menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #241  
Nieprzeczytane 31-01-2010, 21:06
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ja alkoholik, Tadeusz, trzeźwy od 8 lat, 7 miesięcy witam Bogdana, Janusza, Rossę. Pogody ducha dla wszystkich będących w trzeźwości
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #242  
Nieprzeczytane 01-02-2010, 00:50
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Artfilko twoje wywody nijak się mają do choroby alkoholowej i poza tym, że właściwie nie wiadomo dlaczego w ogóle zabierasz tutaj głos - w niczym alkoholikowi nie pomogą. Trzeźwiejący alkoholik nie musi posiadać wiedzy na temat "zwichrowanej chemii" swojego organizmu, on ma tylko nie chcieć pić.

ta świadomość co do chemii jest przydatna dla mnie i wiem, że "z masła nie zrobi się mleka".

Cytat:
Wielokrotnie uczestniczyłam w tzw. otwartych mityngach AA, na które przychodziły osoby strasznie wrogo nastawione do alkoholików, pogardzające nimi, przychodziły też z ciekawości czy na tych mityngach nie popijają sobie. Po zakończeniu najczęściej spuszczali z pokorą głowy zaszokowani wręcz tym co tam usłyszeli i raczej pełni uznania dla całego ruchu AA-owskiego. A przecież tyle mieli do powiedzenia, tyle nauk i morałów chcieli wygłosić, a nieraz już po odczytaniu przez alkoholików "dwunastu kroków do trzeźwości" tracili rezon. Tak więc zamiast wdawać się w tematy, o których nie ma się pojęcia proponowałabym udział w takim mityngu.

toteż zrozumiałam tę chorobę (w czym rzecz...chemia) i wiem, że nie można w obecnej chwili nic poradzić na to.


Cytat:
Ja w swojej jedenastoletniej trzeźwości nie dociekałam w sposób pseudo-naukowy dlaczego nie piję, ja wiem i to jest mój wolny wybór: ja nie chcę pić!

Ja mając znajomych leczących się z uzależnienia dociekałam.
Chciałam zrozumieć ich problem.

tak..tylko wybór taki "nie chcę pić" pozwala zachować trzeźwość.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #243  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 19:12
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 5 677
Domyślnie

Zaglądam na ten wątek dość często. Bo temat jest mi bliski.
Stałam u boku mojego brata alkoholika ponad 10 lat.Wspierałam go razem z mężem w każdej decyzji,która zmierzała do trzeźwości.Poznałam ta straszną chorobe a także ludzi którzy przez to piekło przeszli.Wiem jedno nikt nie rodzi sie alkoholikiem tylko nie każdy ma siłę żeby walczyc.Mojemu bratu tej siły zabraklo i niestety 2 lata temu odszedł.A Ja od tej pory mam ciagły niepokuj i wyrzuty sumienia, że za mało zrobiłam.Poznałam ludzi ,którzy sa trzeźwi po kilkanaście lat,są to wspaniali ludzie.Obdarzeni ogrąmna empatią do drugiego człowieka.Wielki szacunek dla Tadeusza i pozostałych będących w trzeźwości. Tak trzymać.Pozdrawiam.


"Długa droga ku trzeźwości zaczyna się w miejscu, w którym właśnie jesteś".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #244  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 19:45
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał mirellka
Zaglądam na ten wątek dość często. Bo temat jest mi bliski.
Stałam u boku mojego brata alkoholika ponad 10 lat.Wspierałam go razem z mężem w każdej decyzji,która zmierzała do trzeźwości.Poznałam ta straszną chorobe a także ludzi którzy przez to piekło przeszli.Wiem jedno nikt nie rodzi sie alkoholikiem tylko nie każdy ma siłę żeby walczyc.Mojemu bratu tej siły zabraklo i niestety 2 lata temu odszedł.A Ja od tej pory mam ciagły niepokuj i wyrzuty sumienia, że za mało zrobiłam.Poznałam ludzi ,którzy sa trzeźwi po kilkanaście lat,są to wspaniali ludzie.Obdarzeni ogrąmna empatią do drugiego człowieka.Wielki szacunek dla Tadeusza i pozostałych będących w trzeźwości. Tak trzymać.Pozdrawiam.


"Długa droga ku trzeźwości zaczyna się w miejscu, w którym właśnie jesteś".

Mirellko! Zamiast komantarza opowiem Ci pewna historyjke. Otoz prowadzi syn pijanego ojca do domu . Ojciec ciagle sie przwewraca , syn pyta tato jak ja Ci mam pomoc. Ojciec sie rozpllakal i odpowiedzial, synu , ty mi nie mozesz pomoc , ja sobie musze pomoc sam.Mirrellko Ty z mezem mogliscie zrobic wszystko ale i tak brat odszedl bo nie chcial pomoc sobie sam.Mozna miec rozne sady o systemie lecznictwa odwykowogo , mozna roznie oceniac prace terapeutow ,ale nie mozna obwiniac nikogo za to ze pacjent po ukonczeniu nawet najlepszej terapii wraca na oddzial jeszcze tego samego dnia.Takie przypadki sa ,i nie sa one osobliwe.Osobiscie trzezwieje dla siebie ,nie oczekuje splendorow od rodziny , nie prertenduja do miana bohatera narodowego , nie twierdze tez ze juz nigdy wiecej pil nie bede, poniewaz doskonale wiem jak trudno walczyc z samym soba.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #245  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 20:44
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 5 677
Domyślnie

