menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #9461  
Nieprzeczytane 21-06-2017, 05:33
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 732
Domyślnie

Dzień dobry! Witam wszystkich w 1. dniu lata. Zapowiada się upalnie, już jest 17 st. Wczoraj po zakupach zdrzemnęłam się "chwilę" - ok. 3 godz.
Danciu, podawali w TV, że nad Twoim miastem znowu przeszła nawałnica. A u nas nic - spokojnie, cicho i sucho
Zapraszam na herbatę - zapomniałam kupić kawy.

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9462  
Nieprzeczytane 21-06-2017, 10:43
HelenaB's Avatar
HelenaB HelenaB jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Kudowa-Zdrój-Dolnośląskie-Polska
Posty: 180
Domyślnie Witam w


Przyszło LATO I coż ja pocznę na to, że tak uwielbiam lato.Tę łąkę z kopką siana i rosę – zaraz z rana. Te zboża złote łany i malin pełne dzbany. Te barwy, co ich tyle wciąż lata wraz z motylem. Ten nektar słodki w kwiatach - Jak tu nie kochać lata? (z netu)

To już drugi dzień upału-u mnie w cieniu już 25stopieniek
Dzięki Krysiu za herbatkę -dzisiaj to tylko woda,maślanka ,ew,kwaśne mleczko
Pozdrawiam i życze suuuuperowej środy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9463  
Nieprzeczytane 21-06-2017, 11:04
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie

Pozdrawiam pięknie miłośników tego wątku,
dzisiaj jest szczególny dzień bo rozpoczyna się lato.
Piękna pora roku,którą równie uwielbiam jak wiosnę,
życzę Wam aby było spokojne,cieplutkie i udane.
Dzisiaj upiekłem chlebek bananowy z przepisu na opakowaniu
cukru trzcinowego,jest bardzo smaczny.
W naszym Klubie Seniora dzisiaj jest wieczorek,
więc będziemy tańczyć i bawić jak przystało na seniorów
żwawych nastonastolatków.
Miluśkiego dnia wszystkim!!

https://youtu.be/PQ2knjmgaZA
__________________
_____________________
Edward
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9464  
Nieprzeczytane 21-06-2017, 11:30
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

O,Edzio odezwał się!!wesołej zabawy Ci życzę!
Jak było do przewidzenia zostaję tu do piątku 30.06 bo nie ma zastępstwa.Cóż,przełożyłam wizytę u okulisty na lipiec po moim powrocie z tygodniowych wczasów w górach!
Tak,tak-jade do Zawoi,znalazłam bardzo tanie wczasy z wyzywieniem.Remont odwlecze się w czasie-trudno-muszę połazić po górach i wyspać się za wszystkie czasy.Podadzą mi jedzenie pod nos.Nie znam tych terenów,kiedyś byłam w Szczawnicy w sanatorium.Czy to daleko od Zawoi?
Wybieram się tam z Leszkiem oczywiście,niech i on wyjedzie na trochę z Legnicy!Każde płaci za siebie!To pozdrawiam Was.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9465  
Nieprzeczytane 21-06-2017, 12:34
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Witam wszystkich.

