

Niedlugo bedzie ich wiecej.. dzisiaj zanotowano temperature 129 Stopni F.. na sloncu a w cieniu 104. Bagatelka!!
  #18  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 09:04
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Podoba mi się ten pomysł z fotografowaniem pamiątek.
  #19  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 09:22
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Slowikowa ??
Przeciez Ty nam sie zywcem usmazysz - a propos czy nie mozecie miec normalnych stopni C tylko F ??
Pozdrawiam
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #20  
Nieprzeczytane 10-08-2007, 10:12
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 001
Domyślnie

Buniu...dobrze ,że zauważyłaś tę literkę F..

Ja już się bałam ,że Asia dzisiaj będzie grillowana...
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Niesamowite historie destiny Humor, zabawa - wątki archiwalne 68 25-06-2008 23:49
Nasze historie rodzinne Ewita Rodzina bliższa i dalsza 111 23-10-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.