menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #7341  
Nieprzeczytane 17-07-2018, 19:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Szanujący się katolik nie powinien "wchodzić" na wątek "Ateista- to brzmi dumnie" dla niego to grzech. Zauważyłam , że katolik zieje nienawiścią na tym wątku, a to następny grzech. Zawiodłam się na katolikach, oczekiwałam na znaki miłości i miłosierdzia, dobroci i uśmiechu. No cóż? jaki pan, taki kram. Przez wieki katolicy siali śmierć i pożogę , kłamstwo i obłudę. Zawsze żądni władzy i majętności. To najlepszy na świcie biznes.

Nie mogłaś się przerzucić na protestantyzm?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7342  
Nieprzeczytane 17-07-2018, 21:45
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Polska racja stanu, trzymać się z dala od Watykanu.

Wandeczka oszukuje odbiorców albowiem każdy KULTURALNY człowiek powinien z bliska zetknąć się z obiektami KULTURY Europejskiej i bliskowschodniej tam zgromadzonej.

Ale to recepta dla tych, którzy chcą mieć jakiś kontakt z tzw kulturą wysoką i to nie jest obowiązkowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7343  
Nieprzeczytane 17-07-2018, 22:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Szanujący się katolik nie powinien "wchodzić" na wątek "Ateista- to brzmi dumnie" dla niego to grzech. Zauważyłam , że katolik zieje nienawiścią na tym wątku, a to następny grzech. Zawiodłam się na katolikach, oczekiwałam na znaki miłości i miłosierdzia, dobroci i uśmiechu. No cóż? jaki pan, taki kram. Przez wieki katolicy siali śmierć i pożogę , kłamstwo i obłudę. Zawsze żądni władzy i majętności. To najlepszy na świcie biznes.

Dlaczego Wandeczko oszukujesz???
Dostojne MATRONY nie powinny własnych kombinacji myślowych sprowadzać do oszukiwania.
Albowiem - a możesz to sprawdzić - od dłuuuuugiego czasu NIKT nie deklarowal się TUTAJ jako KATOLIK....być może uważano, że to prywatna sprawa vizytorów tego watku wychodzących z założenia, że co komu do domu, jak chałupa nie jego.

Jedyne wyznanie wiary produkujesz w przestrzeni tego wątku produkujesz własnoręcznie i z potężnym wylewem miłosierdzia kierowanym pod adresem katolików i innych wyznawców religijnych uniesień.

Nie zapominając o fanatycznym wielbicielu ateizmu zdegenerowanego i naszym ulubieńcu ...nazwisko i adres znane redakcji


Tez cię lubimy i niech BÓG ma cie w opiece swej aż po kres .....wszechświata
Amen!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7344  
Nieprzeczytane 18-07-2018, 10:49
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Mówił dziad do obrazu a obraz do niego ani razu.To nawiązanie do dostojnych starców którym należy w kółko przypominać że nasza koleżanka Wankabor skorzystała z regulaminu obowiązującego na senior .pl ignorowania niektórych seniorów piszących w Klubie Senior Cafe .O swojej decyzji wszystkich poinformowała.Na pamięć polecam orzeszki i przeczytanie "świętych ksiąg"

Jak Przestać Się Martwić Selfmastery.pl to co szanowne matrony i starcy przesadnie nadużywają ten nawyk ,porada psychologa i kierowany do nas wykład .
https://www.youtube.com/watch?v=aVRgYw1ZRM4 ( 21,52 min )
Dzisiaj temat martwienia się. Opowiem o tym czym jest martwienie się, skąd się bierze, o zaskakującej przyczynie tego, że martwienie się wychodzi Ci tak dobrze, o tym jaki wpływ na Twoje życie ma martwienie się i o tym jak przerwać nawyk przesadnego martwienia się o wszystko.

3 Podstawowe Techniki Medytacyjne Dla Początkujących Na pewno medytacja nikomu nie zaszkodzi a nawet pomoże skołatanym myślą i pomoże odnosić się z dystansem do swoich postów mających na celu uszczęśliwienie świata jako obrońca judochrześcijańskiej tradycji
https://www.youtube.com/watch?v=cfXO9OUX3oM&t=14s ( 27,50 min )
Dzisiaj temat medytacji dla początkujących. Opowiem o tym czym jest medytacja, o technicznej stronie medytacji, o 3 prostych technikach dla początkujących, o tym co jest najważniejsze na początku, o oczekiwaniach względem medytacji i o tym czego tak naprawdę możesz oczekiwać przez pierwsze miesiące.