On chciał,ale nie miał siły walczyć.Kiedy opuścił szpital w Warszawie oddział dr.Woronowicza był pełen nadzieji i wiary,że tym razem się uda.Udało sie na pół roku.Ja myslę że psychika ludzka jest nie zbadana i kazdy jest indywidualnoscią.ńapewno nikt nie chce być na dnie.Jednak na świecie konkretnie amerykanie pracują nad farmakologicznym leczeniem choroby alkoholowej ,a przecież oni byli prekursorem ruchów AA.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #246  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 21:36
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał soczek55
Mirellko! Zamiast komantarza opowiem Ci pewna historyjke. Otoz prowadzi syn pijanego ojca do domu . Ojciec ciagle sie przwewraca , syn pyta tato jak ja Ci mam pomoc. Ojciec sie rozpllakal i odpowiedzial, synu , ty mi nie mozesz pomoc , ja sobie musze pomoc sam.Mirrellko Ty z mezem mogliscie zrobic wszystko ale i tak brat odszedl bo nie chcial pomoc sobie sam.Mozna miec rozne sady o systemie lecznictwa odwykowogo , mozna roznie oceniac prace terapeutow ,ale nie mozna obwiniac nikogo za to ze pacjent po ukonczeniu nawet najlepszej terapii wraca na oddzial jeszcze tego samego dnia.Takie przypadki sa ,i nie sa one osobliwe.Osobiscie trzezwieje dla siebie ,nie oczekuje splendorow od rodziny , nie prertenduja do miana bohatera narodowego , nie twierdze tez ze juz nigdy wiecej pil nie bede, poniewaz doskonale wiem jak trudno walczyc z samym soba.

Zgadzam się z Januszem, też nie predentuję do roli bohatera rodzinnego, czy forumowego (co wielokroć usiłują niektórzy wmawiać innym). Dodam, że trzeźwieję dzięki wytrwałości i wsparciu syna i córki i dzięki starszej wnuczce która nieświadomie (nie wie o tym do tej pory) stanęła mi na drodze gdy kierowałem już kroki do monopolu po powrocie z terapii zamkniętej. Spytała tylko gdzie idę.. Na drugi dzień juz siedziałem przed terapeutą w miejskim ośrodku odwykowym.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #247  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 21:58
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Zgadzam się z Januszem, też nie predentuję do roli bohatera rodzinnego, czy forumowego (co wielokroć usiłują niektórzy wmawiać innym). Dodam, że trzeźwieję dzięki wytrwałości i wsparciu syna i córki i dzięki starszej wnuczce która nieświadomie (nie wie o tym do tej pory) stanęła mi na drodze gdy kierowałem już kroki do monopolu po powrocie z terapii zamkniętej. Spytała tylko gdzie idę.. Na drugi dzień juz siedziałem przed terapeutą w miejskim ośrodku odwykowym.
O! Tadeusz cytujesz mnie a zgadzasz sie z Januszem ha.ha ha. No nic trzymaj sie to najwazniejsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #248  
Nieprzeczytane 02-02-2010, 22:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał soczek55
O! Tadeusz cytujesz mnie a zgadzasz sie z Januszem ha.ha ha. No nic trzymaj sie to najwazniejsze.
Sorki ale wpada, zaćmienie. Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #249  
Nieprzeczytane 04-02-2010, 19:31
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 5 677
Domyślnie

Przepraszam chciałam podzielić się swoją refleksją,zostałam żle zrozumiana.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #250  
Nieprzeczytane 04-02-2010, 19:43
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał mirellka
Przepraszam chciałam podzielić się swoją refleksją,zostałam żle zrozumiana.
Jadziu raczej zostałaś dobrze zrozumiana. Tylko jedna rzecz trochę inaczej dyskutuje sie mową pisaną a inaczej w realu z mimiką, gestykulacją i patrząc w oczy partnerowi. Pozdrawiam
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #251  
Nieprzeczytane 23-08-2010, 15:40
szunaj szunaj jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: kielce
Posty: 155
Domyślnie

W dniach 3-5 września 2010 roku w Sielpi koło Końskich woj. świętokrzyskie odbędzie się Ogólnopolski Zlot Al-Anon. Na miejscu można wykupić nocleg i wyżywienie,jest to miejscowość wypoczynkowa.Podczas Zlotu odbędą się też otwarte mitingi AA. Piszę tą informacje dlatego że może są osoby które chcą uzyskać informacje "z pierwszej ręki" na temat współuzależnienia.W sobotę 4 września na mitingu AA będę.Informacje można uzyskać pod nr. 41 372 02 22.Każdy zainteresowany na tym zlocie może być i brać udział w spotkaniach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #252  
Nieprzeczytane 23-08-2010, 15:50
szunaj szunaj jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: kielce
Posty: 155
Domyślnie