Danusiu: polecam Ci piękną wycieczkę z Zawoi- pojechać busem na Przełęcz Krowiarki i potem na Babią Górę- ze szczytu zejść przez Bronę do schroniska Markowe Szczawiny a potem do Zawoi, albo na Krowiarki innym szlakiem i na autobus. Ale rozkład sprawdź bo dawno, dawno tam chodziłem i głównie na autonogach. Szczawnica to już nie Beskid Wysoki, tylko Pieniny. Odległość drogowa- 100 km. Druga wycieczka to na Mędralową (ew.na Pilsko)- główny czerwony szlak. Ale mierz siły na zamiary bo to długie lecz piękne wycieczki, choć w okolicy jest kilka schronisk gdzie można odpocząć i coś zjeść. Tu masz fajną mapkę turystyczną na kompa, albo szukaj w sklepach mapy Beskid Wysoki, może Makowski- czasem wydawcy łączą różne pasma na jedną mapę, lepiej otworzyć w sklepie i zobaczyć jaki teren obejmuje. Miłego wypoczynku życzę.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.
https://mapa-turystyczna.pl/
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9466  
Nieprzeczytane 21-06-2017, 21:57
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 732
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
Wybieram się tam z Leszkiem oczywiście,niech i on wyjedzie na trochę z Legnicy!
Ty masz dobre serce, Danusiu - tak się troszczysz o bliźnich.
A ja dzisiaj byłam w Warszawie. Spotkałam się z koleżanką z "Okiem obiektywu", Alą-Wietrzykiem. Ala przyjechała na 2 dni z Wrocławia. Spotkanie było udane. Pokazałam jej kawałek miasta, a jutro ma zwiedzić Wilanów, Łazienki Królewskie i Muzeum Powstania Warszawskiego. Jestem zmęczona do granic wytrzymałości, dobrze, że nie było upału, ale i tak chwilami było za ciepło.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9467  
Nieprzeczytane 22-06-2017, 06:58
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 732
Domyślnie

Uch, ale była noc! Cały czas biegałam po Warszawie, kogoś szukałam i nie mogłam znaleźć. Było mi ciężko, bo dźwigałam jakiś karabin. Dopiero nad ranem udało mi się pozbyć tego żelastwa i już spałam spokojnie. Ale chyba trochę za mało... Zostawię kawę w ładnym plenerze i dokończę sen. Mam nadzieję, że bardziej pacyficznie...
Miłego dnia!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9468  
Nieprzeczytane 22-06-2017, 07:03
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Dzień dobry

Widzę że miłe Koleżanki pozmieniały zdjęcia na Seniorku, a nawet kapelusze. To lato ma dobry wpływ na ludzi. I o to chodzi- cieszmy się, wypoczywajmy- ale nie zapominajmy o naszym Forum.
Pozdrawiam serdecznie.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9469  
Nieprzeczytane 22-06-2017, 07:09
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Krysiu:

Ja też nie lubię takich snów. Jeszcze by mnie postrzelili w takiej akcji, a tego już bym nie przeżył. KOOOOSZMAR
Pozdrawiam.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9470  
Nieprzeczytane 22-06-2017, 11:21
HelenaB's Avatar
HelenaB HelenaB jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Kudowa-Zdrój-Dolnośląskie-Polska
Posty: 180
Domyślnie Witam czwartkowo!

Krysiu-widać zmęczenie dało o sobie znać,a mnie śniło się,że kosiłam trawę kosą!gdzie te czasy?
Danusiia-jednak nie zapomniała o swoim przyjacielu -to miłe
Franio zauważył -dzięki -zmieniłam na letni kapelusik
Edzio chyba jeszcze wypoczywa po "baletach"
Serdecznie dziękuję za pozdrowienia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9471  
Nieprzeczytane 22-06-2017, 17:05
HelenaB's Avatar
HelenaB HelenaB jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Kudowa-Zdrój-Dolnośląskie-Polska
Posty: 180
Domyślnie Zapraszam na podwieczorek

na lody Tiramisu
-Cudova Bistro-pychota!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9472  
Nieprzeczytane 22-06-2017, 17:22
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Helenko:

Dziękuję za lody.mniam...
Obok mnie wybudowali 4 wieżowce nazwane przez mieszkańców tiramisu. Ostatni jeszcze nie gotowy. Tu jest dużo zdjęć. Niestety- torcik nie nadaje się do konsumpcji.
Miłego popołudnia i wieczorku wszystkim życzę.
https://www.google.pl/search?q=Katow...w=1366&bih=636
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9473  
Nieprzeczytane 22-06-2017, 17:34
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Portal jest jakiś zmieniony?Nie ma znaczków do edytowania,cytowania itp...Nie widzę awatarów.!.Owszem-pamiętam o przyjacielu ale nic z naszego wspolnego wyjazdu-zachorował poważnie i chyba znalazł się w szpitalu.Spuchły mu nogi aż do kolan,ma podwójne widzenie i ogólnie słaby!!a więc nigdzie nie jedziemy.najwyzej ja sama pojade jak wreszcie dostanę wolne-jak zdążę!!Jestem tu uziemiona bo nikt nie chce zgodzić się na tak ciężki stan!!Zostanę tu chyba aż do powrotu do dr.!!Albo na zawsze!Nadal jest upalnie ale zachmurzyło się i chyba będzie burza!Pozdrawiam Was i życzę miłego popołudnia i wieczoru!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9474  
Nieprzeczytane 22-06-2017, 17:45
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Danusiu:

No szkoda że wyjazd się komplikuje- czekałem na fotki z Babiej Góry- dawno tam nie byłem.
A na Seniorku wszystko jest Ok, może masz jakieś chwilowe problemy z netem, albo wersję mobilną masz ustawioną na tablecie? Senior nie ma wersji mobilnej jeszcze- Pani Admin obiecywała kilka razy że będzie, ale z telefonu są problemy- brakuje niektórych funkcji.
Dzięki za pozdrówki.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9475  
Nieprzeczytane 22-06-2017, 18:14
HelenaB's Avatar
HelenaB HelenaB jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Kudowa-Zdrój-Dolnośląskie-Polska
Posty: 180
Domyślnie


Pozdrawiam -do jutra
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9476  
Nieprzeczytane 22-06-2017, 21:13
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 732
Domyślnie

Danusiu, u mnie na wątku bez zmian, po staremu. Skomplikowała Ci się sytuacja. Kto będzie decydował o tym, kim masz się w przyszłości opiekować Ty sama czy organizatorzy wyjazdów? Chyba o wiele trudniej opiekować się osobą w ciężkim stanie.
Franiu, widziałam - te budynki rzeczywiście przypominają kawałki tortu. Najlepsze nazwy wymyślają ludzie, ta jest trafiona w dziesiątkę!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9477  
Nieprzeczytane 22-06-2017, 21:53
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 732
Domyślnie

Mało zrobiłam wczoraj zdjęć w Warszawie. Do pstrykania muszę zdejmować okulary, a że nie miałam kieszeni i dwie torby w ręku, więc było mi niewygodnie. Zresztą Ala fotografowała bez przerwy i kiedy już umieści na swoim wątku to jej po prostu podkradnę.

To jest kościół Św. Krzyża, skąd w każdą niedzielę jest transmitowana msza przez radio.



W tym filarze pochowane jest serce F. Chopina.


__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9478  
Nieprzeczytane 22-06-2017, 22:00
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 732
Domyślnie

A teraz inny nastrój. Zwiedziliśmy Muzeum Pawiak. Ten słup i fragment bramy to jedyne, co zachowało się, reszta jest rekonstrukcją.



Jedna z cel - było tam ciemno i zdjęcia są słabe.



Powojenny wiersz na drzwiach innej celi



Korytarz - niestety, rzadko ku wolności



Pamięci jednego z więźniów.


__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9479  
Nieprzeczytane 22-06-2017, 22:04
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 732
Domyślnie

I jeszcze zdjęcie z innego miejsca, ale też związane z martyrologią - to jedyny fragment murów getta.

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9480  
Nieprzeczytane 23-06-2017, 06:38
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 732
Domyślnie

Dzień dobry! Wreszcie się zachmurzyło, może spadnie deszcz. Chyba nie mam już po co jechać na działkę - ostatnio byłam tam w sobotę, a przy temperaturze i słońcu, jakie były dotychczas wszystko wyschło na pieprz. Helenko, Ty swój piękny ogród masz przy domu, prawda?
Miłego dnia życzę i zapraszam na kawę.

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.