....od dłuuuuugiego czasu NIKT nie deklarowal się TUTAJ jako KATOLIK....być może uważano, że to prywatna sprawa vizytorów tego watku wychodzących z założenia.............Nie jest to prawdą bo / 6 ,13 lipca / gościł na naszym forum Teista Włodek Markowicz który deklaruje się jako katolik i nawet powiedział że ma Jezusa w sercu co wielu z was to na pewno zdziwiło że można tak osobiście odbierać Boga.
Dla czego nikt się nie deklaruje że jest katolikiem bo jako wierzący i praktykujący powinien odnieść się do do tych części Bibli które ateiści cytują jako bez sensu , patrząc oczyma wyedukowanego człowieka w XXI wieku .Większość ludzi nie chce być ciemniakami wierzącymi w wszystko kto co powiedział i ze nie potrafi samodzielnie logicznie myśleć.Biblia jest księgą natchnioną to co prawda a co fikcja ?? Nie wiedzą co napisać bo większość jest " letnimi katolikami " z nazwy którym brakuje wiedzy teologicznej . Nikt nie czyta literatury teologicznej utkneli w czasie minionym , taki skansen środkowoeuropejski kultury z początku minionego wieku. Taka gorzka prawda o katolicyzmie rzymskokatolickim w wydaniu ortodoksyjnym

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 18-07-2018 o 10:54.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7345  
Nieprzeczytane 18-07-2018, 13:00
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Czy nie znacie przyzwoitych ludzi niewierzących? Ja znam, mnóstwo, nawet w moim domu. Często są o wiele bardziej przyzwoici niż my katolicy, którzy bywamy obłudni. /ks. Jan Kaczkowski/
Charakterystyczną cechą katolików jest nienawiść i mściwość. Tu na forum KSC czytając posty seniorów z łatwością rozpoznałam kto jest katolikiem. Nie gardzę ludźmi, wszystkich szanuję, jedynie "zbójców" unikam. Dlatego zastosowałam "ignor". Mnie też z miłości katolickiej zablokowała Klerykowianka ( czyli Kielczanka.) Bądź zdrowa Viko.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 18-07-2018 o 16:38.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7346  
Nieprzeczytane 19-07-2018, 09:44
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Mądrość polega na tym aby uśpić zmysły, a obudzić rozum.

/Platon/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7347  
Nieprzeczytane 19-07-2018, 09:57
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Czwartek na Ateiscie jest poświęcony nauce i różnym inicjatywom podejmowanym przez ludzi - dla ludzi by na naszej planecie dało się dalej żyć. Warto się nad niektórymi sprawami głębiej zastanowić bo od nas i naszych indywidualnych postaw zależy by życie na naszej planecie było dalej możliwe . Armagedon jest w stanie spowodować jeden człowiek lub grupa ludzi nie zdających sobie sprawę że swoim postępowaniem doprowadza do nieodwracalnych zmian w skali globu. O tych sprawach należy pisać i mówić .

Śmieci z całego roku w jednym słoiku?! // ZERO WASTE ( 5,02 min )
https://www.youtube.com/watch?v=AQn3...BsHp-f&index=3
Filozofia Zero Waste robi się coraz bardziej popularna na świecie i w Polsce. Zrobiło się o tym głośno, gdy coraz więcej osób zaczęło przedstawiać swoje słoiki wypełnione śmieciami z całego roku. Dla wielu z nas jest to niewyobrażalne. Uważam, że można to traktować jako ciekawostkę, ale samo ograniczanie produkcji śmieci jest bardzo ważne i warte rozważenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7348  
Nieprzeczytane 19-07-2018, 10:38
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

[quote=waclaw46][
Cytat:
SIZE="3"]Mówił dziad do obrazu a obraz do niego ani razu.To nawiązanie do dostojnych starców którym należy w kółko przypominać że nasza koleżanka Wankabor skorzystała z regulaminu obowiązującego na senior .pl ignorowania niektórych seniorów piszących w Klubie Senior Cafe .O swojej decyzji wszystkich poinformowała.Na pamięć polecam orzeszki i przeczytanie "świętych ksiąg"

Wacuniu droga!
Gdybyś korzystał z własnych porad i uzdatniała to co ci natura dała, to bys wiedziała i być może zrozumiała, że to co wydala Wandeczka jest nawozem który wiedzą trzeba uzdatnić do użytku publicznego.
W związku z powyższym stan rzeczy jest taki że Wandeczka nawozi, a my ..... siejemy.
A czy ona to ignoruje czy nie jest jej wolą i to dla mnie/nas czynnoscia nieistotną i możemy to - że zacytuje ciebie - OLAĆ .
Mam nadzieję, że ta prawda dotarła do ciebie bo pisałem wolno.
]
Cytat:
Nie jest to prawdą bo / 6 ,13 lipca / gościł na naszym forum [/b]Teista Włodek Markowicz [/b] który deklaruje się jako katolik i nawet powiedział że ma Jezusa w sercu co wielu z was to na pewno zdziwiło że można tak osobiście odbierać Boga.
[/b]
Tajny musiał być i działać jako agent co podsłuchiwal, podpatrywał jak szpieg szoguna ..... z Watykanu, żeby użyć nomenklatury Wandeczki.
To może jego Wandeczka wyczaiła? Bo węch na kryptokatolików ma jak tropiciel posokowiec.
Cytat:
.Większość ludzi nie chce być ciemniakami wierzącymi w wszystko kto co powiedział i ze nie potrafi samodzielnie logicznie myśleć.