Tu jest link pod którym są wszystkie dostępne informacje http://www.al-anon.org.pl/30lat.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #253  
Nieprzeczytane 10-09-2010, 13:47
Marian52 Marian52 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1
Domyślnie

Czy ktoś z Państwa orientuje się czy przypadkiem ten zlot nie został przesunięty na ten weekend (10-12.09.2010) lub czy może zaplanowany jest na ten weekend jakiś inny zlot AA? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, Marian
Odpowiedź z Cytowaniem
  #254  
Nieprzeczytane 10-09-2010, 13:56
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marian52
Czy ktoś z Państwa orientuje się czy przypadkiem ten zlot nie został przesunięty na ten weekend (10-12.09.2010) lub czy może zaplanowany jest na ten weekend jakiś inny zlot AA? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, Marian
Zlot ten odbył się o czym pisze szunaj
http://www.klub.senior.pl/uzaleznien...8519-4735.html
w # 252.
O innym zlocie nic nie wiem.
Pozdrawiam i pogody ducha
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #255  
Nieprzeczytane 10-09-2010, 18:25
szunaj szunaj jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: kielce
Posty: 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marian52
Czy ktoś z Państwa orientuje się czy przypadkiem ten zlot nie został przesunięty na ten weekend (10-12.09.2010) lub czy może zaplanowany jest na ten weekend jakiś inny zlot AA? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, Marian
Najbliższy zlot AA odbędzie się w dniach 17-19 września.Będzie to Zlot Radości Regionu Łódź AA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #256  
Nieprzeczytane 04-11-2010, 17:20
anna4945 anna4945 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Mazowieckie
Posty: 24
Domyślnie

No dobrze, od męża można uciec, a co zrobić jak alkoholikiem jest syn?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #257  
Nieprzeczytane 04-11-2010, 17:44
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał anna4945
No dobrze, od męża można uciec, a co zrobić jak alkoholikiem jest syn?
Alkoholicy, bywają czyimiś dziećmi (chyba, że rodzice nie żyją). Od dziecka też można uciec.
Należy robić to samo co pisałem wielokrotnie. Namawiać syna na leczenie zamknięte, następnie terapię w miejscu zamieszkania aż do skutku. Niestety dokąd on sam nie zrozumie, że chce się leczyć jest to niemożliwe. Alkoholik sam musi chcieć przestać pić, można mu tylko odrobinę pomóc w wyjściu na prostą.
Zabronione dla rodzica opiekowanie się synusiem, pranie, karmienie, usprawiedliwianie w pracy i przed bliskimi, ukrywanie jego uzależnienia przed całym światem.

polecam wątek
http://www.klub.senior.pl/uzaleznien...olik-4735.html
Tam dużo piszę o sobie i piszą inni uzależnieni
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #258  
Nieprzeczytane 04-11-2010, 18:22
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

. Namawiać syna na leczenie zamknięte, następnie terapię w miejscu zamieszkania aż do skutku
Ja odnosnie leczenia az do skutku.
Nie mam sprawdzonych informacjji tylko slyszalem ,ze przynajmniej od roku podobno obowiazuje zasada ,ze kazdemu kto byl przynajmniej dwukrotnie na "odwyku " odmawia sie kolejnego leczenia . Ciekaw jestem czy jest to prawdziwa informacja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #259  
Nieprzeczytane 04-11-2010, 19:13
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał soczek55
. Namawiać syna na leczenie zamknięte, następnie terapię w miejscu zamieszkania aż do skutku
Ja odnosnie leczenia az do skutku.
Nie mam sprawdzonych informacjji tylko slyszalem ,ze przynajmniej od roku podobno obowiazuje zasada ,ze kazdemu kto byl przynajmniej dwukrotnie na "odwyku " odmawia sie kolejnego leczenia . Ciekaw jestem czy jest to prawdziwa informacja.
Ja przechodziłem terapię dziewięć lat temu, być może obecnie jest tak jak pisze soczek55.
Nie wiem jak się odnieść do tej wiadomości
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #260  
Nieprzeczytane 04-11-2010, 22:56
Smu-ga Smu-ga jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2010
Posty: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał anna4945
No dobrze, od męża można uciec, a co zrobić jak alkoholikiem jest syn?
Ciężko Aniu,ale trzeba zastosować te same zasady jak do męża.Serce boli,łkanie ściska gardło,troska nie daje snu...Ale zasady są te same.Właśnie to przechodzę.Ze skutkiem (na razie)pozytywnym!
http://www.alkoholizm.com.pl/forumalko/index.php-skorzystałam i korzystam nadal! Polecam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ja, alkoholik tadeusz50 Uzależnienia 339 19-09-2021 13:13
Mądre oszczędzanie, żyć z odsetek Tomekkzs Senior w banku 29 23-06-2015 19:49
Jak żyć w kryzysie ? Kazimierz Zarządzanie finansami 32 17-10-2009 10:21
alkoholizm, czy da się z tym żyć? jaras Uzależnienia 512 02-06-2009 07:09
Schizofrenia - jak żyć? - bezpłatne warsztaty admin Zaproszenia 0 16-02-2009 15:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:37.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.