Widać ta większość -skąd ateistka zdeformowana Wacia wzięła te dane? chyba sam PANBÓG raczy wiedzieć, choć podejrzewam, że z ...głowy - bierze przykład z komunistów ateistów, którzy działając -jak tow w/w - w partii minionego okresu ćwiczyło kryptokalicyzm i brała pokatne śluby kościelne, uprawiała kryptopogrzeby religijne i chrzciło potomstwo tajnie przez poufnie.
Być może nie chcąc uchodzić za ciemniaków z dyktatury ATEISTYCZNEJ uprawiającej ortodoksyjny zamordyzm w tej dziedzinie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7349  
Nieprzeczytane 19-07-2018, 10:54
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

[quote=waclaw46]
[
Cytat:
B]Filozofia Zero Waste robi się coraz bardziej popularna na świecie i w Polsce.

To jest fantastyczny pomysł i godny propagandy oraz wprowadzenie do obiegu.
Szczególnie z tym słoikiem. Z tym, że dobrze byłoby, żeby ten epokowy wynalazek rozpocząć od zbiorowości ateistów zdeformowanych.


Nie w całości i przy zachowaniu ortodoksyjnego reżimu tej idei. Ale np. całoroczny urobek przetwarzania żywności przez organizm takiego ateisty zdeformowanego zamiast lokować za stodołą, czy w kanał ...kanalizacyjny, TO w .... SŁOIK. ....Maksimum w dwa ...na początek programu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7350  
Nieprzeczytane 19-07-2018, 14:34
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46

Biblia jest księgą natchnioną to co prawda a co fikcja ?? Nie wiedzą co napisać bo większość jest " letnimi katolikami " z nazwy którym brakuje wiedzy teologicznej . Nikt nie czyta literatury teologicznej utkneli w czasie minionym , taki skansen środkowoeuropejski kultury z początku minionego wieku. Taka gorzka prawda o katolicyzmie rzymskokatolickim w wydaniu ortodoksyjnym


Próbowałem zrozumieć ukrytą mądrość tego wywodu, ale uznałem, że bez "zimowego katolika" albo zimnej wódki rozebrać tego się nie da.
Udało mi się tylko zrozumieć, że wątkowy Bwana Kubwa ubolewa w iście ateistycznym stylu, że literatura teologiczna w zaniechaniu pozostaje, co powoduje utknięcie w przeszłości z powodu braku najnowszej wiedzy o tym, co słychać w niebiesiech.
I tak oto skarlenie i skansenowatość euro-kultury nam grozi, jeśli ten trend nieczytania informacji teologicznych się utrzyma.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7351  
Nieprzeczytane 19-07-2018, 14:57
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Próbowałem zrozumieć ukrytą mądrość tego wywodu, ale uznałem, że bez "zimowego katolika" albo zimnej wódki rozebrać tego się nie da.
Udało mi się tylko zrozumieć, że wątkowy Bwana Kubwa ubolewa w iście ateistycznym stylu, że literatura teologiczna w zaniechaniu pozostaje, co powoduje utknięcie w przeszłości z powodu braku najnowszej wiedzy o tym, co słychać w niebiesiech.
I tak oto skarlenie i skansenowatość euro-kultury nam grozi, jeśli ten trend nieczytania informacji teologicznych się utrzyma.

Fracie!
To wszystko dlatego, że zanurzenie się w głębie ateizmu zdeformowanego rozrywkowo jeszcze przed Tobą i kolejne próby mogą okazać się tragiczne w skutkach dla Twego zdrowia.
I na wszelki wypadek ogranicz konsumpcję herbaty bowiem zawarta w niej TEINA może okazać się tym środkiem paskudzącym Twój organizm do tego stopnia że bloje Ci zrozumienie podstaw i proroctw aTEIzmu zdegenerowanego i rozrywkowego w jednym.

Podejrzewam, że nie marzysz o tym, żeby wstąpić w przestrzenie opisane powyżej -czyli DWA w JEDNYM - skierowane pod adresem wybitnego przedstawiciela tego wyznania nowej religinej tradycji znanej nam jako ateizm zdegenerowany artystycznie.

Amen.
No i powiedz nam czemu używasz nieparlamentarnego określenia proroka i szarlatana ze znanej nam redakcji, jakim jest postać "Bałwana z Kubła"???
Tak się nie godzi w publicznym dyskursie na łamach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7352  
Nieprzeczytane 19-07-2018, 16:45
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Fracie!
To wszystko dlatego, że zanurzenie się w głębie ateizmu zdeformowanego rozrywkowo jeszcze przed Tobą i kolejne próby mogą okazać się tragiczne w skutkach dla Twego zdrowia.
I na wszelki wypadek ogranicz konsumpcję herbaty bowiem zawarta w niej TEINA może okazać się tym środkiem paskudzącym Twój organizm do tego stopnia że bloje Ci zrozumienie podstaw i proroctw aTEIzmu zdegenerowanego i rozrywkowego w jednym.

Podejrzewam, że nie marzysz o tym, żeby wstąpić w przestrzenie opisane powyżej -czyli DWA w JEDNYM - skierowane pod adresem wybitnego przedstawiciela tego wyznania nowej religinej tradycji znanej nam jako ateizm zdegenerowany artystycznie.

Amen.
No i powiedz nam czemu używasz nieparlamentarnego określenia proroka i szarlatana ze znanej nam redakcji, jakim jest postać "Bałwana z Kubła"???
Tak się nie godzi w publicznym dyskursie na łamach.


Co do herbaty, to masz rację, że ten napój nie sprosta podążaniu za myślą tak "wyedukowanego człowieka" jakim jest Bwana Kubwa i zarazem Guru tego wątku i jego "Piętaszek".
Może jakieś peruwiańskie ziółko mogłoby trochę pomóc, albo choć wilcza jagoda czy inne coś. O LSD nie wspomnę (nie mylić z SLD), bo to legalnie działające forum.
A Bwana Kubwa to szlachetny tytuł w języku suahili, który w ramach integracji multikulturowej wspierać należy, bo tylko Duch Święty lub człowiek wyedukowany w ateizmie naukowo-rozrywkowym wiedzieć może, kiedy nam się przyda.
Alleluja.



__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7353  
Nieprzeczytane 19-07-2018, 17:11
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Cytat:
Frat napisał-Próbowałem zrozumieć ukrytą mądrość tego wywodu
Miałeś dobre chęci ale temat cię przerósł i ja to rozumiem .Proponuję medytację może doznasz oświecenia .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7354  
Nieprzeczytane 19-07-2018, 17:12
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Czasami chciałbym aby wszystkie religie znalazły się na dnie morza. Ten kto rządzi z pomocą religii, jest słabym władcą. Wciąga swój własny naród w pułapki. /Mustafa Kemal Ataturk/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7355  
Nieprzeczytane 19-07-2018, 17:33
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

FB - to nieprzebrane źródło prawdziwych wiadomości na temat współczesnych świętych. Dziś "Grinder" udostępniła następujący post.:" Jan Paweł II zamykał oczy i uszy na problemy wiernych i kościoła., chronił pedofili

Matka Teresa z Kalkuty sprzedawała dzieci, chorym kazała cierpieć z bólu i głodu, a sama leczyła się w klinikach USA i miała ogromny majątek.
Całun Turyński nie ma nic wspólnego z Jezusem, pochodzi z XIV wieku. "

Ludzie otwórzcie oczy!!!.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 20-07-2018 o 00:19.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7356  
Nieprzeczytane 19-07-2018, 18:50
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 2 997
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Miałeś dobre chęci ale temat cię przerósł i ja to rozumiem .Proponuję medytację może doznasz oświecenia .


Też tak uważam, tylko co do kierunku i rodzaju diagnozy mam inne zdanie.
Na przerosty (tematu) – najlepiej metody naturalne – maści lub zioła. Elektrowstrząsy tylko w ostatecznej ostateczności.







__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7357  
Nieprzeczytane 19-07-2018, 19:23
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Dziś na fb ks. W.Lemański umieścił taki oto post. "Nigdy nie dyskutuj z prostakiem. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem". /M. Twain/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7358  
Nieprzeczytane 19-07-2018, 20:08
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Stanisław Tym - " Gdy się urodziłem Polska miała Kościół katolicki. Dziś Kościół katolicki ma Polskę."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7359  
Nieprzeczytane 19-07-2018, 20:51
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 602
Domyślnie

Wankaborze masz zupełną rację że szkoda prymitywami zawracać sobie głowę ,wystarczy przeczytać posty .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7360  
Nieprzeczytane 19-07-2018, 21:09
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Wankaborze masz zupełną rację że szkoda prymitywami zawracać sobie głowę ,wystarczy przeczytać posty .

Słuszna decyzja.

Mały żarcik: Anioł do Boga. Boże! ateiści na linii do Ciebie.
Powiedz im, że mnie tu nie ma.
Nie uwierzą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.